Érdekes alakokkal versenyez együtt a Zengő Motorsport. Az előttünk álló hétvégén rendezik a Dubai 24h-t, magyar résztvevőkkel.
Hétéves nyeretlenséget zárt le az amerikai golfozó Hawaii-on. Az amerikai Harris English nyerte a profi golfozók legrangosabb sorozatának számító PGA Tour idénybeli 13. tornáját, a vasárnap zárult, Hawaiin megrendezett 6,7 millió dollár összdíjazású viadalát.
Dubajban buliztak szilveszterkor, nélkülük rajtol a Masters. Trump és Lisowski decemberben még egymással játszott döntőt, a vasárnap rajtoló Mastersen is részt kellett volna venniük, de mindketten pozitív COVID-tesztet produkáltak, ezért nem indulhattak.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
Világsztárokat hoz Adelaide-be az ultraszigorú ausztrál karantén. Az Ausztrál Teniszszövetség közleménye szerint egy, az Australian Open előtti napokban megrendezendő bemutató verseny erejéig Adelaide is felkerül az idei év teniszének térképére.
Al-Attijah pályafutása 40. részsikerét nyerte a Dakaron. Az autósoknál a háromszoros győztes Nasszer al-Attijah nyerte a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali hétfői gyorsasági szakaszát, ezzel idei ötödik, egyben pályafutása 40. részsikerét könyvelhette el, és több mint három percet faragott a hátrányából összetettben. Még vasárnap este érkezett a szomorú hír a Dakarról: hatvannyolc éves korában elhunyt Hubert Auriol, a verseny háromszoros győztese, aki elsőként győzött autóval és motorkerékpárral is a világ legnehezebbnek tartott tereprali-viadalán.
Az első helyen kiemelt Sofia Kenin és a második Elina Svitolina is a negyeddöntőben búcsúzott az Abu Dhabiban zajló, 565 ezer dollár (170 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán.
Február végén, az olaszországi Val di Fassában pótolják a heves hóesés miatt december elején St. Moritzból elhalasztott szuperóriás-műlesikló futamot a női alpesi sízők világkupa-sorozatában.
A koronavírus-járvány miatt törölték az alpesisí-világkupa teljes wengeni versenyhétvégéjét.
Fél évvel az olimpia előtt a japánok négyötöde halasztaná vagy törölné a játékokat. A japánok döntő többsége ellenzi az eredetileg 2020-ra tervezett nyári olimpia idei megrendezését, derült ki egy friss közvéleménykutatásból. A járványhelyzet miatt 2021-re tolt esemény kapcsán a megkérdezettek közel 80 százaléka egy újbóli halasztást, vagy a teljes törlést támogatja, a két opció közül azonban, amennyiben nem kerülhet sor idén a játékokra, csak az utóbbi jöhet szóba.
A Magyar Kézilabda Szövetség elnökségének hétfői döntése alapján a magyar női válogatottnál Elek Gábor szövetségi kapitányként, Danyi Gábor pedig edzőként dolgozik tovább a márciusi olimpiai selejtezőig.
Szoboszlai és Karakas az év sportolója. A férfiaknál a labdarúgó Szoboszlai Dominikot, a nőknél a cselgáncsozó Karakas Hedviget választotta meg a 2020-as év sportolójának a Magyar Sportújságírók Szövetsége.
A világranglistán 789. Christian Harrison bejutott az elődöntőbe a floridai Delray Beachen zajló, 350 ezer dollár (105 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán.
Hosszabbítás / MTI
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11