Négy mérkőzéssel kezdődik el az Ausztrál Open negyeddöntős szakasza, a férfiaknál is a nőknél is két-két találkozót rendeznek. Az általában boruló papírforma szerint ketten igencsak magabiztosan készülhetnek, az esti programban pedig összesen 42 Grand Slam-győzelem „lép pályára”.

Su-Wei Hsieh vs. Naomi Osaka (kezdés: 2:30)
A nap ázsiai összecsapással kezdődik. 2019-ben már találkoztak egymással Melbourne-ben, akkor a legjobb 32 közé jutásért kereken két óra alatt, három szettben az az Osaka győzött, aki aztán a versenyt is megnyerte. Ezúttal is ő az esélyes: a 3. kiemelt japán Pavlyuchenkovát, Garciát, Jabeurt és Muguruzát verte eddig, összesen egy szettet veszített, míg a 35 éves, egyéniben pályafutása eddigi legnagyobb sikerét elérő, egyben az Open-éra minden idők legidősebb GS-negyeddöntős debütálójává váló tajvani meglepően simán jutott negyeddöntőbe, Pironkovát, Andreescut és Vondrousovát búcsúztatta kettőben, Errani ellen majd’ három órát töltött a pályán. Eddigi öt egymás elleni meccsükből - amelyekből egyébként négy volt döntő szettes - négyet Osaka nyert.
Australian Open
Nincs szponzora, éveken át ugyanazzal az ütővel játszott, mégis övé volt az AO egyik legnagyobb
24/02/2021 15:46
Nagyon jót szórakoznék, ha kívülről nézném őt, de nagyon nem szórakoztató ellene játszani. Néha nem vagyok képes felfogni, hogy milyen meglepő döntéseket hoz, bármikor képes előhúzni valami váratlant” – mondta Osaka, akiről Hsieh viccesen csak úgy nyilatkozott: azt várja, hogy a japán megpróbálja kiütni őt.
Osaka szerint tavaly nem nyert volna Muguruza ellen, Thiem GS-győztesként látná végre Dimitrovot | Eurosport
Szponzorált tartalom A cikk támogatója a Az Ausztrál Open 7. játéknapjának első felében csillaghullást is láthattunk, Garbine Muguruza két meccslabdája közül egyiket sem tudta értékesíteni, Naomi Osaka fordított és nyert a tavalyi döntős ellen. A US Open-győztes Dominic Thiem tankja kiürült, Grigor Dimitrov három szettben - közte egy 6:0-t is kiosztva - ütötte ki az osztrákot.
Grigor Dimitrov vs. Aslan Karatsev (tervezett kezdés: nem előbb, mint 5:00)
A három orosz közül talán Karatsevre vár a „legkönnyebb” feladat, pláne annak tükrében, hogy Rublov és Medvedev egymás ellen játszanak. A könnyű szó persze elég túlzó, hisz ez a feladat is piszoknehéz lesz a selejtezőből érkező, élete első (!) Grand Slam-főtábláját játszó világranglista-114.-nek, akinek ez lesz a nyolcadik meccse az idei Ausztrál Openen, összesen kereken 14 (!) órát töltött a pályán, kétszer annyit, mint Dimitrov. Az eddig szettet sem veszítő bolgárnak 29 évesen jöhet el a hosszú évek óta beharangozott igazi áttörés, hisz bár korábban háromszor is elődöntős volt (köztük Ausztráliában egyszer, még 2017-ben), erről a felső ágról egyáltalán nem esélytelen a döntőre. Karatsev az előző körben Auger-Aliassime-et, Dimitrov Thiemet búcsúztatta – az osztrák azt kívánta, legyőzője jusson minél messzebb.
Ő volt az oroszok titkos fegyvere az ATP-kupán, most a nyolcadik kiemeltet kiütve jutott 16 közé az Ausztrál Openen | Eurosport
Szponzorált tartalom A cikk támogatója a A nap egyik legnagyobb meglepetését aratta a világranglista-114. Aslan Karatsev. A selejtezős orosz három szettben győzte le az Ausztrál Open nyolcadik kiemeltjét, Diego Schwartzmant, és első Grand Slam-főtáblás szereplése alkalmával ott van a legjobb 16 között.
Serena Williams vs. Simona Halep (tervezett kezdés: 9:00)
Ikonikus párharc az övék, eddigi tizenegy lejátszott meccsükből kilencet Serena nyert, a legutóbbit, a 2019-es wimbledoni döntőt azonban remek játékkal, 6-2, 6-2-vel Halep. „Simona akkor tökéletesen teniszezett, és azóta pontosan tudhatja, mi kell a Serena elleni sikerhez. Más lesz ez a meccs, mint az eddigiek, nagyon kíváncsi vagyok” – nyilatkozta frissen Williams edzője, Patrick Mouratoglou.
A 39 éves Serenának ez lesz karrierje 54. Grand Slam-negyeddöntője, a hőn áhított 24. GS-győzelemhez azonban össze kell kapnia magát – noha jó formát mutatott eddig, Sabalenka ellen eléggé megszenvedett, végül nagy csatában, 2 óra 11 perc alatt jutott tovább. „Szerencséjére” Halepnek sem volt sima útja, Tomljanovic és Swiatek sem járt túlságosan messze a kiejtéséhez. Ahogy több szakértő hirdeti ezzel a meccsel kapcsolatban: most jöhet az igazság pillanata.
Serena Williamset nem lehet senki mással összehasonlítani Halep, az amerikai negyeddöntős ellenfele szerint | Eurosport
Szponzorált tartalom A cikk támogatója a Az Ausztrál Open női versenyének negyeddöntői közül kiemelkedik a Serena Williams-Simona Halep párosítás. Mindketten elismeréssel nyilatkoztak a másikról előzetesen, az Eurosport szakértői, Mats Wilander és Tim Henman is elmondták várakozásaikat ezzel a mérkőzéssel kapcsolatban. "Nem félek attól az erőtől, amely a teniszben van."
Novak Djokovic vs. Alexander Zverev (tervezett kezdés: nem előbb, mint 10:30)
Adott két egészen különböző utat bejáró klasszis, akik nem is olyan régen, február 5-én pazar, 2 óra 36 perces meccset játszottak egymással az ATP Kupán. Ott végül Djokovic győzött, aki a Fritz elleni harmadik szettig az Ausztrál Openen is stabilnak tűnt – ekkor jött az a sérülés, amellyel előbb szenvedve, de legyőzte Fritzet, majd a vártnál egyszerűbben Raonicot is. Talán ő sem tudja pontosan, milyen állapotban lesz a német ellen, Zverev mindenesetre Giront, Cressyt, Mannarinót és legutóbb Lajovicot is magabiztosan verte és optimistán készülhet. Ez lesz a tizedik összecsapásuk, háromszor Zverev, hatszor (köztük eddigi egyetlen Grand Slam-meccsükön, a 2019-es Roland Garros negyeddöntőjében) Djokovic ünnepelhetett. A világelső szerb tízes nyerőszériánál tart top10-esek ellen az Ausztrál Openen, ám ha a német jól mozgatja és fárasztja őt, rendesen megizzaszthatja a nézők nélküli Rod Laver Arenában. Kérdés, a fej vagy a fizikum dönt…
"Djokovic gyakran úgy tesz, mintha feladná, aztán bumm, hirtelen visszajön a meccsbe" | Eurosport
Szponzorált tartalom A cikk támogatója a Novak Djokovic kis híján feladta a Taylor Fritz elleni harmadik fordulós mérkőzését az Ausztrál Openen. A döntő szettre azonban úgy összekapta magát, hogy azon az amerikai is csodálkozott. Az egyik legismertebb és legsikeresebb edző, Patrick Mouratoglou arról beszélt egy interjúban, hogy a világelső a sérüléseit szereti a lélektani hadviselés részeként felhasználni az ellenfeleivel szemben.
Közvetítésünk hajnali 1 órakor kezdődik élőben az Eurosport 1-en, emellett természetesen az Eurosport Playeren is követhetők lesznek a mérkőzések. Tartsatok velünk!
Akkora volt a nyomás az Ausztrál Open versenyigazgatóján, hogy még a családját is elköltöztette
23/02/2021 13:22