Bombaerős teniszmezőny érkezik a szomszédba, Fucsovics is ott lesz

Publikálva 28/09/2023 - 12:47 GMT+2

Erste Bank Open - A világranglista első húsz játékosa közül 12 nevezett az október 21. és 29. között sorra kerülő, ATP500-as besorolású, bécsi kemény pályás tornára, ahol a legmagasabban jegyzett magyar teniszező, Fucsovics Márton is indul.

Döcögős kezdés után ex-világelsőhöz méltó befejezés: Medvedev nyerte a bécsi döntőt - videó

Bécsi tenisztorna - Tizenkét top 20-as játékos nevezett

A 2,56 millió euró (körülbelül 750 millió forint) összdíjazású tornára öt top 10-es játékos jelezte indulási szándékát, köztük a címvédő orosz Daniil Medvedev, aki jelenleg harmadik az ATP rangsorában.
Rajta kívül a görög Stefanos Tsitsipast (5.), az orosz Andrey Rublevot (6.), az olasz Jannik Sinnert (7.) és a német Alexander Zverevet (10.) is láthatja majd a Stadthalle közönsége, de ott lesz a mezőnyben az amerikai Frances Tiafoe (11.), Tommy Paul (13.) és Ben Shelton (20.), illetve az orosz Karen Khachanov (14.), a brit Cameron Norrie (16.,), az olasz Lorenzo Musetti (18.) és a bolgár Grigor Dimitrov (19.) is.
A 2019-es bajnok, 2020-ban US Open-győztes osztrák Dominic Thiem szabadkártyát kapott a szervezőktől.