419 nap után nyert újra meccset Dominic Thiem

Publikálva 06/07/2022 - 15:44 GMT+2

Csuklósérülése után 419 nappal nyert ismét mérkőzést Dominic Thiem, a 2020-as amerikai nyílt teniszbajnokság győztese. A világranglistán a 346. helyre csúszott játékos - aki a 3. helyen is megfordult - a salzburgi challenger-torna nyitókörében 6:4, 7:5-re verte a szintén osztrák Filip Misolicot (210.).

Beendete in Salzburg seine Durststrecke: Dominic Thiem

A 28 éves bécsújhelyi sportoló tavaly júniusban Mallorcán szenvedett csuklósérülést, amely miatt hosszú kihagyásra kényszerült.
Visszatérése óta hét tornán maradt nyeretlen, és nyolcadszorra sikerült győztesen levonulnia a pályáról. Legutóbb a Roland Garroson lépett pályára, ahol korábban kétszer is döntőt vívott, ám ezúttal az első fordulóban kiesett.
Utána visszavonta nevezését a jelenleg zajló wimbledoni bajnokságra, s júliusban még Bastadban, Gstaadban és Kitzbühelben szerepel.