Serena Williams és Naomi Osaka  is negyeddöntőbe jutott, Dominic Thiem viszont kiesett vasárnap a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokság versenyében.

A 24. Grand Slam-tornagyőzelmére hajtó, 39 esztendős amerikai Williams három szettben győzte le a hetedik helyen kiemelt fehérorosz Arina Sabalenkát.
Australian Open
Nincs szponzora, éveken át ugyanazzal az ütővel játszott, mégis övé volt az AO egyik legnagyobb
24/02/2021 15:46
A 2019-es bajnok japán Osaka a tavaly döntős, kétszeres GS-győztes spanyol Garbine Muguruzát verte úgy, hogy két meccslabdát hárított.
A férfiaknál a US Open-címvédő osztrák Thiem meglepetésre szettet és a harmadik felvonásban gémet sem nyert a bolgár Grigor Dimitrov ellen.
A 114. helyen rangsorolt Aslan Karatsev 0-2-ről fordítva nyert a 20. kiemelt  Félix Auger-Aliassime ellen.
Eredmények, nyolcaddöntő:
Dimitrov (bolgár, 18.)-Thiem (osztrák, 3.) 6:4, 6:4, 6:0Karatsev (orosz) - Auger-Aliassime (kanadai, 20.) 3:6, 1:6, 6:3, 6:3, 6:4Osaka (japán, 3.)-Muguruza (spanyol, 14.) 4:6, 6:4, 7:5S. Williams (amerikai, 10.)-Sabalenka (fehérorosz, 7.) 6:4, 2:6, 6:4Hsieh (tajvani)-Vondrousova (cseh, 19.) 6:4, 6:2
MTI
Akkora volt a nyomás az Ausztrál Open versenyigazgatóján, hogy még a családját is elköltöztette
23/02/2021 13:22