Három orosz játékos is bejutott a legjobb nyolc közé az Ausztrál Open férfi versenyében. Aslan Karatsev után Daniil Medvedev és Andrey Rublev is negyeddöntős, amire még nem volt példa Grand Slam-tornán. Rafael Nadal három szettben diadalmaskodott Fabio Fognini ellen, aki Stefanos Tsitsipasszal találkozik majd, a görög játék nélkül került a következő körbe. A nőknél Ashleigh Barty és Karolina Muchova, valamint két amerikai, az Elina Svitolinát búcsúztató Jessica Pegula és Jennifer Brady örülhetett győzelemnek.

A női versenyben lesz egy amerikai házi negyeddöntő: a pályafutása során először nyolc közé jutó Jessica Pegula az ötödik helyen kiemelt ukrán Elina Svitolina, míg Jennifer Brady a horvát Donna Vekic felett diadalmaskodott.
Folytatódik a Buffalo Bills NFL-csapat tulajdonosainak lánya, Jessica Pegula varázslatos szereplése az Australian Openen, az amerikai három szettben ejtette ki Svitolinát, és bejutott élete első Grand Slam-negyeddöntőjébe. Intelligens tenisszel a 25 éves teniszező 6:4, 3:6, 6:4-es győzelmet aratott az ukrán ellen, egyben megszerezte karrierje első, top 10-es játékossal szembeni sikerét.
Australian Open
Nincs szponzora, éveken át ugyanazzal az ütővel játszott, mégis övé volt az AO egyik legnagyobb
24/02/2021 15:46
"Azt hiszem, hogy egész idő alatt nagyon jól szerváltam. Azt hiszem, a második szettben egy kicsit puhatolódzó jellegű voltam. Örülök, hogy a harmadik játszmában sikerült visszajönnöm.
Azt hiszem, nagyon-nagyon fontos volt az a mód, ahogy a momentum megfordult a javamra. Nem tudok magabiztosabb lenni, ez az eddigi legjobb eredményem, és jó teniszt játszom, és ma kemény küzdelem folyt a győzelemért, szóval, igen, nagyon jól érzem magam." - nyilatkozta Pegula.
Svitolinára továbbra is vár a nagy áttörés a GS-tornákon, Wimbledonban és a US Openen az elődöntő volt a legjobb eredménye eddig, Melbourne-ben és a Roland Garroson pedig a negyeddöntő. Utóbbit most nem sikerült beállítani, és értelemszerűen megjavítani sem. Összességében Pegula majdnem kétszer annyi nyerőt ütött, mint Svitolina (31 vs. 19), és sikeres volt a hálónál is, 29 kísérletből 21 alkalommal megszerezte elöl a pontot.
"Nem volt valami jó nap számomra. Túl sok hibát vétettem. Nehéz megmondani, miért alakult így. Több dolog vezetett idáig. Azt hiszem, hogy ellenfelem ma is nagyon jól játszott. Nagyon nehéz volt megtalálni a ritmust, mert az első szettben jól játszott, a másodikban viszont nem túl jól. Aztán visszatért. Ma nem éreztem magam túl jól a pályán. Kiábrándító, mert eddig nagyon jól játszottam.” - értékelte vereségét Svitolina.
A Rod Laver második meccsén a 22. helyen kiemelt Jennifer Brady egy óra és 34 perc alatt 6:1, 7:5-re győzött a 28-ként rangsorolt Donna Vekic felett.
"Szuper izgatott vagyok a negyeddöntőben való szereplés miatt."
- mondta
Brady
, aki az elmúlt 26 meccséből 20-at megnyert, de még nem győzte le Pegulát.
"A második szettben valóban koncentrálnom kellett, de képes voltam megtörni, majd a végén valószínűleg a legjobb játékomat nyújtottam. A
mikor orvoshoz fordult, kimentem a pályára, és jól eltaláltam néhány adogatást, majd utána kezdtem úgy érezni, hogy az én szervám sokkal jobb volt a meccs kezdete óta. Ez segített."
A 2009-es melbourne-i bajnok, Rafael Nadal 6:3, 6:4, 6:2 arányban múlta felül Fabio Fogninit, elkönyvelve ezzel 13. AusOpen-negyeddöntőjét, 43. alkalommal jutott a legjobb nyolc közé major-tornán. Nadal 24 nyerőt ütött, köztük hat ászt, így már 13-4-re vezet a Fognini elleni párharcban. Az olasz a hat bréklabdájából csak kettőt tudott kihasználni, és 35 ki nem kényszerített hibát követett el.
"Ez jó szám. Örülök, hogy újra a negyeddöntőben vagyok, számomra nagyon sokat jelent, ez egy pozitív évkezdés. Amikor Fabio vár az emberre a pálya túloldalán, jogosan aggódhat.
Mindig adódhatnak problémák. Csak szerencsém volt, hogy amikor megtört engem a második szettben, azonnal válaszoltam és tartottam az eredményt." - kezdte értékelését Nadal.
A spanyol legközelebb az ötödik helyen kiemelt görög Stefanos Tsitsipasszal találkozik, miután a 9. helyen kiemelt olasz Matteo Berrettini visszalépett a tornától. Nadal 6:1-re vezet Tsitsipasszal szemben az egymás elleni összevetésben.
"Nagy kihívás lesz, és a mai győzelem jót tett az önbizalmamnak. Készen kell állnom. A hátam miatt is fontos lesz a holnapi edzés, nem csak a felkészülés szempontjából.
Az első szett kétségtelenül az eddigi legjobb játszmám volt a tornán. A fizikai állapotomnak folyamatosan javulnia kell, de úgy gondolom, hogy a mai mérkőzés segített ebben. Az elmúlt 19 napban nem tudtam a megfelelő módszerrel gyakorolni, de tegnap újra elkezdtem növelni a gyakorlatban a munka mennyiségét." - zárta nyilatkozatát Rafael Nadal.
A negyedik kiemelt Daniil Medvedev a Mackenzie McDonald ellen elért 6:4, 6:2, 6:3-as győzelemmel elfoglalta helyét - pályafutása során először - az Australian Open negyeddöntőjében. A regnáló világbajnok 29 nyerőt ütött, és mindössze 1 óra 29 percre volt szüksége a sikerhez.
"Izgalmas pillanat először részt venni Ausztráliában a negyeddöntőben, ez nagy eredmény számomra. Mindig többet akarok, de lépésről lépésre. Szóval ez elképesztő.
Amikor Mackenzie ellen játszunk, tapasztalhatjuk, hogy sokszor ő fogja irányítani a játékokat, és nekünk csak védekeznünk kell. A lehető legtöbbet próbáltam megtartani a pontokból, és ma minden esélyemet sikerült kihasználnom. Nagyszerű meccs volt. Remekül éreztem a labdát, kiválóan adogattam. Az egyetlen alkalom, amikor elveszítettem az adogatójátékomat, az
az első szettben 5:2-nél történt, de
ez nem számított annyira. Másfél óra alatt végeztem,
 a Grand Slam későbbi szakaszai miatt fontos, hogy most gyors meccseket játsszak." - mondta Medvedev.
A legjobb nyolc között honfitársával, a hetedik kiemelt Andrey Rublevvel fog játszani, rajtuk kívül Aslan Karatsev is ott van még a mezőnyben, ez az első alkalom, hogy három orosz is negyeddöntős egy Grand Slamen. Rublev a 24-ként rangsorolt Casper Ruud ellenében jutott tovább, a norvég az orosz 6:2, 7:6(2)-es vezetésénél lépett vissza.
"Ez elképesztő. Mindenképpen lesz egy orosz az elődöntőben, addig pedig három orosz van a nyolc között. Ez nagyszerű a sportág számára." - nyilatkozta Medvedev.
Csatlakozott hozzá
Rublev
is:
"Egyikünk biztos elődöntős lesz. Ez a jó hír. De nehéz meccs lesz. Legutóbb a US Open negyeddöntőjében győzött le. Most az Ausztrál Openen is a legjobb nyolc között találkozunk. Meglátjuk, mi fog történni.
Remélem, hogy nagyszerű küzdelmet és színvonalat tudunk majd felmutatni."
A női világelső Ashleigh Barty kétjátszmás győzelemmel biztosította a helyét a negyeddöntőben, zsinórban harmadszor. A hazai kedvenc a világranglistán 57., amerikai Shelby Rogers felett diadalmaskodott 72 perc alatt. Barty a nyolc között azzal a cseh Karolina Muchovával mérkőzik, aki úgy győzte le két szoros szettben a belga Elise Mertenst, hogy riválisa az első játékrészben 5:2-re is vezetett.
"Nagyon izgalmas továbbjutni egy újabb negyeddöntőbe. Ha azt mondták volna nekem néhány hónappal ezelőtt, amikor az előszezonban tartottunk, hogy így rajtolok, akkor abszolút nagy mosollyal az arcomon vettem volna tudomásul. Shelby
egy olyan játékos, aki nagyon-nagyon gyorsan elveheti tőled a mérkőzést, ezért szükségem volt a futócipőmre, de jól szerváltam,
 és igyekeztem irányítani a lehető legtöbb labdamenetet."
- értékelt Barty.
Akkora volt a nyomás az Ausztrál Open versenyigazgatóján, hogy még a családját is elköltöztette
23/02/2021 13:22