Az előző biatlon évad egyik kellemes meglepetését szolgáltatta a lett Andrejs Rastorgujevs. A 26 esztendős versenyző nyolc alkalommal is a TOP10-ben végzett a Világkupában, a szocsi olimpia üldöző versenyében pedig a kilencedik helyen zárt. Emellett Európa bajnoki címet is nyert a fiatal versenyző, így már a "nagyok" látókörébe is bekerült. Lett források szerint azonban most mégsem minden kerek körülötte, hiányzik ugyanis a hamarosan induló szezonhoz szükséges anyagi erőforrások egy része.
Rastorgujevs állítása szerint 80.000 euró hiányzik a büdzséből, így nehéz lesz újra lépést tartania az élmezőnnyel. A hozzávetőlegesen 120.000 eurós éves költségvetéséhez a Lett Olimpiai Bizottság 14.000 euróval járult hozzá, ami nem mellesleg az Eb-címért járó jutalom, emellett pedig edzője további 15.000 eurót tudott "felhajtani" a felkészülésre.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
"Megpróbáltuk összegyűjteni az összeget, de egyelőre nem sikerült. Lettországban születtem és szeretem a hazámat, így nem akarok más országnak versenyezni." - nyilatkozta a gondokat kommentálva a lett állami televízióban Rastorgujevs, akit a hírek szerint több országból is megkörnyékeztek már. A 2014/15-ös biatlon évad november végén a svédországi Östersundban veszi kezdetét.
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11