Eurosport
Így örül valaki, aki épp megnyerte hazája első olimpiai aranyát
Publikálva 27/07/2021 - 12:49 GMT+2
Tokió 2020 - Mesés jutalmat kap Fülöp-szigetek első olimpiai aranyérmese
Így örül valaki, aki épp megnyerte hazája első olimpiai aranyát
Videó forrása: Eurosport
Fülöp-szigetek első olimpiai bajnoka, a súlyemelő Hidilyn Diaz közel 200 millió forintnak (32,79 millió peso) megfelelő összeget kap tokiói aranyérméért.
A női 55 kg-os kategóriában hétfőn nyertes sportoló alaposan megdolgozott a sikerért, ugyanis az elmúlt másfél évben a pandémia miatt családjától távol, Malajziában készült az ötkarikás játékokra.
- mondta Emelita Diaz lánya sikeréről az AFP francia hírügynökségnek.
Az ország második legnagyobb szigetén, Mindanaón élő családnak a jövőben vélhetően nem lesznek anyagi gondjai, ráadásul egy ingatlanokkal foglalkozó cég egy 14 millió peso (85 millió forint) értékű házat is felajánlott Diaznak.
- üzent a súlyemelőnek közösségi oldalán az ország talán legismertebb sportolója, az ökölvívó Manny Pacquiao.
A szigetország sportolói ezt megelőzően tíz dobogós helyet szereztek az olimpiákon úszásban, ökölvívásban, atlétikában, valamint - épp Diaz révén Rióban egy ezüstöt - súlyemelésben.
Forrás: MTI
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés