Nagyon izgalmasnak ígérkezik az Ausztrál Open vasárnapi játéknapja, már a negyeddöntőbe jutás a tét. A nőknél Grand Slam-bajnokok csapnak össze, de a férfiaknál is látványos párharcokra számíthatunk. Külön kérdőjel, hogy Novak Djokovic milyen állapotban lép pályára, egyáltalán ki tud-e állni Milos Raonic ellen.

Naomi Osaka - Garbine Muguruza

Egy háromszoros és egy kétszeres Grand Slam-győztes teniszező összecsapása nyitja a Rod Laver Arena programját. Osaka minden egyes fordulóban kifejezetten kellemetlen ellenféllel találkozott, ennek ellenére még nem veszített három játéknál többet egy szettben, nagyon magabiztosnak tűnik. Hasonlóan simán hozta eddigi mérkőzéseit Garbine Muguruza, aki tavaly a döntőig jutott, szereti tehát az Ausztrál Opent. A két teniszező még sosem játszott egymással. Osaka a mérkőzés előtt elmondta, már régóta szerette volna összemérni erejét a spanyol klasszissal.
Australian Open
Nincs szponzora, éveken át ugyanazzal az ütővel játszott, mégis övé volt az AO egyik legnagyobb
24/02/2021 15:46
Naomi Osakát egy pillangó sem tudta megzavarni a bréklabdánál | Eurosport
Videók - Naomi Osakát egy pillangó sem tudta megzavarni a bréklabdánál

Dominic Thiem- Grigor Dimitrov

A tavalyi döntős Dominic Thiem a harmadik körben túlélt egy iszonyatosan megterhelő mérkőzést. Az, hogy a remekül játszó, fókuszált Nick Kyrgios és az őrjöngő ausztrál közönség ellenére Thiem 2:0-ás szetthátrányból fordítani tudott, megmutatja, hogy az osztrák nagyon erős fejben. A Kyrgios elleni ötszettes azonban biztosan sok energiát vett ki belőle, talán nem is fizikailag, sokkal inkább koncentrációban, Grigor Dimitrov ezt próbálhatja meg kihasználni. A bolgárnak az előző fordulóban csak egy szettet kellett lejátszania, miután Pablo Carreno Busta feladta ellene a mérkőzést. Látványos összecsapásra számíthatunk, remélhetőleg repkednek majd a szebbnél szebb egykezes fonákok.

Serena Williams- Aryna Sabalenka

Serena Williams nem veszített még szettet az idei Ausztrál Openen, de az előző fordulóban a fiatal Anastasia Potapova ellen azért akadtak gondjai az első játszmában. Nagyon érdekesnek tűnik a Sabalenka elleni találkozó, a fehérorosz teniszező ugyanis képes lehet felvenni a versenyt ütőerőben a 23-szoros Grand Slam-bajnokkal. Sabalenka nagyon jó formában teniszezik, Grand Slam-tornán azonban még sosem jutott negyeddöntőbe, így kérdéses, fejben mennyire tudja tartani a lépést Serenával. Az biztos, hogy kemény ütéseket láthatunk, egyik játékos sem a védekezésre fog koncentrálni.
Fucsovics kiesett, Serena Williams következő ellenfele 13 éves kora óta úgy akar ütni, mint az amerikai | Eurosport
Szponzorált tartalom A cikk támogatója a A következő öt napban biztosan nézők nélkül folytatódik az Ausztrál Open, pénteken azonban még szurkolók előtt zajlottak a mérkőzések. Fucsovics Márton négyszettes vereséget szenvedett Milos Raonictól, Zverev a nagy meleg miatt akart sietni, Serena Williams kénytelen volt védekezésbe átmenni, Sabalenka pedig már a 23-szoros Grand Slam-bajnok elleni csatát várja.

Iga Swiatek-Simona Halep

Eddig kétszer játszott egymással Swiatek és Halep, ha összeadjuk a két mérkőzést, akkor sem jön ki a két óra. Talán most keménypályán kicsit szorosabb meccset vívnak, és egyik Grand Slam-bajnok teniszező sem üti le a másikat. Swiatek a tavalyi Roland Garroson egészen hihetetlen dominanciával teljesen lemosta a pályáról az egyébként jó formában lévő Halepet, az azért meglepetés lenne, ha az Ausztrál Openen hasonló forgatókönyv érvényesülne. Swiatek eddig simán hozta mérkőzéseit, bár azért nem tűnik annyira magabiztosnak, mint tavaly Párizsban, Halep a második fordulóban Tomljanovic ellen közel állt ahhoz, hogy búcsúzzon, de azon kívül szettet sem veszített. Teljesen megjósolhatatlan, mit hoz kettejük legújabb párharca.
A sima győzelmeken túl, a komolyabb csatákon azonban még innen - az Ausztrál Openen sem lassít Iga Swiatek | Eurosport
Szponzorált tartalom A cikk támogatója a A jóllakottság és a megelégedés érzése helyett az újabbnál újabb célok kitűzését és azok hajszolását hozta meg Iga Swiatek számára 2020-as győzelme a Roland Garroson. A huszadik életévében járó lengyel tinivel óriásit fordult a világ az egy évvel ezelőtti helyzethez képest, a jelek szerint azonban a felfokozott figyelmet és a vele járó elvárásokat korát meghazudtoló érettséggel kezeli.

Novak Djokovic-Milos Raonic

Alapesetben a nap talán legegyértelműbb mérkőzése lenne. Novak Djokovic tizenegyből tizenegyszer legyőzte Raonicot, a kanadai eddig mindössze három szettet tudott fogni a világelső ellen. A nyolcszoros Ausztrál Open-bajnok a harmadik fordulóban összeszedett sérülése miatt nem biztos, hogy játékra alkalmas állapotban van. Sajtóhírek szerint még az is előfordulhat, hogy ki sem áll a találkozóra. Nagyon nehéz megmondani, Djokovic mennyire sérült, és sérülése mennyire hátráltatja, a Fucsovics Mártont négy szettben legyőző Milos Raonic ki tudja-e egyáltalán használni, hogy Djokovic problémákkal küzd. Az egész Ausztrál Open kimenetelét befolyásolhatja a világelső egészségügyi állapota, és a Raonic elleni nyolcaddöntője.
Djokovic szerint izomszakadása van, úgyhogy kétséges, tudja-e folytatni az Ausztrál Opent | Eurosport
Szponzorált tartalom A cikk támogatója a Sokféle szabadulást végrehajtott már Novak Djokovic a pályafutása során, de a Taylor Fritz elleni 7:6(1), 6:4, 3:6, 4:6, 6:2-es győzelem az Ausztrál Open harmadik fordulójában még az ő szintjén is különleges volt. Ezzel a szabadulással azonban a problémának csak egy részét oldotta meg.

A többi mérkőzésen is lesz mire figyelni

A másik három egészen briliáns női párosítás kissé háttérbe szorítja, de a Marketa Vondrousova- Su-Wei Hsieh találkozó sem ígérkezik rossznak. Vondrousova azóta, hogy 2019-ben döntőt játszott a Roland Garroson, legjobb Grand Slam-szereplését érte el most, sérülésein túljutva próbál negyeddöntőbe jutni a fiatal cseh. Hsieh személyében viszont a mezőny egyik legkellemetlenebb ellenfelével kell szembenéznie, teljesen kiszámíthatatlan, mit hoz ez a mérkőzés. Felix Auger-Aliassime pályafutása során először juthat Grand Slam-negyeddöntőbe, ehhez a torna meglepetésemberét, Aslan Karatsevet kell legyőznie. Viszonylag kevés figyelem irányul teniszére, pedig Alexander Zverev meglehetősen magabiztosan vette eddig az akadályokat az idei Ausztrál Openen, Dusan Lajovic ellen próbálhatja megoldani, hogy frissen, az ötszetteseket elkerülve jusson el egy Grand Slam-torna második hetéig.
Ő volt az oroszok titkos fegyvere az ATP-kupán, most a nyolcadik kiemeltet kiütve jutott 16 közé az Ausztrál Openen | Eurosport
Szponzorált tartalom A cikk támogatója a A nap egyik legnagyobb meglepetését aratta a világranglista-114. Aslan Karatsev. A selejtezős orosz három szettben győzte le az Ausztrál Open nyolcadik kiemeltjét, Diego Schwartzmant, és első Grand Slam-főtáblás szereplése alkalmával ott van a legjobb 16 között.
Akkora volt a nyomás az Ausztrál Open versenyigazgatóján, hogy még a családját is elköltöztette
23/02/2021 13:22