Medvedev-Nadal döntő lesz a férfiaknál az Australian Openen

Frissítve 28/01/2022 - 13:47 GMT+1

Daniil Medvedev lesz Rafael Nadal ellenfele a férfi egyes vasárnapi döntőjében az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A tavalyi US Open orosz bajnoka a pénteki második elődöntőben négy szettben, 2 óra 33 perc alatt győzte le a világranglistán negyedik Stefanos Tsitsipast.

Daniil Medvedev egyszer már megakadályozott egy 21.-et, most Nadalt állíthatja meg

A férfi mezőny legmagasabban rangsorolt játékosa a 2021-es melbourne-i elődöntőben is a görög ellen diadalmaskodott, de aztán a fináléban alulmaradt a szerb világelsővel, Novak Djokoviccsal szemben.
A vasárnapi döntőben Medvegyev pályafutása második, a 35 esztendős Nadal pedig rekordot jelentő 21. Grand Slam-trófeáját szeretné megszerezni.

vegyes páros, döntő:
Ivan Dodig, Kristina Mladenovic (horvát, francia, 5.)-Jason Kubler, Jaimee Fourlis (ausztrál) 6:3, 6:4