Geraint Thomas, a Team Sky versenyzője nyerte a 104. Tour de France országúti kerékpáros körverseny első szakaszát, így ő viselheti vasárnap az összetettben élen állónak járó sárga trikót. Az összetett esélyesei közül a címvédő, háromszoros bajnok brit Chris Froome - Thomas csapattársa - tekerte a legjobb időt (12 másodpercet kapott honfitársától), a többi élmenőnél közel 40 másodperccel ment gyorsabban. A nap legdrámaibb pillanatát a 37 éves Alejandro Valverde szolgáltatta: a Movistar spanyol kerekese az egyik kanyarban megcsúszott, bukott, nekiesett a pályát elkerítő kordonnak, és fel kellett adnia a viadalt.
Novak Djokovic továbbra is veretlen idén füvön: a szerb teniszező az eastbourne-i fináléban 6:3, 6:4-re legyőzte Gael Monfilst, így tornagyőzelemmel a zsebében készülhet Wimbledonra. A nőknél a harmadik helyen kiemelt Karolina Pliskova győzött.
ATP 250-ES TORNA, EASTBOURNE (693 910 euró, fű)DÖNTŐDjokovic (szerb, 1.)–Monfils (francia, 2.) 6:3, 6:4
Nők (819 ezer dollár összdíjazás):Karolina Pliskova (cseh, 3.) – Caroline Wozniacki (dán, 6.) 6:4, 6:4
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
Márton Anita a második helyen végzett súlylökésben az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat szombati, párizsi versenyén. Az olimpiai bronzérmes, fedettpályás Európa-bajnok magyar sportoló a viadal honlapja szerint negyedik dobásával érte el legjobb eredményét, a 18,48 métert. Mind a hat kísérlete érvényesre sikerült, és az első kivételével mindegyik 18 méternél nagyobb volt. Az első helyet a kínai Kung Li-csiao szerezte meg 19,14 méterrel.
Eredmény (a verseny honlapjáról):női súlylökés:1. Kung Li-csiao (kínai) 19,14 m2. Márton Anita 18,483. Julija Leancsuk (fehérorosz) 18,28
Négy nap után öt elsőségnél tart Késely Ajna az izraeli Netanyában zajló junior úszó Európa-bajnokságon. A 15 esztendős magyar tehetség szombaton a 200 méter gyors döntőjében volt újfent ellenállhatatlan, és nyert – a viadal honlapjának beszámolója szerint – 1:57.85 perces Európa-bajnoki csúccsal. Éppen saját korábbi rekordját javította meg, amelyet a 2016-os, hódmezővásárhelyi korosztályos Eb-n állított fel 1:57.96-tal.
Rasovszky Kristóf győzött férfi 10 kilométeren a nyíltvízi úszók Európa Kupa-sorozatában Barcelonában. A nők között Olasz Anna ezüstérmes, Sömenek Onon Kata pedig bronzérmes lett ugyanezen a távon.
A barcelonai verseny dobogósai:férfiak:1. Rasovszky Kristóf 1:52:32.6 ó2. Jean-Baptiste Clusman (francia) 1:52:34.83. Christian Reichert (német) 1:52:37.7nők:1. Paula Ruiz Bravo (spanyol) 2:02:02.1 ó2. Olasz Anna 2:02:02.83. Sömenek Onon Kata 2:02:03.4
Rekordot jelentő, 201 millió dollárról (54,3 milliárd forint) szóló szerződést köt Stephen Curry eddigi csapatával, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) bajnokával, a Golden State Warriorsszal. A 29 éves, kétszeres bajnok kosaras – aki az elmúlt három évben kétszer is elnyerte az alapszakasz legértékesebbjének járó díjat (MVP) – a június elején zárult idényben 12,1 millió dollárt (3,2 milliárd forint) keresett. Új szerződése öt évre szól majd.
Gianni Infantino, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) elnöke szerint semmi akadálya annak, hogy a videóbírós rendszer szerepet kapjon a jövő évi oroszországi világbajnokságon. A sportvezető úgy nyilatkozott, őt meggyőzte az, amit a Konföderációs Kupán látott, és azon lesz, hogy jövőre a világbajnokságon is alkalmazzák a játékvezetők munkáját segítő rendszert.
Újabb riói olimpiai bajnok érkezik a dimenziót váltott Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíjra, egy olyan szupersztár, aki maga is új magasságokba emelte a női 400 méteres gátfutást azzal, hogy minden idők legerősebb futamában diadalmaskodott. Részletek itt.
Nem járult hozzá a FINA, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség ahhoz, hogy Alex Giorgetti sportállampolgárságot váltson, így az olasz-magyar pólós egyelőre nem szerepelhet a magyar nemzeti együttesben - írta szombaton honlapján a hazai sportági szövetség (MVLSZ). Giorgetti januárban jelezte Märcz Tamás szövetségi kapitánynak, hogy a jövőben szívesen szerepelne a magyar válogatottban. A kettős állampolgárságú szélső Budapesten született, de Olaszországban lett ismert játékos, és az olasz nemzeti csapattal szerzett világbajnoki arany- és olimpiai ezüstérmet. (MTI)
Az AS Roma elfogadta az angol bajnok Chelsea 33,4 millió fontos ajánlatát Antonio Rüdigerért – állítja az olasz Sky Italia. A 24 éves német középső védő hétfőn átesik a kötelező orvosi vizsgálatokon és aláírja ötéves szerződését a londoni Kékekkel. Az olasz Sky Italia értesülései szerint a 16-szoros német válogatott futballista 29 plusz 4,4 millió font ellenében vált klubot. A német védő előtt Willy Caballero érkezett a Chelsea-hez. (MTI)
A Paks FC nyerte a Szombathelyen megrendezett XIV. Király Kupa felkészülési labdarúgótornát. A három csapat részvételével megrendezett hagyományos eseményen - a Vasas nem sokkal a rajt előtt visszalépett - a Tolna megyeiek mindkét ellenfelüket, a házigazda Swietelsky Haladást (2-0) és a másodosztályú Swietelsky-Sopron VSE-t (1-0) is legyőzték, ennek köszönhetően hódították el a trófeát. A második helyen a soproniak végeztek, miután 1-0-ra nyertek a Haladás ellen - a paksiak honlapja alapján. (MTI)
Két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a szombati felnőtt egyes versenyszámokban a portugáliai Ponte de Limában zajló maratoni kajak-kenu Európa-bajnokságon. A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a győzelem a kajakos Csay Renáta és a kenus Kövér Márton nevéhez fűződik. Előbbi minimális különbséggel győzte le brit riválisát, utóbbi pedig - immár sokadszor - a spanyol Manuel Camposszal vívott nagy csatát az elsőségért. A férfi kajakosok küzdelme nagy taktikai csatát hozott, ebből Boros Adrián ezüstérmesként jött ki - a győzelem a portugál José Ramalhóé lett. Kiszli Vanda a női kajakosoknál szerzett bronzérmet. (MTI)
A kolumbiai Daniel Jaramillo nyerte a 38. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny negyedik szakaszát szombaton, ezzel átvette a vezetést összetettben, míg Peák Barnabás feljött a második helyre. (MTI)
Eredmények, 4. szakasz, Karcag-Miskolc, 177 kilométer:1. Daniel Jaramillo (kolumbiai, United Healthcare) 4:09:24 óra2. Tadej Pogacar (szlovén, ROG Ljubljana) azonos idővel3. Robbie Hucker (ausztrál, IsoWhey Sports SwissWellness) a. i.
Az összetett élmezőnye:1. Jaramillo 11:19:58 óra2. Peák Barnabás (KONTENT-DKSI Cycling Team) 2 másodperc hátrány3. Pogacar 7 mp h.
Csoportelsőként jutott a nyolc közé a magyar férfi hetes rögbiválogatott a burgaszi, tizenkét csapatos Európa-bajnoki tornán, a Conference 1-es osztályban. A Magyar Rögbi Szövetség tájékoztatása szerint az együttes Törökországot 25-24-re, Montenegrót 59-10-re, Szerbiát pedig 26-0-ra verte. A helyosztókra vasárnap kerül sor. Az első és a második helyezett csapat feljut a második osztályba, az úgynevezett Trophy-ba. (MTI)
Pete McLeod volt a leggyorsabb a Red Bull Air Race műrepülő világbajnoki sorozat budapesti futamának szombati időmérő edzésén. A kanadai pilóta mögött - aki 59.508 másodperces idővel végzett az élen - az összetett pontversenyben vezető japán Muroja Josihide végzett a második, míg a cseh Petr Kopfstein a harmadik helyen.  (MTI)
Csoknyai László harmadik, Gercsák Szabina pedig ötödik helyen végzett a cselgáncsozók világkupa-sorozatának kínai Grand Prix-versenyén, Hohhotban szombaton. A 81 kilós súlycsoportban érdekelt Csoknyai előbb megvert egy kazah, majd egy iráni dzsúdóst, az elődöntőben azonban kikapott a későbbi győztes kanadai Antoine Valois-Fortiertől. A harmadik helyért aztán az olasz Antonio Espositónál bizonyult jobbnak. A 70 kilós kategóriában Gercsák Szabina ugyancsak megnyerte első meccsét egy mongol ellenféllel szemben, a folytatásban azonban kikapott a holland Natascha Ausmától, így a vigaszágra került. Ott előbb megverte az olasz Carola Paissonit, majd vereséget szenvedett a horvát Barbara Matictól, így ő lemaradt a dobogóról. (MTI)
Simon Béla és Juhász Adrián kikapott a szombati elődöntőben a kormányos nélküli kettesek versenyében, így befejezte szereplését a Henley Royal Regattán, a világ egyik leghíresebb evezős viadalán. A magyar szövetség Facebook-oldalának beszámolója szerint az olimpikon magyar duó második pályáján egy ausztrál kettőssel csapott össze - a vetélytársak tavaly Rióban négyesben ezüstérmet nyertek -, és bár jól versenyzett, kikapott. Simon háta egy rossz mozdulat következtében rögtön a rajt után megfájdult, így a páros nem tudott százszázalékos teljesítményt nyújtani. (MTI)
A kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert előbb egy második, majd egy kilencedik helyet szerzett a gyorsasági kamion Eb nürburgringi versenyhétvégéjének szombati futamain. A sorozat honlapja szerint a 32 éves szombathelyi pilóta a délelőtti időmérő edzésen a második rajtkockát szerezte meg, és bár vezetett is az első futamon, végül a kilencedik körben a későbbi győztes cseh Adam Lacko megelőzte, így másodikként végzett. Kiss a második futam során - vétlen szereplőként - belekeveredett egy ütközésbe, így csak a kilencedik helyen zárt. Mindkét szombati viadalon Lacko diadalmaskodott. (MTI)
Elhunyt Kovács László korábbi 12-szeres válogatott labdarúgókapus. A Kisalföld internetes portál beszámolója szerint a volt játékos rövid szenvedés után, gyógyíthatatlan betegség következtében, életének 67. évében hunyt el. Kovács László a Videotonban és a Győri ETO-ban töltötte legjobb éveit, utóbbi együttessel kétszer is magyar bajnoki címet szerzett. A válogatott kapuját 12 alkalommal védte 1975 és 1977 között, és tagja volt az 1978-as argentínai világbajnokságon szereplő magyar nemzeti csapatnak. (MTI)
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11