A magyar junior (U20-as) jégkorong-válogatott megnyerte a korosztályos divízió I/B világbajnokságot Budapesten, így feljutott az A-csoportba. A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a káposztásmegyeri Jégpalotában házigazdaként szerepelt csapat a torna szombati zárónapján úgy győzte le 4-3-ra Szlovénia együttesét, hogy az ellenfél két harmad után még 3-1-re vezetett.
Mostantól Carlos Moya is Rafa Nadal edzői stábjának a tagja, jelentették be a felek. A 40 éves, korábbi Roland Garros bajnok idén Milos Raonic felkészülését segítette, útjaik azonban novemberben elváltak egymástól. Sokáig azonban nem maradt munka nélkül, hiszen csatlakozott Rafa nagybátyjához, Toni Nadalhoz, és mostantól ő is ott lesz honfitársa mellett.
Tizenkettedik helyen végzett Miklós Edit a franciaországi Val d’Isere-ben, az alpesi sí világkupa sorozat lesikló futamában. A legeredményesebb magyar síző ezzel a szereplésével 108-ra növelte világkupa pontjainak számát a szakágban, és tartja 5. helyét. A lesiklás győztese a szlovén Ilka Stuhec lett.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
A címvédő Eger a bajnok Szolnokkal játssza a vasárnapi döntőt a férfi vízilabda BENU Magyar Kupában. A hevesiek az OSC-t győzték le 9-6-ra, míg a Tisza-partiak a Honvéd ellen nyertek 11-5-re a négyes finálé szombati elődöntőjében a budapesti Tüskeuszodában.
Négy számban állt rajthoz és mind a négyben győzött Hosszú Katinka a Lausanne-ban zajló, 40 ezer svájci frank (11,6 millió forint) összdíjazású nemzetközi úszóverseny első versenynapján. A szombati döntők közül egyet-egyet nyert Verrasztó Dávid, Bernek Péter, Sebestyén Dalma és Jakabos Zsuzsanna is.
Óriási versenyt hozott a férfiak lesiklóversenye Val Gardenán, mely a lehető legtökéletesebben végződött Max Franz számára. Az osztrák 26-os rajtszámmal indulva élete első világkupa győzelmét aratta. Izgalmas volt a vége, Axel Lund Svindalt mindössze négy, míg Steven Nymant negyvenegy századdal verte.
A pénteki rövidprogram után a szombati kűrt is megnyerte Tóth Ivett a műkorcsolyázók négy nemzet bajnokságán, a lengyelországi Katowicében, így az élen végzett a nők mezőnyében. A 18. életévét három nap múlva betöltő versenyző a lengyel, cseh, szlovák és magyar műkorcsolyázók összevont országos bajnokságán 114,34 pontot kapott a bemutatójára, ez pályafutása legjobbja.
A magyar válogatott kapus Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig hazai pályán 2-0-ra legyőzte Dárdai Pál vezetőedző együttesét, a Hertha BSC-t a német labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának szombati játéknapján.
A magyar női kézilabda-válogatott Szlovákia csapatával találkozik a jövő decemberi németországi világbajnokság pótselejtezőjében.
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11