Mindkét hazai csapat győzni tudott a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszának első játéknapján. A Paris Saint-Germain meglepetésre óriási csapást mért a Barcelonára, elsősorban a parádés középpályának és Di Maria duplájának köszönhetően. A nap másik mérkőzésén a Benfica 1-0-ra legyőzte a rengeteg helyzetet elpuskázó Dortmundot.
Eső miatt kedden sem lépett pályára Babos Tímea a 776 ezer dollár (225 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás női tenisztorna első fordulójában. A világranglistán 33. magyar játékos a 32 között a WTA-rangsorban 31. kínai Csang Su-val találkozik, aki ellen 1-1 a győzelmi mérlege. A mérkőzésre eredetileg hétfőn került volna sor, de a kedvezőtlen idő miatt keddre halasztották.
A DigiSport Reggeli Start című műsorában Éles József kritizálta Xavi Sabaté vezetőedzőt, kedd délután pedig a veszprémi szurkolók is kifejezték elégedetlenségüket. A veszprémi törzsszurkolók közül Gyurákovics István és Mürkli Balázs nyilatkozott a veol.hu-nak.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
A hazai rendezésű vizes világbajnokságon egyéni legjobbját szeretné megúszni Gyurta Dániel olimpiai bajnok mellúszó. A 27 éves Gyurta az elmúlt nyáron Rióban címvédőként csak a 17. helyen végzett, ezt követően pedig – 17 év után – szakított edzőjével, Széles Sándorral, s azóta Nagy József irányításával készül.
A francia válogatott nyerte a csapatversenyt kedden az alpesi sízők St. Moritz-ban zajló világbajnokságán. Az Alexis Pinturault, Mathieu Faivre, Tessa Worley és Adeline Baud Mugnier alkotta csapat sorrendben Oroszországot, Norvégiát majd Svédországot győzte le a döntőig. Mögöttük nagy meglepetésre a két kiváló női versenyzővel kiálló Szlovákia végzett a második helyen, míg a dobogó harmadik fokára a legutóbbi két alkalommal győztes Ausztriát a negyeddöntőben elbúcsúztató Svédország állhatott fel.
Kis mértékben módosul a 2017-es WTCC naptár, és ezt az értesülést nemrég a Motorsport.com is megerősítette. A változás az argentin fordulót érinti, amely a hírek szerint egy héttel későbbre kerül. Az eredeti tervek alapján augusztus 6-án rendezték volna a két Túraautó VB futamot Termas de Rio Hondóban, de az Eurosport Events a halasztás mellett döntött, és egy héttel későbbre, augusztus 13-ára tolta a WTCC fordulót.
Miközben Kékesi Márton nagyszerű versenyzéssel újabb sporttörténelmi sikert ért el alpesi kombinációban hétfőn, a keddi csapatversenyről éppen lecsúsztak versenyzőink az alpesi sí világbajnokságon, a svájci St. Moritz-ban. A 2005 óta megrendezett csapatversenyben eddig nem szerepelhettek a magyarok a világbajnokságokon. Ebben a versenyszámban a legjobb 16 nemzet sízői versenyeznek, és ahogy Beaver Creekben, 2015-ben, most is csak egy hellyel szorultak ki legjobbjaink ebből a körből.
A Ferencváros a címvédő és alapszakaszgyőztes DVTK Jegesmedvék otthonában került előnybe a jégkorong MOL Liga negyeddöntőjében. A fővárosi együttes az első húsz perc végén még hátrányban volt, ám a második harmadban fordítani tudott. A két csapat mind a négy összecsapását a miskolciak nyerték az alapszakaszban. A 18 órára kiírt Debrecen-Brassó találkozó csúszással kezdődött a játékvezetők késése miatt. Ez a házigazdákat zavarta meg kevésbé, akik háromgólos győzelmet arattak. A MAC Budapest és a Fehérvári Titánok első negyeddöntős összecsapása fölényes hazai sikert hozott: a fővárosi gárda hat találattal bizonyult jobbnak. (MTI)
A Dunaújvárosi Acélbikák csapata idegenben került előnybe a jégkorong MOL Liga negyeddöntőjében, miután a keddi első mérkőzésen 1-0-ra győzött az Újpest vendégeként. Az egyetlen találatot a kanadai Keegan Dansereau, az alapszakasz legponterősebb játékosa szerezte.
A két együttes négy egymás elleni alapszakasz-mérkőzését az Újpest nyerte. (MTI)
Eredmények, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Debrecen-Corona Brasov (román) 6-3 (2-2, 3-0, 1-1)DVTK Jegesmedvék-Ferencváros 4-5 (3-2, 0-2, 1-1)MAC Budapest-Fehérvári Titánok 7-1 (1-1, 5-0, 1-0)UTE-Dunaújvárosi Acélbikák 0-1 (0-0, 0-1, 0-0)
A Békéscsaba kétjátszmás előnyről 3-2-re kikapott a szlovén Maribor otthonában a női röplabda Közép-európai Liga alapszakaszának keddi játéknapján.
Eredmény:
Nova KBM Branik Maribor (szlovén)-Linamar Békéscsabai RSE 3-2 (-17, -21, 24, 18, 14) (MTI)
Megbüntette a békéscsabai női kézilabdaklubot kedden az európai szövetség (EHF). Az EHF fellebbviteli bizottsága helybenhagyta az első fokon eljáró testület korábbi döntését, miszerint a magyar klubnak 6640 euró nevelésiköltség-térítést kell fizetnie Jovana Dukic átigazolása után a szerb Radnicki Kragujevacnak. Az EHF honlapjának keddi beszámolója szerint emellett 500 euróra megbüntették a Békéscsabát, amiért nem teljesítette fizetési kötelezettségét határidőre, így összesen 7140 eurót (2,2 millió forintot) kell fizetnie a klubnak. A 22 éves beálló, Jovana Dukic szerződtetését tavaly március végén jelentették be a csabaiak. (MTI)
A MOL-Pick Szeged házigazdaként kilenc góllal legyőzte a Gyöngyös csapatát a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén. A szegediek végig vezettek, de a hevesiek a második félidő elején egy gólra felzárkóztak (19-18).  A hazai csapatból az orosz Szergej Gorbok, a vendégeknél pedig a cseh Tomás Reznícek volt a legeredményesebb, egyformán hat góllal. Végeredmény: 36-27. (MTI)
TENISZ
Memphis
A hatodik helyen kiemelt Adrian Mannarino a nyitókörben búcsúzott az egyesült államokbeli Memphisben zajló 643 ezer dollár (168,5 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán. A világranglistán 56. francia játékost a rangsorban 81., hazai közönség előtt szereplő Donald Young búcsúztatta. Érdekesség, hogy a háromszettes összecsapás utolsó két játszmájában az amerikai játékos brékhátrányból fordított.
Eredmények:1. forduló (a 16 közé jutásért):
Young (amerikai)-Mannarino (francia, 6.) 3:6, 7:5, 7:6 (7-4)Opelka (amerikai)-Donaldson (amerikai) 6:1, 7:5Josihito (japán) - Garcia Lopez (spanyol) 6:4, 6:4Dzumhur (bosnyák)-Anderson (dél-afrikai) 6:7 (6-8), 7:6 (7-2), 6:4
Rotterdam
Jo-Wilfried Tsonga a legjobb 16 közé jutott az 1,7 millió dollár összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztornán, míg Lucas Pouille búcsúzott. A hatodik helyen kiemelt francia játékos két szettben múlta felül a görög Sztefanosz Cicipaszt, míg nyolcadikként rangsorolt honfitársa a német Philipp Kohlschreibertől kapott ki két játszmában a keddi első fordulós összecsapáson.
Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért):Tsonga (francia, 6.)-Cicipasz (görög) 6:4, 7:6 (7-2)Kohlschreiber (német)-Pouille (francia, 8.) 7:5, 6:2Klizan (szlovák)-Verdasco (spanyol) 6:4, 0:6, 6:1Muller (luxemburgi)-Griekspoor (holland) 6:3, 6:2Simon (francia)-Mahut (francia) 3:6, 6:3, 6:4
(MTI)
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11