Kai Kanepi tovább folytatta jó sorozatát a magasan kiemelt ellenfelekkel szemben és búcsúztatta a címvédő Sophia Kenint az Ausztrál Open második fordulójában. A nap meccsét Stefanos Tsitsipas és Thanasi Kokkinakis játszotta, ahol ötszettes csatát követően végül az előbbi játékos jutott tovább.

Előzetesen is remek találkozót ígért a két görög származású játékos, az 5. kiemelt Stefanos Tsitsipas és hazaiak hosszú idő után újra GS-meccset nyerő kedvence, Thanasi Kokkinakis párharca, a mérkőzés pedig nem is okozott csalódást. Az első szettet rövidítésben behúzó Kokkinakis a második és a harmadik játszmát viszonylag simán elbukta, a negyedik szett végjátékában azonban újra előszedte remek adogatójátékát és meccslabdáról egy újabb tie breakben döntő játszmára mentette a meccset. Itt szerzett korai előnyét azonban már ki tudta használni Tsitsipas, és végül bő négy és fél óra alatt, 6:7, 6:4, 6:1, 6:7, 6:4-re tudta megnyerni a thrilleri mérkőzést.
"
Csak egy jeges fürdőt szeretnék most, ez minden, amire gondolni tudok.
Thanasi nagy küzdő, kemény volt ma ellene játszani. A sérülései miatt évekig nem tudott játszani, ami szomorú, hiányoltuk őt a versenyekről. Nagyon örülök, hogy újra ilyen magas szinten játszik."
- nyilatkozta a meccs után a továbbjutó görög.
Australian Open
Nincs szponzora, éveken át ugyanazzal az ütővel játszott, mégis övé volt az AO egyik legnagyobb
24/02/2021 15:46
Tsitsipas 4 óra 32 perc elteltével ezzel a ponttal fejezte be a Kokkinakis elleni meccsét | Eurosport
Videók - Tsitsipas 4 óra 32 perc elteltével ezzel a ponttal fejezte be a Kokkinakis elleni meccsét
Szintén ötszettes csata kerekedett két olasz, Fabio Fognini és Salvatore Caruso mérkőzéséből, ahol végül döntő szett rövidítésben Fognini tudta érvényesíteni a papírformát. A nap nagyobb része is a vártaknak megfelelően alakult, három szettben jutott tovább Andrey Rublev és Karen Khachanov is, Matteo Berettini pedig ugyan kelleténél valamivel nehezebben, de négy játszmában csak túllépett a cseh Tomas Machacon. Az egyetlen komolyabb meglepetést a a világranglistán 192. Mackenzie McDonald okozta, aki négy szettben búcsúztatta a a 22. kiemelt Borna Coricot.

A női mezőnyben Kaia Kanepi szolgáltatta a nap meglepetését, miután 6:3, 6:2-re búcsúztatta a címvédő Sofia Kenint. A már előzetesen is trükkösnek ígérkező mérkőzésen az észt játékos elővette a legjobbak ellen gyakran mutatott formáját, Keninen pedig látszott, hogy rágörcsölt a párharcra. Az amerikai teniszező is bevallotta, hogy tartott a magasan kiemelt játékosokat rendszeresen búcsúztató ellenfelétől, a mérkőzést követő sajtótájékoztatón pedig el is sírta magát
"Úgy éreztem, mindenki elvárja tőlem, hogy újra odakerüljek (a győzelem közelébe), de ahogy játszottam, úgy nem lehet... nem éreztem magam 100%-os mentális állapotban, a játékom nagyon messze volt a legjobbamtól. Nem tudtam kezelni ilyen nyomást, mert nem ehhez vagyok szokva. - mondta Kenin a könnyeivel küszködve."
Kanepi a mérkőzés után nem szerette volna elhelyezni győzelmei rangsorában a Kenin elleni sikert, inkább már a következő ellenfelére koncentrál és arra, hogy a nagy tornák közül utolsóként az ausztrál GS-en is negyeddöntőbe juthasson. Ehhez a harmadik fordulóban majd az éjjel sima kétszettben továbbjutó, 28. kiemelt Donna Vekicen kell túljutnia.
Továbbjutott viszont a világelső Ashleigh Barty, miután egy sima és szoros szettben, 6:1, 7:6-ra győzte le honfitársát és jóbarátját, Daria Gavrilovát. A torna előtt mindkét teniszező hosszabb kihagyásból tért vissza, csak míg Barty maga választotta a tavalyi szezon kiülését, addig a korábban top20-ban is rangsorolt Gavrilova több mint egy éve lábsérüléssel bajlódott. Ranglista 387-ként, szabadkártyával versenyezve számára így most a második forduló is nagy eredmény volt, Barty pedig továbbjutása mellett barátja sikerének is örült a meccs utáni interjúban:
"Elég nehéz 18 hónapon van túl, szóval jó őt újra pályán látni. Amikor egy másik ausztrállal játszol, a ranglista-helyezés úgysem számít, a tapasztalat sem, hiszen jól ismeritek egymást. Tudtam, hogy egy trükkös meccs lesz, de nagyon örülök, hogy újra itt van és versenyzett." - mondta a világelső, mielőtt még egy kis bohóckodás is belefért az interjút készítő szülinapos barátjával, Casey Dellacqua-val.
Bejutott a következő fordulóba a hatodik kiemelt Karolina Pliskova is, miután szoros első szettet követően 7:5, 6:2-re búcsúztatta Danielle Collinst. Nagy meccset játszott egymással Belinda Bencic és Svetlana Kuznetsova, a 11. helyen kiemelt svájci teniszező végül három szettben, két és fél órás csatát követően jutott be a harmadik fordulóba. Továbbjutott Babos Tímea páros partnere, Kristina Mladenovic is, a francia teniszező Hibino Naot búcsúztatva annak ellenére lesz ott a legjobb 32 között, hogy párosban az ő sérülésére hivatkozva nem indult a címvédő duó.
via ausopen.com
Akkora volt a nyomás az Ausztrál Open versenyigazgatóján, hogy még a családját is elköltöztette
23/02/2021 13:22