Frissítve 15/10/2018 - 11:09 GMT+2

Eltört a térdkalácsa, így szinte biztos, hogy kihagyja a szezon hátralévő részét.

Für Juan Martin del Potro ist die Saison beendet

Fotó: SID

Súlyos térdsérülés miatt hosszú időre kidőlt Juan Martin del Potro, a tenisz US Open 2009-es bajnoka, idei döntőse. Az argentin játékos a sanghaji torna nyolcaddöntőjében, a horvát Borna Coric elleni mérkőzésen elesett, s - menedzsmentjének vasárnapi közlése szerint - eltört a térdkalácsa. "Nagyon nehéz pillanat ez, nagyon szomorú vagyok" - kommentálta állapotát Del Potro. A 30 éves dél-amerikai teniszező korábban négy csuklóműtéten is átesett, és ezek miatt sok időt kihagyott. Del Potro kivívta a részvétel jogát a novemberi, évzáró londoni ATP-világbajnokságra, de sérülése miatt nyilvánvalóan nem lehet ott a versenyen. Az orvosok a következő napokban döntenek a sérülés kezeléséről, illetve közlik, hogy a játékosnak mennyi időt kell majd kihagynia.
Juan Martin del Potro beim ATP Masters in Schanghai
A volt világelső Novak Djokovic nyerte meg a 9,22 millió dollár (2,6 milliárd forint) összdíjazású sanghaji keménypályás férfi tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a horvát Borna Coricot. A 31 éves Djokovic sorozatban 18. ATP-mérkőzésén jutott túl sikerrel, és 72. tornaelsőségét ünnepelhette a kínai metropoliszban, ahol negyedszer diadalmaskodott. A szerbek 14-szeres Grand Slam-bajnoka győzelmével leváltja Roger Federert hétfőn a világranglista második helyén. A svájci sztárt éppen a 21 éves Coric búcsúztatta az elődöntőben Sanghajban.
Eredmény, döntő:
Djokovic (szerb, 2.)-Coric (horvát, 13.) 6:3, 6:4
Novak Djokovic gewinnt in Shanghai
A 18 éves Dajana Jasztremszka nyerte meg az 500 ezer dollár (135 millió forint) összdíjazású hongkongi keménypályás női tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a kínai Vang Csiangot. Az ukrán bajnok - aki a nyitófordulóban Stollár Fannyt búcsúztatta - 65 perc alatt diadalmaskodott első fináléjában úgy, hogy mindössze a 11. WTA-versenyén szerepelt főtáblán. Sikerével Jasztremszka a világranglista 102. helyéről a 66. pozícióba kerül hétfőn.
Jasztremszka (ukrán)-Vang (kínai, 6.) 6:2, 6:1
A második helyen rangsorolt francia Caroline Garcia nyerte meg a 750 ezer dollárral (210 millió forint) díjazott tiencsini keménypályás női tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte az elsőként kiemelt cseh Karolina Pliskovát. A 24 éves bajnok idei első, összesen pedig hatodik WTA-serlegét emelhette a magasba. Tavaly vuhani és pekingi diadala révén kijutott a szezonzáró nyolcfős WTA-világbajnokságra, idén azonban tiencsini sikere ellenére sem utazhat a szingapúri vb-re. A volt világelső Pliskova jelenleg nyolcadik a világranglistán, és jövő heti, moszkvai szereplésétől függ, hogy részt vehet-e a világbajnokságon.
Garcia (francia, 2.)-Ka. Pliskova (cseh, 1.) 7:6 (9-7), 6:3