Jessica Pegula élete legnagyobb sikerének küszöbén: ő az első döntős a WTA-világbajnokságon

Frissítve 05/11/2023 - 13:16 GMT+1

Az amerikai Jessica Pegula jutott be elsőként a döntőbe a Cancúnban zajló női tenisz-világbajnokságon.

Jessica Pegula

Az amerikai játékos honfitársát, a US Open-győztes Coco Gauffot verte 6:2, 6:1-re a szombati elődöntőben.
A fináléban a világelső Aryna Sabalenka vagy Iga Swiatek lesz az ellenfele, a fehérorosz és a lengyel teniszező csatája eső miatt az első szett elején félbeszakadt. A szervezők úgy döntöttek, hogy hétfőre halasztják a döntőt.
Pegula veretlenül került a négy közé, ahol ismét bizonyította, hogy bombaformában van, a 64 perces mérkőzésen hatszor is elvette riválisa - egyben jó barátnője - adogatójátékát, a sajátját pedig csak egyszer vesztette el.

Sloane Stephens 2018-as menetelése óta először lesz amerikai döntős az évzáró tornán.
A keménypályás viadal összdíjazása kilencmillió dollár (3,1 milliárd forint), ebből a győztes - amennyiben egyetlen mérkőzést sem veszít - a trófea mellett hárommilliót vihet haza.