Hat évet kellett várnia rá, de ott van a legjobb nyolc között Gael Monfils az Ausztrál Openen

Frissítve 23/01/2022 - 13:46 GMT+1

A francia Gael Monfils a 10. Grand Slam-negyeddöntőjébe jutott, miután egy szórakoztató csatát vívott a szerb Miomir Kecmanoviccsal az Australian Open negyedik fordulójában vasárnap. Monfils pályafutása során másodszor jutott be a nyolcaddöntőbe a Melbourne Parkban, ahol a hetedik kiemelt Matteo Berrettini lesz az ellenfele.

Australian Open - Magabiztos játékkal lett negyeddöntős Gael Monfils

Gaël Monfils magabiztosan vette a nyolcaddöntő jelentette akadályt az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A francia játékos két szoros és egy simább szettben győzte le vasárnap a szerb Miomir Kecmanovicot.
Monfils előzőleg 2016-ban jutott el a legjobb nyolcig a melbourne-i GS-viadalon, a negyeddöntőnél tovább viszont még nem sikerült menetelnie.
A világranglista 20. helyezettje néhány izgalmas labdamenetben is erős maradt, és két óra 35 perc alatt 7-5, 7-6(4), 6-3-as győzelmet aratott a John Cain Arénában.
Monfils pályafutása során másodszor jutott be a nyolcaddöntőbe a Melbourne Parkban, ahol a hetedik kiemelt Matteo Berrettini lesz az ellenfele.