Rafael Nadal tizedszer is megnyerte a 4,2 millió euró (1,3 milliárd forint) összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztornát. A negyedikként rangsorolt spanyol játékos a vasárnapi döntőben két sima szettben győzte le honfitársát, Albert Ramos-Vinolast.
Eredmény, döntő:Nadal (spanyol, 4.) – Ramos-Vinolas (spanyol, 15.) 6:1, 6:3
A Barcelona 3-2-re legyőzte a Real Madridot a spanyol labdarúgó-bajnokság vasárnap esti rangadóján, ezzel újra nyílttá tették a küzdelmeket. A találkozó hőse a duplázó Lionel Messi volt, aki a 92. percben lőtte a győztes gólt. A meccsen Casemiro lőtte az első gólt, de a Barcelona fordítani tudott. A meccs hajrájában a 10 főre fogyatkozott Real Madrid hősies küzdelemben kiegyenlített, de a pontszerzésre ez sem volt elegendő, Messi a hajrában újra villant.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
Primera División, 33. forduló:Real Madrid-FC Barcelona 2-3 (1-1)
korábban:Las Palmas-Alavés 1-1 (1-0)Celta Vigo-Real Betis 0-1 (0-0)Real Sociedad-Deportivo La Coruna 1-0 (1-0)Espanyol-Atlético Madrid 0-1 (0-0)Osasuna-Sporting Gijón 2-2 (1-0)Villarreal-Leganés 2-1 (0-0)Málaga-Valencia 2-0 (2-0)Sevilla-Granada 2-0 (1-0)Eibar-Athletic Bilbao 20.45
A MOL-Pick Szeged házigazdaként 30-27-re kikapott a francia Paris Saint-Germain csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének vasárnapi első mérkőzésén. A párharc visszavágóját jövő szombaton rendezik Párizsban.
Eredmény, férfi BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:MOL-Pick Szeged – Paris Saint-Germain (francia) 27-30 (14-16)
A magyar férfiválogatott bronzérmet nyert a varsói cselgáncs Európa-bajnokság vasárnapi csapatversenyében. A magyarok az első körben 3-2-re verték a házigazda lengyeleket, majd 4-1-re kikaptak a negyeddöntőben az ukránoktól. A vigaszágon 4-1-es győzelem következett a szerbek ellen, aztán a bronzcsatában meglepetésre a franciák elleni 4-1-es siker.
Nem akármilyen jelenetek játszódtak le a Románia-Nagy-Britannia női tenisz Fed Kupa összecsapáson, ahol a második egyes mérkőzést Johanna Konta és Sorana Cirstea között közel fél órára félbeszakították. Az ok: a román szurkolók, valamint a szövetségi kapitányuk, Ilie Nastase addig cukkolta és sértegette a brit versenyzőt, amíg sírva el nem hagyta a pályát. Részletek itt.
Az Arsenal lesz a Chelsea ellenfele a labdarúgó FA Kupa fináléjában, mivel a vasárnapi elődöntőben hosszabbításban 2-1-re legyőzte a Manchester City együttesét. A Wembley Stadionban rendezett mérkőzésen az Ágyúsok győztes gólját Alexis Sanchez szerezte a 101. percben. A döntőre – szintén a wembley Stadionban – május 27-én kerül sor.
FA Kupa, elődöntő:Arsenal-Manchester City 2-1 (0-0, 1-1, 2-1)
A Crystal Palace 2-1-re nyert a Liverpool vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság hétvégi, 34. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az első félidőben Philippe Coutinho a hazaiaknak szerzett vezetést, de Christian Benteke még a szünet előtt egyenlített, majd a második felvonásban a győztes gólt is megszerezte. Csapata a közelmúltban az Arsenalt és a listavezető Chelsea-t is legyőzte. (MTI)
Premier League, 34. forduló:FC Liverpool-Crystal Palace 1-2 (1-1)Burnley-Manchester United 0-2 (0-2)szombaton játszották:Bournemouth-Middlesbrough 4-0 (2-0)Hull City-Watford 2-0 (0-0)Swansea City-Stoke City 2-0 (1-0)West Ham United-Everton 0-0
Magbiztos győzelmével újabb lépést tett bajnoki címe újabb megvédésére a Juventus az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. Ezequiel Munoz öngóljával, majd Paulo Dybala és Mario Mandzukic találataival a Juventus már a félidőre eldöntötte a Genoa elleni találkozót. A második játékrészben Leonardo Bonucci állította be a 4-0-ás végeredményt. (MTI)
Serie A, 33. forduló:Juventus-Genoa 4-0 (3-0)AC Milan-Empoli 1-2 (0-1)Chievo-Torino 1-3 (0-0)Lazio-Palermo 6-2 (5-0)Sampdoria-Crotone 1-2 (1-0)Udinese-Cagliari 2-1 (0-0)Sassuolo-Napoli 2-2 (0-0)Fiorentina-Internazionale 5-4 (1-2)Atalanta-Bologna 3-2 (2-1)Pescara-AS Roma 20.45
A második helyen álló RB Leipzig 1-1-es döntetlent ért el a Schalke 04 vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A lipcseik kapuját ezúttal is a magyar válogatott Gulácsi Péter védte. A vendégek Timo Werner góljával már az első negyedórában megszerezték a vezetést, de Klaas-Jan Huntelaar a második félidő első percében egyenlíteni tudott. (MTI)
Bundesliga, 30. forduló:
Schalke 04-RB Leipzig 1-1 (0-1)SC Freiburg-Bayer Leverkusen 2-1 (1-0)Borussia Mönchengladbach-Borussia Dortmund 2-3 (1-1)Bayern München-FSV Mainz 05 2-2 (1-2)Eintracht Frankfurt-FC Augsburg 3-1 (0-1)Hamburger SV-SV Darmstadt 98 1-2 (0-0)Hertha BSC-VfL Wolfsburg 1-0 (0-0)FC Ingolstadt 04-Werder Bremen 2-4 (1-1)1. FC Köln-1899 Hoffenheim 1-1 (0-0)
A spanyol Alejandro Valverde újabb klasszikus egynapos országúti kerékpáros versenyt nyert meg: vasárnap a 103. alkalommal megrendezett Liege-Bastogne-Lige viadalon győzött. Ez a murciai versenyző kilencedik győzelme az ardenneki klasszikusokon, így már csak egyre van a "Kannibál" becenevű Eddy Merckxtől, aki tíz sikerrel vezeti a vonatkozó listát. (MTI)
Magyar Zoltán elnök szerint a Magyar Torna Szövetség (MATSZ) nem számított akkora sikerre, amilyet versenyzői elértek a vasárnap véget ért kolozsvári Európa-bajnokságon. “Nagyon sikeres Európa-bajnokságot tudhatunk magunk mögött, régen volt ilyen a magyar tornában. Nagyon büszkék vagyunk valamennyi edzőre és tanítványaikra, ez egy közös, nagy munka volt.”
Kovács Zsófia hatodik lett gerendán a tornászok Kolozsváron zajló Európa-bajnokságának utolsó, vasárnapi versenynapján. A Dunaferr SE 17 éves tornásza korábban ugrásban és felemáskorláton is hatodikként zárt, egyéni összetettben pedig ezüstérmet nyert. A gerenda fináléjában a háromszoros olimpiai bajnok román Catalina Ponor győzött, a férfiaknál ugrásban pedig az orosz Artur Dalalojan bizonyult a legjobbnak. (MTI)
A kenyai Mary Keitany a világ második legjobb idejével nyerte meg a nők versenyét a vasárnapi London Marathonon. A verseny első számú esélyeseként indult Keitany 2011 és 2012 után idén harmadszor diadalmaskodott Londonban, ráadásul 2:17:01 órás eredményével megdöntötte az egyik női világcsúcsot.
Eredmények:Férfiak:1. Daniel Wanjiru (kenyai) 2:05:48 óra2. Kenenisa Bekele (etióp) 2:05:573. Bedan Karoki Muchiri (kenyai) 2:07:41
Nők:1. Mary Keitany (kenyai) 2:17:01 óra2. Tirunesh Dibaba (etióp) 2:17:563. Aselefech Mergia (etióp) 2:23:08
Balázs Attila nem jutott főtáblára a 482 ezer euró (150 millió forint) összdíjazású budapesti salakpályás férfi tenisztornán. A világranglista 270. helyezettje a selejtező második fordulójában, vasárnap három játszmában kikapott az amerikai Bjorn Fratangelótól (120.). A főtábla egyetlen magyar szereplője, Fucsovics Márton (150.) az orosz Mihail Juzsnijjal (86.) mérkőzik a 16 közé kerülésért.
Eredmény, egyes, selejtező, 2. forduló:Fratangelo (amerikai)-Balázs Attila 6:3, 5:7, 6:4
Ötezer férőhelyes stadionnal bővül az ausztrál nyílt teniszbajnokság helyszíne, a Melbourne Park. Victoria állam kincstárnoka, Tim Pallas elmondta, hogy a 271 millió dolláros fejlesztési program részeként megépülő létesítmény munkálatai 2019-ben kezdődnek. A stadion teniszversenyek mellett kosárlabda-mérkőzések megrendezésére is alkalmas lesz, és egyéb sportágak eseményeinek, valamint koncerteknek is otthont adhat.
A Memphis Grizzlies hazai pályán hosszabbításban legyőzte a San Antonio Spurs csapatát az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásának szombati játéknapján, ezzel egyenlített a főcsoport-negyeddöntőben.
Rájátszás, főcsoport-negyeddöntő:Kelet:
Milwaukee Bucks-Toronto Raptors 76-87A párharc állása: 2-2.
Atlanta Hawks-Washington Wizards 116-98A párharc állása: 2-1, a Washington javára.
Nyugat:
Memphis Grizzlies-San Antonio Spurs 110-108, hosszabbítás utánA párharc állása: 2-2.
Portland Trail Blazers-Golden State Warriors 113-119A párharc állása: 3-0, a Golden State javára.
A varsói Európa-bajnokságonszerzett két bronzéremnél jobb teljesítményt vár az augusztusi, budapesti világbajnokságon Tóth László, a Magyar Judo Szövetség (MJSZ) elnöke.
A lengyel válogatott 2-1-re legyőzte az ukrán csapatot a kijevi divízió I/A-s világbajnokság második fordulójában. A hazaiak a nyitónapon a magyaroktól kaptak ki, így pont nélkül állnak. (MTI)
2. forduló:Lengyelország-Ukrajna 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)korábban:Koreai Köztársaság-Kazahsztán 5-2 (1-1, 0-1, 4-0)hétfő:Ausztria-Magyarország 19.30Az állás: 1. Koreai Köztársaság 6 pont/2 mérkőzés, 2. Magyarország 3/1 (5-3), 3. Lengyelország 3/2 (4-5), 4. Kazahsztán 3/2 (5-7), 5. Ausztria 0/1 (2-3), 6. Ukrajna 0/2 (4-7)
A címvédő Szolnoki Olaj vasárnap négy ponttal kikapott a vendég Zalaegerszegtől a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában. Részletek itt. (MTI)
Férfi NB I, középszakasz, felsőház:Szolnoki Olaj KK-Zalakerámia ZTE KK 98-102 (25-19, 20-21, 27-30, 26-32)Korábban:Alba Fehérvár-Falco KC Szombathely 93-80 (21-21, 31-9, 18-26, 23-24)
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11