Nehéz csoportba került a címvédő Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája pénteki sorsolásán, de a férfiak között a Telekom Veszprémre és a MOL-Pick Szegedre is erős ellenfelek várnak.
A Bajnokok Ligája csoportbeosztása:férfiak:A csoport: Barcelona (spanyol), Vardar Szkopje (macedón), Löwen (német), PPD Zagreb (horvát), Wisla Plock (lengyel), MOL-PICK SZEGED, Kristianstad (svéd), Nantes (francia)B csoport: TELEKOM VESZPRÉM, Kielce (lengyel), Paris Saint-Germain (francia), Aalborg (dán), Meskov Breszt (fehérorosz), Celje (szlovén), Flensburg (német), THW Kiel (német)
nők:A csoport: CSM Bucuresti (román), Nyköbing (dán), Krim Ljubljana (szlovén), Vistal Gdynia (lengyel)B csoport: GYŐRI AUDI ETO KC, Rosztov-Don (orosz), FC Midtjylland (dán), Brest (francia)C csoport: Vardar Szkopje (macedón), Larvik (norvég), FTC-RAIL CARGO HUNGARIA, 2. selejtezőtorna győzteseD csoport: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), Metz (francia), SG BBM Bietigheim (német), 1. selejtezőtorna győztese
Németország korosztályos válogatottja nyerte az U21-es labdarúgó Európa-bajnokságot, miután a döntőben 1-0-ra legyőzték Spanyolországot. A mérkőzés egyetlen gólját a Hertha szélsője, Mitchell Weiser szerezte.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
U21-ES EURÓPA-BAJNOKSÁGDÖNTŐ – Krakkó, Krakkó-stadionNémetország–Spanyolország 1–0 (1–0)Gólszerző: Weiser 40.
Babos Tímea az ötödik helyen kiemelt dán Caroline Wozniacki, Fucsovics Márton pedig a 16.-ként rangsorolt luxemburgi Gilles Müller ellen játssza első mérkőzését egyesben a hétfőn kezdődő wimbledoni nyílt teniszbajnokságon. A sorsolásról további részletek itt.
Federer Dolgopolov, Fucsovics pedig Gilles Müller ellen kezd Wimbledonban | Hosszabbítás
Elkészültek az idei wimbledoni bajnokság táblái, vessünk hát egy pillantást a férfiak sorsolására az angol nyílt teniszbajnokság szakírójának, Lee Goodallnak a segítségével!
Novak Djokovic és Gaël Monfils játssza a finálét a Eastbourne-ben zajló füves pályás tenisztornán a férfiak között. A nőknél a harmadik helyen kiemelt Karolina Pliskova és a hatodikként rangsorolt Caroline Wozniacki jutott be a döntőbe.
Eredmények, elődöntő:
férfiak (636 ezer euró összdíjazás):
Djokovic (szerb, 1.)-Medvegyev (orosz) 6:4, 6:4Monfils (francia, 2.)-Gasquet (francia, 7.) 6:2, 6:7 (7-9), 7:6 (7-4)
nők (819 ezer dollár összdíjazás):
elődöntő:Ka. Pliskova (cseh, 3.)-Konta (brit, 5.) – játék nélkülWozniacki (dán, 6.)-Watson (brit) 6:2, 3:6, 7:5
A harmadik helyen kiemelt Babos Tímea és Andrea Hlavackova számára az elődöntő jelentette a végállomást az Eastbourne-ben zajló füves pályás tenisztorna női páros versenyében. A magyar, cseh duó pénteken az ausztrál Ashleigh Barty, Casey DellAcqua kettőssel találkozott, és némi esőszünetet követően, 1 óra 3 perc alatt kikapott.
Eredmény, női páros, elődöntő (a torna honlapjáról):Ashleigh Barty, Casey DellAcqua (ausztrál)-Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 3.) 6:2, 6:3
Milák Kristóf korosztályos világcsúccsal nyerte a 200 méteres pillangó döntőjét az izraeli Netanyában zajló junior úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján. A 17 esztendős magyar tehetség a viadal honlapja szerint 1:53.79 perc alatt teljesítette a távot, bő négy másodperccel gyorsabban, mint a második helyre beérkező olasz riválisa. A régi korosztályos világrekordot a japán Horomura Nao tartotta 1:55.37-tel április 15. óta. Milák ideje alig egy másodperccel gyengébb Cseh László 2008 augusztusában elért felnőtt Európa-csúcsánál (1:52.70).
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fontolóra veszi, hogy a klubok között fennálló anyagi különbségek csökkentésének érdekében korlátozza, a csapatok mennyit költhetnek a játékosok fizetéseire.
Visszavásárolta saját nevelésű játékosát, Gerard Deulofeut az FC Barcelona labdarúgócsapata. A klub hivatalos honlapja szerint a szélső az U21-es Európa-bajnokságon mutatott teljesítményével győzte meg az új vezetőedzőt, Ernesto Valverdét. Sajtóértesülések szerint az elmúlt években a Sevillában, az Evertonban és az AC Milanban szerepelt Deulofeuért 10,5 millió fontot (3,6 milliárd forint) fizetett a katalán együttes jelenlegi klubjának, az Evertonnak.
Harminchét év után véget ért a Ron Dennis-korszak a McLarennél: a Formula-1-es istállót korábban hosszú ideig csapatfőnökként irányító szakember eladta 25 százalékos részesedését a konszernben. A McLaren-csoport pénteken közölte, hogy az üzlet lezajlott. Médiainformációk szerint a bahreini és szaúdi tulajdonostársak 275 millió fontot fizettek a 70 éves Ron Dennisnek, aki 1981 és 2009 között volt F1-es csapatfőnök. A brit üzletember vezető pozíciója már tavaly novemberben megingott a McLarennél, miután összetűzésbe keveredett a szaúdi Manszur Ojjehhel.
Simon Béla és Juhász Adrián sikerrel vette az első fordulót a kormányos nélküli kettesek versenyében a Henley Royal Regattán, a világ egyik leghíresebb evezős viadalán, amelynek idei kiírása vasárnapig zajlik. A regatta honlapja szerint az olimpikon magyar duó a pénteki futamban két és fél hajóhosszal verte az amerikai Yale Egyetem kettősét, így továbbjutott a következő körbe, amelyben - szombaton - egy ausztrál vetélytárssal csap majd össze. Az angliai kisvárosba minden évben több ezer versenyző látogat el. A viadalt 1838 óta évente megrendezik, ezzel a világ egyik legrégebbi evezős versenye. A HRR ugyanakkor sok szempontból eltér a nemzetközi regattáktól, a pálya hossza 2112 méter és kieséses rendszerben zajlanak a küzdelmek. (MTI)
Új vezetőedzővel vág neki a 2017/2018-as szezonnak az újonc MÁV Előre férfi röplabdacsapata. A székesfehérvári együttes pénteki évzáróján - az előző idényben sikeres együttesek köszöntése után - bemutatták az NB I-ben újonc férficsapat új vezetőedzőjét, Németh Ödönt. A szakember Gazsi Pétert váltja a kispadon. A klub négy új játékos érkezését is bejelentette, közülük a legnagyobb név a korábbi válogatott feladó Tóth András, aki az előző idényben a bajnokságban és a Magyar Kupában is ezüstérmet nyert a Pénzügyőrrel. (MTI)
Matti Manninen nyerte a 38. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny harmadik szakaszát pénteken. A harmadik helyen végző ausztrál Scott Sunderland visszavette az összetettben élen állónak járó sárga trikót. Paksról enyhén felhős időben vágott neki a Ceglédig tartó 176 kilométeres távnak a 101 tagú mezőny, amelynek négy gyorsasági részhajrát kellett teljesítenie. A sík szakasz - az egész távon 140 méter volt a szintkülönbség - 36. kilométerénél bukás miatt három részre szakadt a mezőny. Az eritreai Awet Habtom Teklét mentő vitte a dunaújvárosi kórházba agyrázkódás miatt, négy magyar versenyző - köztük a háromszoros olimpikon hegyikerékpáros Parti András - és egy szerb feladta a viadalt. (MTI)
Eredmények:3. szakasz, Paks-Cegléd, 176 km:1. Matti Manninen (finn, Team FixIT.no) 3:46:58 óra2. Jelle Donders (belga, Team Differdange-Losch) azonos idővel3. Scott Sunderland (ausztrál, IsoWhey Sports SwissWellness) a.i.Az összetett élmezőnye:1. Sunderland 7:10:27 óra2. Ziga Jerman (szlovén, ROG Ljubljana) 4 másodperc hátrány3. Peák Barnabás (KONTENT-DKSI Cycling Team) 9 mp h.
Hat magyar érmet, közte három aranyat hoztak a pénteki korosztályos versenyek a portugáliai Ponte de Limában zajló maratoni kajak-kenu Európa-bajnokságon. A viadal honlapja alapján az ifjúságiaknál a női kajak párosok 19 kilométeres küzdelmében kettős magyar siker született a győztes Korsós Zsófia, Nagy Viktória, illetve a másodikként célba érő Fekete Dorina, Tanka Emese duó révén. A férfiak hasonló - bár kicsit hosszabb, 22,6 kilométeres - versenyében ugyancsak magyar győztest avattak Redl András és Vékássy Levente személyében, míg a Bodnár Balázs, Horváth Ádám kettős harmadik lett. A kenu ketteseknél (19 km) Hodován Dávid és Kollár Kristóf másodikként ért célba. A második versenynapon az U23-as korosztályban egy éremnek örülhetett a küldöttség, az azonban arany volt: Petró Ádám nyerte a kajak egyesek versenyét, amelynek távja 26,2 kilométer volt. (MTI)
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11