Swiatek megszerezte 26. győzelmét is, Ruud kiejtette Shapovalovot Rómában

Frissítve 13/05/2022 - 20:38 GMT+2

A világelső Iga Swiatek bejutott az elődöntőbe a római salakpályás tenisztorna női versenyében. A lengyel címvédő pénteki, negyeddöntős ellenfele, a 2019-ben US Open-győztes, a jelenlegi világranglistán azonban csak 90. kanadai Bianca Andreescu csupán az első szettben bizonyult méltó partnernek.

Iga Swiatek

Római tenisztorna - Swiatek elődöntős, Jabeur nagy fordítása

Az összecsapás első játszmája nagy küzdelmet és több brékváltást hozott - mindkét játékos három alkalommal vette el riválisa adogatójátékát -, a 35 perces második szettben viszont már egyoldalú küzdelem zajlott. A találkozó 1 óra 45 percig tartott.
Swiateknek ez volt megszakítás nélkül a 26. győzelme, az elmúlt négy tornát, amelyen elindult, megnyerte.
A lengyel játékos az elődöntőben a harmadik kiemelt fehérorosz Aryna Sabalenkával találkozik.
A kilencedikként rangsorolt tunéziai Ons Jabeur úgy jutott tovább a negyeddöntőből, hogy ellenfele, a görög Maria Sakkari 6:1, 3:0-ra vezetett, az ezt követő 16 játékból azonban 13 az afrikai teniszezőé lett.