Bondár Anna két hétvége alatt második döntőjét játssza Svájcban

Publikálva 20/04/2024 - 19:57 GMT+2

A negyedik helyen kiemelt Bondár Anna bejutott a döntőbe a svájci Chiassóban zajló, 75 ezer dollár összdíjazású salakpályás női ITF-tenisztornán.

Bondár Anna (Fotó: Hungarian Tennis)

Fotó: facebook

A világranglistán elfoglalt 108. helyével a jelenlegi legjobb magyar női játékos - aki a múlt héten döntőt vívott a szintén svájci Bellinzonában - a szombati elődöntőben a francia Lois Boissonnal (205.) csapott össze. Az előző vasárnapon éppen ellene szenvedett vereséget a fináléban.
Az első szett végig kiélezett volt. 2-4-nél ugyan el tudott lépni a francia, de Bondár Anna nem hagyta magát, és egyenlíteni tudott. Folytatódott az idegőrlő küzdelem, melynek végén a magyar játékos kerekedett felül (7-5).
A második szett is hasonlóan szorosan indult, bár itt egyre több volt a rontott szerva. 2-3 után mintha szárnyra kapott volna Bondár, és 5-3-ig egészen simán hozta adogatásait. Ezután a franciának voltak jobb pillanatai, és el tudta hozni a következő game-et, az utolsó játékban azonban nagy küzdelem árán a magyar teniszező kerekedett felül, és 6-4-gyel ő jutott a döntőbe.
A Hajdúszoboszló SE sportolója a fináléban a harmadikként rangsorolt argentin Julia Rierával (112.) mérkőzik majd. A döntőt vasárnap játsszák.