Maria Sharapova meglepetésre nem kapott szabadkártyát a 2017-es Roland Garrosra. Ezt a Francia Teniszszövetség elnöke, Bernard Giudicelli Ferrandini jelentette be. A döntés értelmében az orosz teniszező nem indulhat az év második Grand Slam-tornáján.  Az ötszörös Grand Slam-bajnok feladta a mérkőzését a római salakpályás tenisztorna női versenyének második fordulójában, így biztossá vált, hogy alanyi jogon nem lehet főtáblás Wimbledonban, az év harmadik Grand Slam-viadalán sem.
A Győri Audi ETO KC házigazdaként 37-19-re legyőzte a Mosonmagyaróvár csapatát a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén, ezzel bebiztosította története 13. bajnoki címét. A továbbra is veretlen, listavezető Győrnek és a második helyezett Ferencvárosnak egyformán három mérkőzése van még hátra, vagyis a fővárosiak pontszámban elméletileg még utolérhetik riválisukat, de az egymás elleni eredmények alapján akkor is az ETO végezne az élen.
Eredmény:Győri Audi ETO KC-Mosonmagyaróvár 37-19 (18-11)
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
A magyar válogatott kedden 1-0-ra kikapott a francia csapattól a horvátországi U17-es labdarúgó Európa-bajnokság ötödik helyéért kiírt mérkőzésén, így lemaradt a világbajnokságról. Az U17-es magyar válogatott a franciák 3-2 legyőzésével kezdte a tornát, majd a skótok elleni 1-1-es döntetlen és a feröeriek felett aratott 4-0-ás siker következett a csoportban. A negyeddöntőben a törököktől, a helyosztón pedig a franciáktól kapott ki 1-0-ra a válogatott.
Tom Dumoulin nyerte a centenáriumi Giro d'Italia olasz országúti kerékpáros körverseny tizedik szakaszát, és részsikerével összetettben átvette a vezetést. A keddi egyéni időfutam során a Sunweb holland versenyzője 50:37 perc alatt teljesítette a távot. A győztes mögött egy percen belüli hátránnyal a mezőnyből csak ketten végeztek: a második brit Geraint Thomas és a harmadik helyen célba érő luxemburgi Bob Jungels.
Giro d'Italia10. szakasz, Foligno-Montefalco, 39,8 kilométer, egyéni időfutam:1. Tom Dumoulin (holland/Sunweb) 50:37 perc2. Geraint Thomas (brit/Team Sky) 49 másodperc hátrány3. Bob Jungels (luxemburgi/Quick-Step) 56 mp h
Juan ‘Pico’ Monaco, a korábbi Top 10-es argentin teniszező úgy döntött, 33 évesen befejezi profi pályafutását. Ő volt az egyik legszimpatikusabb, legszerethetőbb játékos a mezőnyben az elmúlt másfél évtizedben. Egyesben kilenc, párosban három ATP-tornát nyert, egyet Rafael Nadallal az oldalán, 2015-ben Dubajban. Volt elődöntős Sanghajban és Miamiban is, és tavaly tagja volt a Davis-kupát nyert argentin csapatnak. Az idén mindössze három meccset játszott, mindhármat elveszítette, az utolsót Dustin Brown ellen Houstonban. Végül úgy döntött, itt volt elég a profi teniszből.
Könnyen elképzelhető, hogy októberben, Cardiffban megrendezik Anthony Joshua és Volodimir Klicsko áprilisi nehézsúlyú profi ökölvívó világbajnoki címmérkőzésének visszavágóját. Brit sajtóértesülések szerint a londoni Wembley Stadionban technikai kiütéssel győztes Joshua és a nehézsúlyt több mint egy évtizeden át uraló Klicsko második összecsapására október 28-án kerülhet majd sor. A brit világbajnok meccsszervezője, Eddie Hearn hétfőn úgy nyilatkozott, hogy jelenleg a helyszínről folynak a tárgyalások és szerinte októberben megtartják a meccset.
Babos Tímea az első fordulót követően búcsúzott egyesben a 2,4 millió eurós összdíjazású római salakpályás tenisztorna női versenyétől, miután 73 perc alatt kikapott a magyar származású, svájci színekben versenyző Bacsinszky Tímeától.
1. forduló (a 32 közé jutásért):Bacsinszky (svájci)-Babos 6:2, 6:2
Novak Djokovic nagy küzdelemben győzött Aljaz Bedene ellen a római salakpályás tenisztorna férfiversenyének második fordulójában, így bejutott a legjobb 16 közé. A második helyen kiemelt szerb az első szettben csak a rövidítésben nyert a világranglistán 55. helyen álló riválisa ellen. A második játszmában viszont kétszer vette el Bedene adogatójátékát, de a szlovén származású, két éve brit színekben játszó ellenfele így sem adta meg magát könnyen. Djokovic saját szervajátékában csak a negyedik mérkőzéslabdával tudta lezárni a 1 óra 47 perces mérkőzést.
Eredmények:nők (2,4 millió euró összdíjazás):2. forduló (a 16 közé jutásért):Lucic-Baroni (horvát, 16.) - Sarapova (orosz) 6:4, 3:6, 1:2-nél Sarapova feladtaKuznyecova (orosz, 7.)-Siniakova (cseh) 6:1, 7:6 (7-3)Konta (brit, 5.)-Putyinceva (kazah) 6:3, 6:0
1. forduló (a 32 közé jutásért):Bacsinszky (svájci)-BABOS 6:2, 6:2Görges (német)-Mladenovic (francia, 13.) 7:6 (8-6), 7:5Davis (amerikai)-Suarez Navarro (spanyol) 6:2, 5:7, 6:3Bertens (holland, 15.)-Niculescu (román) 2:6, 6:2, 6:1Bellis (amerikai)-Doi (japán) 6:4, 7:6 (8-6)Gavrilova (ausztrál)-Keys (amerikai, 10.) 2:6, 7:5, 7:5Makarova (orosz)-Vinci (olasz) 6:2, 6:1Ostapenko (lett)-Rogers (amerikai) 6:3, 6:4Sevastova (lett)-Begu (román) 6:4, 6:4Kontaveit (észt)-Petkovic (német) 6:3, 6:4
férfiak (5,4 millió euró összdíjazás):2. forduló (a 16 közé jutásért):Cilic (horvát, 6.)-Harrison (amerikai) 6:3, 6:2Djokovic (szerb, 2.)-Bedene (brit) 7:6 (7-2), 6:2Berdych (cseh, 12.)-Berlocq (argentin) 6:3, 6:4Isner (amerikai)-Mayer (német) 7:6 (7-4), 7:6 (7-4)Goffin (belga, 9.)-Verdasco (spanyol) 3:6, 6:3, 6:2
1. forduló (a 32 közé jutásért):Bautista (spanyol)-Dolgopolov (ukrán) 6:4, 6:2Haas (német)-Escobedo (amerikai) 6:0, 4:6, 7:6 (7-1)Ferrer (spanyol)-López (spanyol) 4:6, 6:3, 6:1Carreno (spanyol, 15.)-Simon (francia) 6:3, 6:3A. Zverev (német, 16.)-Anderson (dél-afrikai) 6:4, 4:6, 6:4Paire (francia)-Mahut (francia) 6:3, 6:4Sock (amerikai, 13.)-Schwartzman (argentin) 6:4, 1:6, 7:5Cuevas (uruguayi)-Mannarino (francia) 6:4, 7:6 (7-2)
A Manchester City hazai pályán 3-1-re győzte le a West Bromwich Albiont az angol Premier League kedden pótolt bajnokiján. A manchesteriek az első félidőben Gabriel Jesús és Kevin de Bruyne vezetésével - kik egymást szolgálták ki egyszer-egyszer - tettek szert kétgólos vezetésre, és ezt az előnyt a lefújásig meg is tartották. Az Arsenal Alexis Sánchez szünet utáni duplájával tartotta életben jövő szezonbeli Bajnokok Ligája-szereplésének reményét.
Premier League, elhalasztott mérkőzések:
Manchester City-West Bromwich Albion 3-1 (2-0)Arsenal-Sunderland 2-0 (0-0)
Az angol után a spanyol válogatott jutott be a döntőbe a horvátországi U17-es labdarúgó Európa-bajnokságon. A keddi második elődöntőben, Varasdon némileg fölényben játszottak a spanyolok a németek ellen, a hajrában közel álltak a gólszerzéshez, de még büntetőből sem tudtak a kapuba találni, a tizenegyespárbajt viszont 4-2-re megnyerték. A 11-eseket a tesztelés alatt lévő, új lebonyolítási rend szerint lőtték: az első spanyol rúgó után két német következett, majd két spanyol és így tovább, amíg el nem dőlt a párharc.
Eredmény, elődöntő:Anglia-Törökország 2-1 (2-1)Spanyolország–Németország 0–0, tizenegyesekkel 4–2
A jelenleg Serie B-be jutásért küzdő Parmát megvásárolta a kínai Desport Marketing elnök-tulajdonosa, Jang Li-Zang. Az üzletember első körben a klub 40 százalékát vásárolta meg, de jövő szeptemberig a klub részvényeinek 90 százalékát megveszi. A befektető nem ismeretlen a futballban, ő a spanyol Granada tulajdonosa, és tárgyalásokat folytat az angol Crystal Palace megvásárlásáról is. Az üzlet létrejöttében komoly szerepet játszott Hernan Crespo, aki a kínaiak bizalmi embereként vélhetően alelnöki pozíciót kap a Parmánál.
A madridi ügyészség vádat emelt Radamel Falcao és Fabio Coentrao ellen: a két labdarúgónak amiatt kell felelnie, hogy – a vádirat szerint – ketten összesen 6.9 millió eurót nem fizettek be a spanyol adóhatóságnak. Az ügyészség keddi tájékoztatása szerint a két játékos az egyéni reklámjog értékesítéséből származó jövedelmét nem könyvelte el az előírásoknak megfelelően.
A hétvégén megkezdődött a WNBA 21. szezonja, de mérkőzések mellett egy másik hír volt középpontban a női kosárlabdával kapcsolatban, mert szombaton volt Diana Taurasi és Penny Taylor esküvője. A Phoenix Mercury amerikai zsenije, Taurasi egész eddigi WNBA-karrierjét a Mercury-nál töltötte, miután klubja az első helyen dratolta őt 2004-ben. Taylorral tíz szezonon át játszottak itt együtt, mielőtt Taylor tavaly bejelentette volna visszavonulását. Az ausztrál azóta a Mercury egyik vezetője, csapatigazgatója lett.
Achilles-ín-sérülése miatt pályafutása végéig rendszeres “karbantartást” igényel a bokája Laurent Koscielnynek, az Arsenal labdarúgójának. A 31 éves középső védő a Sky Sports csatornán úgy nyilatkozott, hogy minden reggel el kell végeznie egy gyakorlatsort. “Ha ez megvan, akkor minden rendben – mondta, hozzátéve, hogy amikor sűrű a program és a mérkőzések háromnaponta követik egymást, akadnak nehézségei. “Időnként szükség van pihentetésre, hogy rendbe jöjjön az Achillesem” – fűzte hozzá.
A San Antonio Spurs legjobbja, Kawhi Leonard nem léphet pályára a Golden State Warriors elleni nyugati főcsoportdöntő második összecsapásán az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA). A texasiak sztárjának az első összecsapás harmadik negyedében fordult ki a már korábban is sérült bokája. Ő akkor 26 pontnál járt, csapata pedig 21 ponttal vezetett, ezt követően viszont a Warriors sorozatban 16 pontot szerzett, és végül 113-111-re megnyerte az összecsapást.
A Boston Celtics 115-105-re legyőzte a Washington Wizards csapatát az elődöntő hetedik mérkőzésén (4-3), így a keleti főcsoport alapszakaszának győztese lesz a címvédő Cleveland Cavaliers lesz az ellenfele az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság konferenciadöntőjében.
Elsőként az Alba Fehérvár jutott be az elődöntőbe a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a negyeddöntő harmadik mérkőzésén hazai pályán legyőzte a Kecskemétet. A ZTE otthon nyert a Szolnok ellen a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjében zajló párharc harmadik mérkőzésén, így egy győzelemre került a címvédő búcsúztatásától, valamint a négy közé jutástól. (MTI)
Eredmények, negyeddöntő, 3. mérkőzések:Zalakerámia ZTE KK-Szolnoki Olaj 85-68 (21-13, 26-25, 19-17, 19-13)Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a ZTE javára.
korábban:Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt 98-69 (29-15, 25-23, 29-15, 15-16)A párharc végeredménye: 3-0 a Fehérvár javára.
Falco KC Szombathely-Kaposvári KK 78-76 (13-19, 21-10, 18-22, 26-25)Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Falco javára.
Egis Körmend - PVSK-PANNONPOWER 87-75 (11-17, 21-16, 24-19, 31-23)Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Körmend javára.
Sasa Nedeljkovic helyét az olasz Alberto Salomoni veszi át a Linamar-Békéscsabai RSE női röplabdacsapatának vezetőedzői posztján. A klub keddi tájékoztatásában emlékeztet arra, hogy a szerb tréner két sikeres esztendő után távozik. "Sasa Nedeljkovic az elmúlt két szezonban két bajnokságot és két Magyar Kupát, valamint MEVZA Kupa trófeát nyert a csapattal, ezzel vitathatatlanul beírta magát a BRSE történelmébe" - idézte a közlemény Baran Ádám klubelnököt. Az új edző - aki egyben a magyar női válogatottat is irányítja és az idény során az MTK vezetőedzője volt - nemzetközi tapasztalattal rendelkezik, a német női válogatottal járt olimpián és világbajnokságon is, illetve tevékenykedett az olasz és a német bajnokságban. A vele kötött megállapodás 1+1 évre szól. (MTI)
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11