Villámgyors győzelemmel biztosította helyét a Davis-kupa döntőben az orosz csapat, miután a két egyéni mérkőzést simán hozta a két orosz sztár Németország ellen.

A madridi Davis-kupa döntő második elődöntőjében Andrey Rublev kezdett Dominik Köpfer ellen. Az idén bombaformában teniszező Rublevnek 50 perc sem kellett ahhoz, hogy megszerezze a győzelmet, 49 perc alatt fejezte be a 6:4, 6:0-ra megnyert meccset.
A második egyénit a US open bajnok Daniil Medvedev játszotta Jan-Lennard Struff ellen, a világranglista második helyén álló orosz sem teketóriázott, mindössze 66 perc alatt juttatta döntőbe csapatát 6:4, 6:4-el.
Australian Open
Murray maratoni ötszettest nyert meg, Bondár Annának nem sikerült a bravúr a Garros-döntős ellen
14 ÓRÁJA
A két egyéni győzelem után a páros meccs tét nélkül zajlik Madridban, annak eredménye nem befolyásolja a végeredményt. Oroszország vasárnap a többek között a magyar csapatot is megverő Horvátországgal találkozik a vasárnapi fináléban.
Daniil Medvedevnek könnyed győzelme után még arra is futotta erejéből, hogy beszóljon az őt fütyülő spanyol közönségnek. A mérkőzés utáni interjúban arra kérdeztek rá, mit jelent neki a döntőbe jutás. A madridi közönség erre kifütyülte az oroszt, mire ő annyit válaszolt:
"A hét fénypontja az volt, amikor a spanyol csapatot megvertük itt Madridban. Ez mindannyiunkat nagyon boldoggá tett."
Majd szokásos ironikus stílusában hozzátette:
2019 óta mondogatom, ha azt akarjátok, hogy kikapjak, inkább szurkoljatok nekem, ne fütyüljetek ki."

Eredmény, elődöntő:

Orosz csapat-Németország 2-1

• Andrey Rublev-Dominik Köpfer 6:4, 6:0
  • Daniil Medvedev - Jan-Lennard Struff 6:4, 6:4
  • Aslan Karatsev, Karen Khachanov-Kevin Krawietz, Tim Pütz 6:4, 3:6, 4:6
Medvedev, Murray, Tsitsipas: nagy nevek jó meccseivel folytatódik az Ausztrál Open