Kikapott a románoktól a magyar válogatott, Verstappen indulhat az élről Bahreinben

Publikálva 28/03/2021 - 05:07 GMT+2

Ez történt szombaton.

Hármas orosz győzelem a műkorcsolya világbajnokságon. Az orosz Anna Scserbakova nyerte a női versenyt a stockholmi műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokságon.
Milákot nem lehet megállítani az ob-n. Milák Kristóf 100 méter pillangón is országos csúccsal nyert az úszók olimpiai kvalifikációs országos bajnokságának szombati zárónapján.
Az erős szél miatt félbeszakadt a csapatverseny Planicán. A kedvezőtlen időjárási körülmények miatt törölték a szombati csapatversenyt a síugrók világkupa-sorozatának utolsó állomásán.
Brutálisan jó kűrt futott a harmadik helyről Nathan Chen, nagy feltámadással jött össze a címvédés. A címvédő amerikai Nathan Chen nyerte a férfiak versenyét a stockholmi műkorcsolya- és jégtánc-vb-n.
Verstappen az időmérőn is meg tudta lepni Hamiltonékat, övé az első idei pole. A Red Bull holland versenyzője nyerte a Forma-1-es szezonnyitó Bahreini Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.
Itt az idei első Sagan-győzelem. Peter Sagan először nyert szakaszt a 2021-es szezonban, az összetett nem változott a Katalán kör szombati, hatodik napján.
Emberhátrányban játszva kapott ki a románoktól, búcsúzik az Eb-től a magyar válogatott. Gera Zoltán csapata 2-1-re kikapott szombaton a románoktól az U21-es Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában.
A címvédők távollétében magabiztos orosz siker a jégtáncosok között is. A tavaly Európa-bajnok Viktorija Szinicina, Nyikita Kacalapov kettős nyerte a jégtáncosok versenyét a stockholmi műkorcsolya- és jégtánc-vb-n.
Tsitsipas könnyedén jutott tovább, Barty nyerte a Garros-bajnokok csatáját. A görög Stefanos Tsitsipas két szettben jutott tovább a második fordulóból a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna férfiversenyében.