Wimbledoni negyeddöntős jelentette a végállomást Bondár Annának Granbyben

Publikálva 24/08/2022 - 18:44 GMT+2

Bondár Anna búcsúzott a nyolcaddöntőben a kanadai Granbyben zajló, 251 ezer dollár (101,5 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

Bondár Anna

A világranglistán elfoglalt 56. helyével a legjobb magyarnak számító játékos hétfőn a hazai közönség előtt szereplő Kayla Crosst búcsúztatta, a folytatásban pedig a német Tatjana Maria (92.) várt rá, aki júliusban negyeddöntőt vívott a wimbledoni bajnokságon.
Első találkozójukat eredetileg kedden rendezték volna, de az esőzések miatt csak szerdán tudták elkezdeni.
A 25 éves Bondár számára rosszul indult a meccs, kétszer is elbukta a szerváját, és a férjével, valamint két lányával versenyről versenyre utazó ellenfél 4:0-ra elhúzott.
Ezután 4:1-nél a 34 éves Maria ápolást kért a térdeire, és a Hajdúszoboszló SE sportolója 5:3-ra felzárkózott, de a szettet már nem tudta megfordítani.
A második játszma három brékkel indult, majd a rivális lépett meg 3:1-re. A negyedik kiemelt Bondár 3:2 után már nem nyert gémet.