Már az első meccsén megcsípték a második kiemeltet, Indian Wellsben beindult a meglepetésgyár

Frissítve 11/03/2023 - 14:14 GMT+1

A második helyen kiemelt Stefanos Tsitsipas nagy meglepetésre már a második fordulóban kiesett az Indian Wells-i keménypályás tenisztorna 10,1 millió dollár összdíjazású férfi versenyében.

Meglepő második fordulós búcsú, Tsitsipas kiesett - videó

Indian Wells-i tenisztorna - Tsitsipas kiesett.
A világranglistán harmadik görög játékos - aki most kapcsolódott be a küzdelmekbe - úgy kapott ki három játszmában az ausztrál Jordan Thompsontól (87.), hogy a mérkőzés során egyszer sem vesztette el az adogatójátékát. A rivális két, rövidítésben megnyert szettel győzött.
A nőknél is akadtak kisebb meglepetések, de a favoritok többnyire bejutottak a 32 közé. A kilencedik helyen kiemelt svájci Belinda Bencicnek nem sikerült. Az olimpiai címvédőt pénteken honfitársa, Jil Teichmann győzte le három szettben, 2 óra 33 perces mérkőzésen. Bencic eddigi legjobb eredménye a 2019-es elődöntő volt Indian Wellsben.
Magyar részről még Fucsovics Márton és Gálfi Dalma van versenyben, előbbi magyar idő szerint 21.30 órától lép pályára a 16. helyen kiemelt ausztrál Alex De Minaur ellen, utóbbi pedig 23 óra körül kezd, riválisa az ötödikként rangsorolt francia Caroline Garcia lesz.
Bondár Anna és a belga Kimberley Zimmermann duója kiesett az első fordulóban. A kettős a szabadkártyával induló amerikai Danielle Collinsszal és Peyton Stearnsszel csapott össze pénteken, és két sima szettben, bő egy óra alatt szenvedett vereséget.

Eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

férfiak, 10,1 millió dollár (3,6 milliárd forint) összdíjazás:
  • Thompson (ausztrál)-Tsitsipas (görög, 2.) 7:6 (7-0), 4:6, 7:6 (7-5)
  • Medvedev (orosz, 5.)-Nakashima (amerikai) 6:4, 6:3

Folytatódott Medvedev győzelmi sorozata - a NextGen-világbajnok sem tudta megszorongatni az oroszt

• Rublev (orosz, 6.)-Lehecka (cseh) 6:4, 6:2

Rublev visszavágott a dohai vereségért, remek tenisszel búcsúztatta az Australian Open-negyeddöntőst

Hiába a jó kezdés, Shapovalov Indian Wellsben is korán búcsúzott

• Tabilo (chilei)-Cressy (amerikai, 32.) 7:6 (7-3), 7:6 (15-13)
  • Ruusuvuori (finn)-Bautista Agut (spanyol) 7:6 (7-5), 6:2
  • Davidovich Fokina (spanyol)-Wu (kínai) 6:4, 6:1
  • Kubler (ausztrál)-Dimitrov (bolgár) 2:6, 7:6 (7-5), 3:0-nál Dimitrov feladta
  • Ruud (norvég, 3.)-Schwartzman (argentin) 6:2, 6:3

A régi mumus sem okozott gondot Ruudnek, könnyed győzelemmel kezdett Indian Wellsben

• Norrie (brit, 10.)-Wu (tajvani) 6:2, 6:4
  • Ivashka (fehérorosz)-Van de Zandschulp (holland, 28.) 7:5, 3:2-nél Van de Zandschulp feladta.
  • Garín (chilei)-Nishioka (japán, 29.) 6:4, 6:0