Świątek is áldozatául esett a már az Australian Openen is nagyot menetelő orosznak

Eurosport Magyarország

Publikálva 23/02/2024 - 19:10 GMT+1

A világelső Iga Swiatek nagy meglepetésre két szettben kikapott a selejtezőből főtáblára jutott Anna Kalinskayától a 3,2 millió dollár (1,15 milliárd forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztorna pénteki elődöntőjében.

Anna Kalinskaya

A lengyel játékos 6:4, 6:4-re maradt alul a 25 éves orosszal szemben, aki korábban két másik top 10-es ellenfelet is búcsúztatott. A negyeddöntőben a US Open-címvédő amerikai Coco Gauff (3.), a 16 között pedig a lett Jelena Ostapenko (9.) volt az "áldozata".
A világranglistán 40. Kalinskaya az olasz Jasmine Paolinivel (26.) találkozik majd a szombati döntőben. Paolini a januári Australian Openen a nyolcaddöntőig jutott, és ott éppen Kalinskayától kapott ki, aki aztán a negyeddöntőben szenvedett vereséget Qinwen Zheng ellen.
A négyszeres Grand Slam-győztes Swiatek idén 16 mérkőzést játszott és ez mindössze a második veresége volt.