A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Bahreini Nagydíjat, ezzel hét pont előnyre tett szert az összetettben a most második Lewis Hamiltonnal, a Mercedes brit versenyzőjével szemben. A 29 éves Vettel az idén másodszor, pályafutása során pedig 44. alkalommal nyert F1-es futamot, Bahreinben harmadszor diadalmaskodott. A harmadik helyen a pole pozícióból karrierje során először rajtoló Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája zárt.
A listavezető Chelsea 2-0-s vereséget szenvedett a Manchester United otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának vasárnapi rangadóján, így négy pontra csökkent az előnye a második Tottenhammel szemben.
Philippe Gilbert nyerte a Amstel Gold Race-t, pályafutása során negyedik alkalommal. A belga kerekes öt és fél kilométerrel a vége előtt indult meg Michal Kwiatkowskival együtt, a sprintet pedig a 2012-es világbajnok bírta jobban.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
Gareth Bale várhatóan nem lép pályára a Real Madridban a Bayern München elleni negyeddöntős párharc visszavágóján kedden a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A Marca című spanyol napilap beszámolója szerint a walesi támadó vádlisérüléssel bajlódik, emiatt szinte biztosan kihagyja a keddi találkozót, s az is kérdéses, pályára léphet-e vasárnap este a spanyol bajnokság rangadóján, az El Clásicón a címvédő FC Barcelona ellen.
Kassai Viktor vezeti a címvédő Real Madrid és a Bayern München negyeddöntős párharcának visszavágóját kedden a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Az európai szövetség (UEFA) honlapján olvasható bíróküldés szerint Kassai munkáját Ring György és Tóth Vencel segítik, az alapvonalon Bognár Tamás és Farkas Ádám áll majd, míg a negyedik játékvezető Berettyán Péter lesz.
A címvédő Cleveland Cavaliers 109-108-ra legyőzte a vendég Indiana Pacers együttesét az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásának nyitányán. A találkozó legjobbja LeBron James volt 32 ponttal, 13 gólpasszal és 6 lepattanóval.
Rájátszás, 1. forduló, 1. mérkőzések:Keleti főcsoport:Cleveland Cavaliers-Indiana Pacers 109-108Toronto Raptors-Milwaukee Bucks 83-97
Nyugati főcsoport:San Antonio Spurs-Memphis Grizzlies 111-82Los Angeles Clippers-Utah Jazz 95-97
Hazai szurkolók egy csoportja megtámadta a pályán a francia Olympique Lyon labdarúgócsapatának játékosait a Bastia elleni bajnoki mérkőzés bemelegítése közben. Később újabb incidens következett, s a szünetben félbeszakadt a meccs.
A Sevilla gól nélküli döntetlent játszott a Valencia vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának vasárnapi játéknapján. A negyedik vendégek két, a tabellán jelenleg 11. hazaiak négy bajnoki óta veretlenek. (MTI)
Primera División, 32. forduló:Leganés-Espanyol 0-1Valencia-Sevilla 0-0Real Betis-Eibar 2-0Granada-Celta Vigo 0-3
szombaton játszották:FC Barcelona-Real Sociedad 3-2 (3-2)Atlético Madrid-Osasuna 3-0 (1-0)Sporting Gijón-Real Madrid 2-3 (1-1)Deportivo La Coruna-Málaga 2-0 (0-0)
pénteken játszották:Athletic Bilbao-Las Palmas 5-1 (3-1)
hétfőn játsszák:Alavés-Villarreal 20.45
Az utolsó helyen álló Darmstadt a 93. percben szerzett góllal 2-1-re győzött a vendég Schalke ellen a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A pontvesztéssel már most biztossá vált volna, hogy a hazaiak búcsúznak az élvonaltól, ettől Jerome Gondorf hosszabbításos gólja egyelőre megmentette a csapatot. A Darmstadtnak így öt fordulóval a bajnokság vége előtt matematikai esélye még maradt arra, hogy utolérje az osztályozót érő 16. helyen álló Augsburgot, mely 14 ponttal előzi meg. (MTI)
Bundesliga, 29. forduló:
Darmstadt-Schalke 04 2-1 (1-0)Werder Bremen-Hamburger SV 2-1 (1-1)
szombaton játszották:Bayer Leverkusen-Bayern München 0-01899 Hoffenheim-Borussia Mönchengladbach 5-3 (2-2)RB Leipzig-SC Freiburg 4-0 (2-0)FSV Mainz 05-Hertha BSC 1-0 (1-0)Borussia Dortmund-Eintracht Frankfurt 3-1 (2-1)Augsburg-1. FC Köln 2-1 (2-0)VfL Wolfsburg-Ingolstadt 04 3-0 (1-0)
A DVTK otthon győzött a Zalaegerszeg ellen a női kosárlabda NB I vasárnapi helyosztóján, ezzel megőrizte pályaelőnyét. A diósgyőriek 17 ponttal bizonyultak jobbnak riválisuknál, így 1-0-ra vezetnek az egyik fél második győzelméig tartó párharcban, melynek második összecsapását csütörtökön rendezik. (MTI)
Eredmény, az 5-8. helyért, 1. mérkőzés:Aluinvent DVTK Miskolc-ZTE NKK 81-64 (23-17, 16-20, 25-12, 17-15)
A listavezető Alba Fehérvár hétpontos pontos vereséget szenvedett Körmenden a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A másik mérkőzésen a Falco idegenben bizonyult jobbnak a Zalaegerszegnél, melyet győzelmével megelőzött a tabellán. (MTI) További részletek itt.
Eredmények, felsőház:Zalakerámia ZTE KK-Falco KC Szombathely 68-80 (17-15, 22-22, 17-18, 12-25)Egis Körmend-Alba Fehérvár 96-89 (26-18, 20-28, 20-22, 30-21)
A listavezető Puskás Akadémia 1-0-ra nyert vasárnap Zalaegerszegen, a labdarúgó NB II 30. fordulójában. Az éllovas felcsútiak ezzel már kilenc találkozó óta nem találtak legyőzőre, és mivel üldözőik közül a Kisvárda csak döntetlent ért el a Vác ellen, a Soroksár pedig kikapott a Siófok vendégeként, előnyük hét pontra nőtt. (MTI)
Merkantil Bank Liga NB II, 30. forduló:FC Csákvár - Swietelsky Soproni VSE 1-1 (0-0)ZTE FC-Puskás Akadémia 0-1 (0-1)
A Jászberény 3-0-ra győzött vasárnap Nyíregyházán, a női röplabda NB I harmadik helyéért zajló párharc első találkozóján. A második mérkőzést szerdán rendezik Jászberényben. A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart. (MTI)
Eredmény, a 3. helyért, 1. mérkőzés:Fatum-Nyíregyháza - Jászberényi RK 0-3 (-23, -22, -22)
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11