Gálfi Dalma karriercsúcsot döntött, Jabeur már top3-as

Publikálva 20/06/2022 - 11:23 GMT+2

Gálfi Dalma 17 helyet javítva, új karriercsúccsal a 81. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján. A WTA-rangsor élén toronymagasan a Roland Garros-bajnok lengyel Iga Swiatek áll, aki nem indul egyetlen felvezető tornán sem a londoni Grand Slam-viadalig. A vasárnap Berlinben győztes tunéziai Ons Jabeur feljött a harmadik pozícióba.

Gálfi Dalma

Gálfi Dalma rekordot jelentő ugrása a top 100-ban

Az ilkleyi 100 ezer dolláros tornát vasárnap megnyerő 23 éves játékos pályafutása legnagyobb sikere révén a top 100 legnagyobb ugrását mutatta be hétfőn. A junioroknál volt világelső és US Open-bajnok korábban az egész pályafutása során nem nyert annyi meccset füvön (3), mint a múlt héten Angliában (5), ahol a 9. ITF-trófeáját gyűjtötte be.
A legjobb magyar, a Bad Homburgban vasárnap kiesett Bondár Anna változatlanul a 62. helyen áll.
Az e heti, háromfordulós wimbledoni selejtezőben induló Jani Réka a 134., míg a 25. helyen is megfordult Babos Tímea 31 helyet rontva már csak a 294. Utóbbi játékos - volt világelső létére - már párosban sem tagja a top 200-nak, mivel ott a 203. helyre csúszott.
Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben az előző helyezés):