Djokovic rekordot jelentő hetedszer zárja az évet a világ tetején, Fucsovics negyvenedik

MTI

Publikálva 22/11/2021 - 11:40 GMT+1

Férfi tenisz-világranglista - Zverev maradt a harmadik helyen, Djokovic rekordja

Novak Djokovic (ATP Finals 2021)

A vasárnap világbajnoki címet nyert Alexander Zverev maradt a harmadik a férfi teniszezők évzáró világranglistáján.

A németek olimpiai bajnoka 800 pontra felzárkózott az orosz Daniil Medvedev mögé, akit legyőzött a torinói vb-döntőben. Az élen utcahosszal Novak Djokovic zárt, pályafutása során hetedszer fejezte be a szezont az ATP-rangsor első helyén, így rekorder lett a férfi tenisz történetében.
Legjobb magyarként a héten a válogatottat a torinói Davis Kupa-döntőben vezető Fucsovics Márton a 40. helyen áll.
Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):