Chile után Németország jutott az oroszországi Konföderációs Kupa döntőjébe, ugyanis a csütörtöki elődöntőben 4-1-re legyőzte Mexikót. A torna fináléját vasárnap rendezik.
Konföderációs Kupa, elődöntő:Németország-Mexikó 4-1 (2-0)Szocsi, 37 ezer néző, v.: Pitana (argentin)Gólszerzők: Goretzka (6., 8.), Werner (59.), Younes (91.), illetve Fabian (89.)Sárga lap: Jimenez (55.)
Az első helyen kiemelt Novak Djokovic két játszmában legyőzte Donald Youngot, így bejutott az elődöntőbe az Eastbourne-ben zajló füves pályás tenisztorna férfi versenyében.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
Eredmények:férfiak (636 ezer euro összdíjazás):negyeddöntő:Djokovic (szerb, 1.)-Young (amerikai) 6:2, 7:6 (11-9)Monfils (francia, 2.)-Tomic (ausztrál) 7:6 (7-4), 6-0Gasquet (francia, 7.)-Isner (amerikai, 3.) 6:3, 6:2Medvedev (orosz) – Johnson (amerikai, 4.) 6:3, 2:6, 6:3
A nőknél a világelső Angelique Kerber és a második Simona Halep sem jutott elődöntőbe.
Nők (819 ezer dollár összdíjazás):Negyeddöntő:Konta (brit, 5.)-Kerber (német, 1.) 6:3, 6:4Ka. Pliskova (cseh, 3.)-Kuznyecova (orosz, 7.) 6:7 (7-9), 6:2, 6:4Wozniacki (dán, 6.)-Halep (román, 2.)5:7, 6:4, 6:1Watson-Strycova 6:1, 1:6, 6:4
A harmadik helyen kiemelt Babos Tímea, Andrea Hlavackova kettős csütörtöki második összecsapásán is nyert és bejutott az elődöntőbe az Eastbourne-ben zajló füvespályás tenisztorna női páros versenyében. A magyar, cseh duó pár órával azok után lépett pályára ismét, hogy a 16 között legyőzte a Csan Hao-Csing, Monica Niculescu tajvani, román párost.
Eredmény, női páros, negyeddöntő (a torna honlapjáról):Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 3.) – Jelena Ostapenko, Katarina Srebotnik (lett, szlovén) 2:6, 6:0, 10-5 – döntő rövidítéskorábban, nyolcaddöntő:Babos, Hlavackova – Csan Hao-Csing, Monica Niculescu (tajvani, román) 6:3, 4:6, 10-6 – döntő rövidítés
Könnyed győzelemmel kezdett a Ferencváros, miután az Európa-liga selejtezőkörének első fordulójában 2-0-ra verték a lett Jelgavát hazai pályán.A Videoton FC máltai Balzan együttesét legyőzte le 2-0-ra a Felcsúton megrendezett találkozón. A Vasas viszont 4-3-ra kikapott a Beitar Jeruzsálem vendégeként. Mindezt úgy, hogy a magyar csapat a 88. percben még 3-1-re vezetett…
Ferencváros-FK Jelgava (lett) 2-0 (1-0)Beitar Jerusalem (izraeli)-Vasas 4-3 (1-2)
Késely Ajna második és harmadik aranyát is megszerezte az izraeli Netanyában zajló junior úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján. A szerdán 800 méter gyorson győztes 15 éves magyar ezúttal előbb 400 méteren védte meg a tavaly Hódmezővásárhelyen megszerzett címét, majd a 4×100 méteres vegyes gyorsváltó tagjaként állhatott a dobogó tetejére.
A nyolcszoros olimpiai bajnok Usain Bolt orvosokkal fog konzultálni azt követően, hogy Ostravában nem tudott 10 másodperc alá jutni 100 méteren. A versenyen a 100 méter világcsúcstartója szokás szerint átlagos rajtot vett – ellentétben a kubai Yunier Perezzel – és a vártnál valamivel nehezebben tudott nyerni a versenyen. Bolt ráadásul tőle szokatlan módon nem jutott 10 másodperc alá, időeredménye csupán 10.07 volt.
A Real Madrid vezetősége megkérte Cristiano Ronaldót, hogy a lehető leggyorsabban üljenek asztalhoz, mert szemtől szembe szeretnék hallani a portugáltól, hogy pontosan mik a tervei. Marca című madridi sportnapilap információi szerint a felek a jövő héten ülnek tárgyalóasztalhoz. Ronaldónak kulcsszerepe van a klubnál és addig nem tudják megtervezni szezonbéli céljaikat, amíg nem ismerik a portugál jövőjét.
A csípőjét fájlalja, ezért újabb bemutató mérkőzést mondott le Andy Murray, a férfi teniszezők világranglistájának éllovasa. A skót játékos pénteken a londoni Hurlingham Clubban szerepelt volna, de csakúgy, mint a keddi meccsétől, ettől is visszalépett. A wimbledoni bajnokság hétfőn rajtol, s Murray éppen azért iktatta be a programjába az eheti két találkozót, hogy gyakorolhasson füvön, miután a múlt héten, a Queen’s Clubban meglepetésre már a nyitófordulóban kiesett.
A címvédő Bayern München a Bayer Leverkusent fogadja a Bundesliga 2017/18-as idényének nyitómérkőzésén, amelyre augusztus 18-án este kerül sor az Allianz Arénában. A német futball-liga által csütörtökön nyilvánosságra hozott menetrend alapján Gulácsi Péter csapata, az előző szezonban második RB Leipzig Gelsenkirchenben, a FC Schalke 04 vendégeként kezdi az új bajnokságot, míg Szalai Ádám együttese, a Hoffenheim a Werder Brement fogadja.
Lindsey Vonn, az alpesi sí jelenlegi egyik legnagyobb sztárja szívesen versenyezne férfiak ellen. Az olimpiai és világbajnok sportoló szerdán egy női golfverseny felvezető rendezvényén beszélt régóta dédelgetett tervéről. Mint mondta, az utóbbi években rendszeresen edzett férfiakkal, s a tréningeken mindig úgy érezte, hogy fel tudja venni velük a versenyt, ezért is kíváncsi arra, hogy éles helyzetben mire menne a férfi mezőny tagjai ellen.
Cristiano Ronaldo bejelentette, hogy nem lép pályára az oroszországi Konföderációs Kupa vasárnapi bronzmérkőzésén, s egyúttal először ismerte el nyilvánosan, hogy egy ikerpár apja lett. Az aranylabdás játékos azután közölte, hogy elutazik a jövő évi világbajnokság főpróbájának is tartott tornáról, hogy szerdán este a portugál válogatottal 11-es párbajban vereséget szenvedett Chile együttesétől.
Magyar éremesőt hozott a portugáliai Ponte de Limában zajló maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság csütörtöki nyitónapja: a felnőtt mezőnyben két arany- és három ezüst-, az utánpótlás korosztályban pedig négy arany- és három ezüstérem a mérleg. Az Eb-n új versenyszám mutatkozott be, három kis körrel és két futószakasszal úgynevezett rövid távú viadalt rendeztek, és a 3,6 kilométer hosszú "sprintben" - a kontinensbajnokság honlapja alapján - remekeltek a magyarok. (MTI)
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11