A harmadik helyen kiemelt Roger Federer három szettben, 6:3, 6:1, 6:4-re legyőzte Marin Cilicet, így nyolcadik alkalommal is megnyerte a wimbledoni tenisztornát. A svájcinak ez pályafutása 19. Grand Slam-sikere, vagyis ismét néggyel vezet Rafa Nadal előtt.
ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (31 600 000 font, fű)FÉRFI EGYES, DÖNTŐMarin Cilic (horvát, 7.)–Roger Federer (svájci, 3.) 3:6, 1:6, 4:6
Michelisz Norbert győzött a második, fő futamon a túraautó-világbajnokság (WTCC) argentin versenyhétvégéjén. A Honda gyári csapatának magyar pilótája az első futamon defektet kapott, miután autója összeért csapattársa, a portugál Tiago Monteiro versenygépével. A fő futamot a második pozícióból kezdte Michelisz, s remek rajtjának köszönhetően maga mögött tudta tartani az őt üldözőket. A Volvo élről rajtolt holland pilótája, Nicky Catsburg defektet kapott a nyolcadik körben. Michelisz ezt kihasználva átvette a vezetést, és megnyerte a versenyt.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
A hazai közönség előtt szereplő Lewis Hamilton, a Mercedes háromszoros világbajnok pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Brit Nagydíjat, ezzel egy pontra csökkentette a hátrányát a vb-pontversenyben vezető, most hetedikként célba érő Sebastian Vettellel, a Ferrari négyszeres vb-győztesével szemben. A 32 éves Hamiltonnak ez volt az idei negyedik, s pályafutása 57. futamgyőzelme. Silverstone-ban ötödször diadalmaskodott, ez korábban rajta kívül csak a kétszeres világbajnok brit Jim Clarknak, s a négyszeres vb-győztes francia Alain Prostnak sikerült. Hamilton mögött csapattársa, a kilencedik helyről rajtoló, s kiválóan versenyző finn Valtteri Bottas lett a második, Kimi Räikkönen, a Ferrari finn pilótája pedig a harmadik.
A magyar versenyzők két arany- és egy bronzérmet nyertek vasárnap délelőtt a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon, az 500 méteres és férfi K-4 1000 méteres döntők során, amelyeket szakadó esőben bonyolítottak le. A két győzelem az első és az utolsó fináléban született: előbb a kajakos Takács Tamara egyesben, majd végül a Nádas Bence, Tótka Sándor kajakos duó párosban lett első 500 méteren. Ugyanezen a távon Kopasz Bálint (K-1) a harmadik helyen végzett holtversenyben.
A vasárnap délutáni 5000 méteres döntőkben plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon a magyar versenyzők egy-egy arany- és ezüstérmet szereztek, így 10 első, 3 második és 3 harmadik hellyel, minden idők egyik legjobb szereplésével zárták a kontinensviadalt.
Hüttner Csaba szövetségi kapitány szerint a magyar válogatott minden várakozást felülmúlóan szerepelt az Európa-bajnokságon. A nyilatkozatát itt lehet elérni.
Bauke Mollema nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny vasárnapi, 15. szakaszát, amelyen összetettben megőrizte első helyét a címvédő Chris Froome.
15. szakasz, Laissac-Sévérac l'Église - Le Puy-en-Velay, 189,5 km:1. Bauke Mollema (holland, Trek) 4:41:47 óra2. Diego Ulissi (olasz, UAE Team Emirates) 19 másodperc hátrány3. Tony Gallopin (francia, Lotto-Soudal) azonos idővel
Az összetett élcsoportja:1. Chris Froome (brit, Sky) 64:40:21 óra2. Fabio Aru (olasz, Asztana) 18 mp h.3. Romain Bardet (francia, AG2R La Mondiale) 23 mp h.4. Rigoberto Uran (kolumbiai, Cannondale-Drapac) 29 mp h.
A címvédő francia Aurélie Muller győzött a nyíltvízi úszók női 10 kilométeres versenyében a vizes világbajnokság vasárnapi döntőjében, Balatonfüreden. Olasz Anna a nyolcadik helyen zárt.
Eredmények (nők, nyíltvízi úszás, 10 km):1. Aurélie Muller (Franciaország) 2:00:13.7 óra2. Samantha Arevalo (Ecuador) 3,3 másodperc hátrány3. Ana Marcela Cunha (Brazília) és Arianna Bridi (Olaszország) 3,5-3,5 mp h..8. OLASZ ANNA 14,7 mp h..27. SÖMENEK ONON KATALIN 4:27.5 perc hátrány
A magyar női vízilabda-válogatott a pazar hangulatú nyitómérkőzésén 20-11-re nyert Japán ellen a budapesti és balatonfüredi vizes vb első pólós napján. Helyszíni tudósításunkban Bíró Attila, Szilágyi Dorottya és Gurisatti Gréta nyilatkozatát is olvashatjátok.
Vizes vb 2017, női vízilabdatorna, C-csoport, 1. fordulóJapán-Magyarország 11–20 (1–4, 3-8, 2-5, 5–3) Vezette: Rotsart (amerikai), Severo (olasz)Magyarország: Gangl – Czigány 1, Szücs G., Keszthelyi 4, Bujka 5, Csabai, Szilágyi 2. Csere: Antal 2, Gurisatti 2, Takács O., Illés, Tóth I. 4, Kasó (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró AttilaJapán: Aoki – Sakanoue, Yamamoto 4, Inaba 2, Noro, Tokumoto, Suzuki. Csere: Arima 4, Kazama 1, Magariyama, Niizawa, Hosoya. Szövetségi kapitány: Hideo Katho
EREDMÉNYEK
A csoport:Olaszország-Kanada 10-4 (1-2, 2-0, 3-0, 4-2)Kína-Brazília 11-4 (4-2, 2-0, 1-2, 4-0)B csoport:Spanyolország - Új-Zéland 10-2 (3-0, 1-1, 2-0, 4-1)Egyesült Államok - Dél-afrikai Köztársaság 24-2 (6-0, 7-0, 5-2, 6-0)C csoport:MAGYARORSZÁG-Japán 20-11 (4-1, 8-3, 5-2, 3-5)Hollandia-Franciaország 17-2 (7-0, 5-0, 3-1, 2-1)D csoport:Oroszország-Görögország 9-7 (2-1, 4-3, 2-3, 1-0)Ausztrália-Kazahsztán 16-4 (4-1, 4-1, 4-2, 4-0)
Nem jutott döntőbe a technikai csapatversenyben a magyar szinkronúszó-válogatott, miután a vizes világbajnokság vasárnapi napján a selejtezőben 76,9077 pontot szerezve a 15. helyen zárt a Városligetben. A 24 együttest felvonultató kvalifikációs viadalban az orosz csapat gyűjtötte a legtöbb pontot (95,0121), megelőzve a kínaiakat (93,0711), illetve a japánokat (91,7484). A tizenkettes döntőre kedden, szintén a Városligetben kerül majd sor. (MTI)
A kínai páros nyerte meg a női szinkrontoronyugrás vasárnapi döntőjét a budapesti vizes világbajnokságon. (MTI)
Eredmények, műugrás:női szinkrontoronyugrás, világbajnok:Zsen Csien, Si Ja-csie (Kína) 352.56 pont2. Kim Mi-rae, Kim Kuk-jang (Koreai NDK) 336.483. Jun Hoong Cheong, Pandelela Pamg (Malajzia) 328.74
korábban: férfi 1 m, világbajnok:Peng Csien-feng (Kína) 448.40 pont2. Ho Csao (Kína) 447.203. Giovanni Tocci (Olaszország) 444.25
Másfél héttel 13. Kékszalag-győzelme után a vitorlázó Litkey Farkas aranyérmet nyert csapatával a Soling Európa-bajnokságon, Olaszországban. A magyar szövetség tájékoztatása szerint a Garda-tavon 11 nemzet 37 hajója vett részt, köztük négy magyar. A kétszeres világbajnok Litkey-csapat, Vezér Károllyal és Weinhardt Csabával, már az első naptól kezdve vezetett összetettben, előnye a folytatásban folyamatosan nőtt. Wossala György fiával, Wossala Kristóffal, valamint Németh Péterrel az 5. helyen végzett, a Varjas Sándor, Kovácsi László, Meretei Gábor trió a 9. helyen zárt, míg a Szűcs István, Gyulai Gábor, Szűcs Péter hármas a 29. lett a nem olimpiai hajóosztály Eb-jén. A Soling világbajnokságra szeptemberben kerül sor Hollandiában. (MTI)
A vasárnapi első futamot a szombatihoz hasonlóan megnyerte, majd a záróversenyen harmadik lett a kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert, a Tankpool24-Mercedes magyar pilótája a gyorsasági kamion Eb Slovakiaringen rendezett versenyhétvégéjén, Diósförgepatonyban (Orechová Poton). A 32 éves szombathelyi pilóta a délelőtti időmérő edzésen második lett, majd az első, kora délután rendezett versenyen nagyszerűen rajtolva azonnal átvette a vezetést, s az első pozíciót a leintésig sikerült is megtartania. Kiss így a késő délutáni negyedik versenyen - amely a hétvége zárófutama volt - nyolcadikként startolt, s remek teljesítményt nyújtva feljött egészen a harmadik helyig. A magyar versenyző ezzel 51 pontot szerzett a Dunaszerdahely közelében található Slovakiaringen, s az Európa-bajnoki összetett második helyezettjeként várja a folytatást, amelyre a Hungaroringen kerül sor augusztus 26-27-én. (MTI)
Három magyar érem született a nők és a szabadfogásúak számára rendezett birkózó Spanyol Nagydíjon. A magyar szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a madridi megmérettetésen a 70 kilogrammos Gulyás Zsombor két spanyol és egy chilei versenyző legyőzése után a döntőben kikapott egy amerikaitól, így ezüstéremmel zárt. A nőknél a sérüléséből felépült, Európa-bajnoki harmadik Galambos Ramóna (55 kg) orosz ellenfelet is verve szerzett bronzérmet. Szintén a dobogó alsó fokára állhatott a 65 kilós Lukács Norbert. (MTI)
A férfiaknál a győri, a nőknél a csepeli nyolcas diadalmaskodott az evezősök szegedi országos bajnokságának vasárnapi zárónapján. A férfiaknál négypárban az U23-as magyar válogatott ért elsőként a célba, de a kiírás értelmében az egység tagjai nem nyerhettek országos bajnoki címet, így a versenyben második mohácsiaké lett az aranyérem. A 118. ob csütörtökön kezdődött a Maty-éri pályán. (MTI)
A magyar női strandkézilabda-válogatott nyerte meg a mauritiusi U17-es világbajnokságot. A magyar szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint Pinizsi Zoltán szövetségi edző csapata a csoportkör és a középdöntő sikeres megvívása után a negyeddöntőben Spanyolországot 2-1-re, az elődöntőben Portugáliát 2-0-ra, a fináléban pedig Hollandiát 2-1-re győzte le.  A magyar csapat már négy közé jutásával biztosította részvételét a 2018-as Buenos Aires-i ifjúsági olimpián. (MTI)
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11