Ayrton Senna adott hitet a háromszoros Garros-győztesnek, hogy bajnok lehet belőle

Publikálva 07/06/2020 - 12:44 GMT+2

Gustavo Kuerten szerint Senna önbecsülést adott az egész brazil népnek.

Amikor épp nem a köröket rótta a versenypályán, Ayrton Sennának számos hobbija volt, melyek közül a tenisz volt az egyik. Egy alkalommal élőben is jelen volt mint rajongó egy Roland Garros-döntőben, mely ráadásul a torna történetének egyik legemlékezetesebb fináléja volt.

Az 1992-es női döntőről van szó, melyet Szeles Mónika és Steffi Graf vívott egymással, és melyet óriási küzdelemben, döntő szett 10:8 arányban végül Szeles nyert meg. Az adás rendezőjének köszönhetően a háromszoros Forma-1-es világbajnok Senna képernyőre is került a hivatalos televíziós közvetítés során.
Öt évvel később egy másik brazil, ezúttal egy teniszező jutott még fontosabb szerephez a Garroson. Gustavo 'Guga' Kuerten ugyanis ekkor, 1997-ben nyerte meg először a világ legfontosabb salakpályás versenyét. Gugának sajnos nem állt módjában találkozni Sennával, azonban sokszor hivatkozott rá pályafutása során, és ugyanúgy, mint Ayrton, ő is hatalmas példakép lett hazájában.
"Úgy gondolom, Brazília híján van az önbecsülésnek, amire pedig szükségünk volna" - mondta Guga. "Senna ezt adta meg nekünk. Neki köszönhetően abban a hitben nőhettem föl, hogy akár bajnok is lehet belőlem."
Óriási Senna-rajongóként Guga nagyon sok vasárnapot töltött azzal gyerekkorában és tizenévesen, hogy a nagy bajnok versenyeit nézte a tévében. A háromszoros Garros-bajnok méltó örököse volt Ayrtonnak, hisz neki is hatalmas szíve volt, ő sem adta fel soha és ő is legyőzött minden akadályt, amely elé került.
"Nagyon nagy űrt jelent az életemben, hogy soha nem találkoztam Sennával. Megpróbáltam ezt valahogy a magam javára fordítani, és egyfajta motorként használni, hogy sokat érjek el. Ha találkozhattam volna vele, akkor a tanácsai, ötletei segítségével biztos, hogy nyertem volna még vagy négy vagy öt Grand Slamet."
"Ha személyesen is ismerhettem volna, az óriási megtiszteltetés lett volna a számomra. Őszintén szólva még így is a barátjának tekintem magam. Rajongóként, sportolóként ezt megtehetjük, mármint hogy valahogy közelebb hozzuk őt magunkhoz. Rendkívüli dolog, hogy ő ott volt mint legfontosabb viszonyulási pont a számomra. Hogy ily módon az ő segítségével válhattam profi teniszezővé."
Érdekesség, hogy maga Guga épp 1992-ben volt ott életében először a Garroson. A brazil Jaime Oncins meccsét nézte Ivan Lendl ellen május 29-én, pénteken. Azon a hétvégén, két nappal később Senna elképesztő küzdelemben győzte le Nigel Mansellt a Monacói Nagydíj utolsó körében.
A következő szombaton pedig már a Garros lelátójáról figyelte minden idők egyik legnagyobb női döntőjét Szeles és Graf között.