A lehető legkisebb különbséggel vesztették el a páros döntőt Bondárék Bogotában

Eurosport Magyarország

Publikálva 07/04/2024 - 19:01 GMT+2

Bondár Anna és az orosz Irina Khromacheva nagy csatában alulmaradt a páros döntőben a bogotai salakpályás női tenisztornán.

Bondár Anna (Fotó: Hungarian Tennis)

Fotó: facebook

A harmadik kiemelt duó a vasárnapi fináléban a spanyol Cristina Bucsával és az orosz Kamilla Rakhimovával csapott össze, utóbbi kettőst a negyedik helyen emelték ki. A nyitószettben a felek hat brékkel jutottak el a rövidítésig, amelyben Bondárék 3-6-nál hárítottak három játszmalabdát, a negyediket azonban már nem tudták.
A folytatásban a magyar-orosz duó 4:3-nál került brékelőnybe, majd kiszerválta a szettet, így 1 óra 40 perc elteltével jöhetett a tíz nyert pontig tartó döntő rövidítés. Ebben 8-8-ig fej fej mellett haladtak a felek, ekkor azonban az ellenfél két labdamenetet hozott, s ezzel megnyerte a finálét.
Az egyéni világranglistán 112. Bondár egyesben az első fordulóban búcsúzott Kolumbiában.
Eredmény, páros, döntő:
Cristina Bucsa, Kamilla Rakhimova (spanyol, orosz, 4.)-Bondár Anna, Irina Khromacheva (magyar, orosz, 3.) 7:6 (7-5), 3:6, 10-8 - döntő rövidítés