A következő öt napban biztosan nézők

nélkül

folytatódik az Ausztrál Open, pénteken azonban még szurkolók előtt zajlottak a mérkőzések. Fucsovics Márton négyszettes vereséget szenvedett Milos Raonictól, Zverev a nagy meleg miatt akart sietni, Serena Williams kénytelen volt védekezésbe átmenni, Sabalenka pedig már a 23-szoros Grand Slam-bajnok elleni csatát várja.

Sajnos a következő napokban nézők nélkül zajlanak a küzdelmek az Ausztrál Openen, miután Victoria államot péntek éjféltől öt napra lezárják. A verseny maga folytatódhat, de szurkolók nem ülhetnek a lelátón.
Véget ért a torna Fucsovics Márton számára. A magyar teniszező négy játszmában, 7:6, 5:7, 6:2, 6:2-re kapott ki a 14. kiemelt Milos Raonictól. Fucsovics két ötszettes mérkőzést, köztük a Stan Wawrinka elleni szenzációs fordítást követően a harmadik fordulóban némileg elfáradt a Raonic elleni találkozó végére.
Australian Open
Nincs szponzora, éveken át ugyanazzal az ütővel játszott, mégis övé volt az AO egyik legnagyobb
24/02/2021 15:46
Ha lemaradtál volna Fucsovics hősies küzdelméről a wimbledoni döntős ellen - videó | Eurosport
Videók - Ha lemaradtál volna Fucsovics hősies küzdelméről a wimbledoni döntős ellen - videó
Serena Williams közel állt ahhoz, hogy szetthátrányba kerüljön a korábban Babos Tímeát búcsúztató, 19 éves Anastasia Potapova ellen. A korábbi junior wimbledoni bajnok orosz 5:4-nél a szettért szervált, és két szettlabdája is volt, de nem tudta behúzni a játszmát, ugyanis öt kettős hibát ütött a game-ben. Serena elismerte, a mérkőzés elején akadtak gondjai, volt olyan időszak, hogy kénytelen volt védekezőbb felfogásban játszani.
„Nem voltam túl erős az első szettben, sokat hibáztam, lassú voltam. Volt olyan pillanat, mikor nekiálltam védekezni, mert ez volt az egyetlen, amit tehettem. Jó, hogy túlvagyok ezen a meccsen. Az első szett nagyon szoros volt, de megoldottam. A második játszmában már felszabadultabban játszhattam.”
Serena Williams következő ellenfele a világranglista-7. Aryna Sabalenka. Serena utoljára 2019-ben a US Openen játszott top 10-es ellenféllel, amikor az elődöntőben legyőzte Elina Svitolinát.
"Nagyon keményen üt, dinamikus játéka van. Erős felépítésű játékos, erős, mint én, azt hiszem, ez egy igazán jó meccs lesz"- dicsérte Serena a fehérorosz teniszezőt.
Aryna Sabalenka beállította legjobb Grand Slam-eredményét, miután az amerikai Ann Li legyőzése után bejutott a nyolcaddöntőbe. A 22 éves teniszező már alig várja, hogy Serena Williams ellen léphessen pályára.
„Fantasztikus játékos. Nagy kihívás, de mindent megteszek, hogy felkészüljek erre a mérkőzésre, hogy mentálisan készen álljak arra, hogy nyerjek. Azt hiszem, 13 éves voltam, amikor először láttam játszani. Úgy emlékszem, azt mondtam, hogy még keményebben akarok ütni, mint ő. Nem tudom, hogy ez okos dolog volt-e, de úgy gondoltam ’Ő igazán erős, én is ilyen akarok lenni, és én is úgy szeretnék dominálni, mint ő.'”
Serena Williams legyőzte a Babos Tímeát búcsúztató Potapovát , Osaka is nyolcaddöntős | Eurosport
Szponzorált tartalom A cikk támogatója a Serena Williams és Naomi Osaka is nyolcaddöntőbe jutott a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokság női versenyében, pénteken. A 24. Grand Slam-tornagyőzelmére hajtó, 39 esztendős amerikai Williams egy szoros és egy sima szettben győzte le az előző körben Babos Tímeát búcsúztató, nála húsz évvel fiatalabb orosz Anasztaszija Potapovát.
Alexander Zverev pályafutása egyik legsimább Grand Slam-mérkőzését hozta le, miután 6:3, 6:3, 6:1-re legyőzte a 32. kiemelt Adrian Mannarinót. Zverev az ATP-kupán kisebb hasizomsérüléssel küzdött, de úgy érzi, egyre jobb az állapota, és szeretne harcban lenni a végső győzelemért. „A testem egyre jobban van, lassan újra tudok rendesen szerválni”- mondta el a mérkőzés után.
„Kicsit lustának éreztem magam, úgyhogy azt gondoltam, keményebben ütöm meg a labdákat, hogy ne kelljen négy órát játszanunk, és ne kelljen órák hosszat a napon ülnötök”- viccelődött Zverev.
Naomi Osaka továbbra sem veszített szettet, pedig sorsolása kifejezetten nehéz. A harmadik körben a trükkös Ons Jabeur volt az ellenfele, a japán 6:3, 6:2-vel ment tovább. Mint elárulta, nagyon félt a tunéziai szokatlan játékstílusától, főleg azért, mert még sosem játszott ellene.
„Nagyon ideges voltam, és féltem is, mert nem tudtam, hogy mikor húz meg egy rövidítést”
- mondta Osaka.

Simona Halep azt követően, hogy az előző fordulóban komoly bajba került Alja Tomljanovic ellen, most nagyon simán, két szettben győzte le az orosz Veronika Kudermetovát.
„A pálya sokkal gyorsabb, mint tavaly, és ez megnehezíti a dolgom, mert gyorsnak kell lennem, és blokkolnom kell az ellenfelem erejét. De egész jól elvagyok vele, mondhatni élvezem”- válaszolt a pálya gyorsaságára vonatkozó kérdésre Halep.
Ott van a legjobb 16 között a kétszeres Grand Slam-bajnok Garbine Muguruza és a korábbi Roland Garros-döntős Marketa Vondrousova is, előbbi Zarina Diyast, utóbbi Sorana Cirsteát győzte le. Su-wei Hsieh pedig Sara Errani búcsúztatásával folytatta menetelését. A férfiaknál Grigor Dimitrov játékot sem veszítve jutott tovább, Pablo Carreno Busta 6:0, 1:0-nál feladta a mérkőzést. A nap első felének legnagyobb meglepetését pedig a világranglista 114. Aslan Karatsev okozta, aki legyőzte a 8. kiemelt Diego Schwartzmant. Dusan Lajovic is eljutott a negyedik fordulóba, ő a spanyol Martinezt búcsúztatta, a fiatal kanadaiak rangadóján Felix Auger-Aliassime három játszmában ejtette ki Denis Shapovalovot.
részben via australianopen.com
Akkora volt a nyomás az Ausztrál Open versenyigazgatóján, hogy még a családját is elköltöztette
23/02/2021 13:22