Kevés aktív játékos van, aki eljutott mind a négy Grand Slamen a negyeddöntőig, Berrettini lett a tizedik

Frissítve 23/01/2022 - 14:14 GMT+1

A világranglista 7. helyén álló Matteo Berrettini bejutott az Australian Open negyeddöntőjébe vasárnap, miután a szerencséjét kihasználva egy döntő fontosságú első szettes breaket szerzett Pablo Carreno Busta ellen, amivel 7-5, 7-6(4) 6-4-es győzelmet aratott. Berrettini ezzel a győzelmével mind a négy Grand Slam-tornán jutott már negyeddöntőbe, ezzel ő lett a 10. aktív játékos, akinek összejött.

Matteo Berrettini - Australian Open 2022

Australian Open - Berrettini is csatlakozott a legjobb nyolc mezőnyéhez

A hetedikként rangsorolt olasz játékos a spanyol Pablo Carreno-Busta ellen nyert vasárnap három szoros szettben, 2 óra 24 perc alatt.
Berrettini, akinek az első két szettben csak az adogatásainak 50 százaléka jött vissza, továbbjutott, így a francia Gael Monfils ellen léphet pályára, aki 7-5, 7-6(4), 6-3-ra nyert a szerb Miomir Kecmanovic ellen.
A 25 éves játékos első sima szettes győzelmét könyvelhette el a tornán, miután az első két fordulóban az amerikai Brandon Nakashima és Stefan Kozlof ellen négy szettet játszott, a harmadik fordulóban pedig a 18 éves spanyol Carlos Alcaraz ellen egy brutális ötödik szett tie-breaket játszott.
Berrettini 57 nyerőt ütött, köztük 28 ászt Carreno Busta ellen a kétórás, 22 perces meccsük során.
"Nagyon pontosan adogattam, ő pedig nem olvasta az adogatásomat, ezért sok ászt tudtam ütni" - mondta Berrettini.
Berrettini ezzel a győzelmével mind a négy Grand Slam-tornán jutott már negyeddöntőbe, ezzel ő lett a 10. aktív játékos, akinek ez sikerült. Ő a negyedik olasz, aki Melbourne-ben a legjobb nyolc közé jutott (és remélik, hogy csatlakozik hozzá Jannik Sinner, aki hétfőn a negyedik fordulóban Alex de Minaur ellen játszik majd).
A wimbledoni döntős örül, hogy a Melbourne Parkban bejutott a legjobb nyolc közé, miután tavaly hasi sérülése miatt kénytelen volt visszalépni a Stefanos Tsitsipas elleni negyedik fordulós mérkőzésétől.
"Tavaly nagyon nehéz volt. Nagyon szerettem volna játszani, de a hasfal-sérülésem miatt nem tudtam" - mondta. "De hiszek abban, hogy mindennek, ami történik, megvan az oka, nagyon vágytam arra, hogy minél hamarabb visszatérjek, és az, ahogy ma nyertem, mutatja, mennyire fontos nekem ez a torna."

Szanaszét szerválta ellenfelét Berrettini, 28 ásszal lőtte magát a legjobb nyolc közé - összefoglaló