Nagy visszatérők meccseltek: 188 nap után újra a pályán Zverev

Frissítve 08/12/2022 - 12:36 GMT+1

Féléves kihagyás után győzelemmel tért vissza egy szaúdi bemutató tornán Alexander Zverev olimpiai és világbajnok német teniszező.

Zverev csúnya bokasérülés miatt feladni kényszerült az elődöntőt

Zverev győzelemmel tért vissza.
A 25 éves játékos csütörtökön egy különleges, döntő rövidítésekből álló mérkőzésen 10-8, 10-7-re verte a 2020-ban US Open-győztes osztrák Dominic Thiemet.
A hamburgi teniszező június 3. óta nem versenyzett, amikor a Roland Garros elődöntőjében kifordult a bokája, és feladta a Rafael Nadal elleni találkozót. Öt nappal később szalagszakadás miatt megoperálták, azóta sorra mondta le a tornákat, köztük a novemberi ATP-világbajnokságot és a Davis Kupa-döntőt is.
Rijádban Zverev a délután folyamán a volt világelső orosz Daniil Medvedevvel is összecsap, akkor már hagyományos szettekre kerül sor.
A világranglista 12. helyezettje tétmérkőzésen várhatóan a december 29-én rajtoló, újonnan életre hívott United Kupán lép majd pályára Ausztráliában.