Roger Federer nyerte meg a miami tenisztorna férfi versenyét, mivel a vasárnapi döntőben magabiztosan legyőzte Rafael Nadalt. A találkozón mindketten bizonytalan adogatójátékokkal kezdtek - sorban hárították a bréklabdát - a sormintát végül Federer törte meg, aki 4-3-nál elvette Nadal adogatását, majd könnyedén hozta sajátját. A második szett 4-4-ig volt szoros, ekkor megint Federer került brékelőnybe, majd néhány hihetetlen ütést követően már pályafutása 91. tornagyőzelmét ünnepelhette.
Eredmény:férfiak (7 millió dollár összdíjazás):döntő:Federer (svájci, 4.)-Nadal (spanyol, 5.) 6:3, 6:4
A svájci a döntőt követően arról beszélt, hogy ismét egy hosszabb pihenőt tart, és legközelebb a Roland Garroson láthatjuk a pályán.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
“Nem vagyok többé 24 éves, néhány dolog nagyon megváltozott. Valószínűleg a Garrost leszámítva egyetlen salakos versenyen sem fogok elindulni. Szükségem van a pihenésre, a testemnek regenerálódnia kell, nekem pedig idő, hogy felkészüljek. Valószínűleg Franciaországban újra láthattok” - nyilatkozta.
A Ferencváros története során 12. alkalommal nyerte meg a női kézilabda Magyar Kupát, miután a vasárnapi fináléban hétméteresekkel legyőzte a címvédő Győrt a kecskeméti Messzi István Sportcsarnokban. A kecskeméti négyes döntő legjobb játékosának a Ferencváros csapatkapitányát, Szucsánszki Zitát választották.
Döntő:FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 34-32 (16-15, 29-29) – hétméteresekkela legjobb gólszerzők: Szucsánszki, Kovacsics 7-7, Pena 6, illetve Amorim, Görbicz 7-7, Mörk 5
korábban, a 3. helyért:DVSC-TVP – Dunaújvárosi Kohász KA 30-24 (14-11)
Stollár Fanny nyert a charlestoni salakpályás női tenisztorna selejtezőjében, Gálfi Dalma viszont kikapott a monterreyi kvalifikációban. A WTA honlapja szerint a világranglistán 265. Stollár 6:1, 6:0-lal valósággal kiütötte a 13. helyen kiemelt brazil Teliana Pereirát (189.) a dél-karolinai versenyen. A WTA-ranglistán 156. Gálfi – a 2015-ös US Open junior bajnoka – Mexikóban az amerikai Kristie Ahnnal (203.) találkozott a selejtező nyitányán, és harmadik kiemeltként 7:6, 6:2-es vereséget szenvedett.
A Los Angeles Clippers 11 ponttal verte városi riválisát, a Lakerst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján. Az angyalok városában rendezett derbin Blake Griffin 36, Chris Paul pedig 29 pontot szerzett a Clippersben, amelynek edzője, Doc Rivers pályafutása 800. győzelmét könyvelhette el.
Eredmények:Los Angeles Clippers-Los Angeles Lakers 115-104Portland Trail Blazers-Phoenix Suns 130-117Minnesota Timberwolves-Sacramento Kings 117-123Chicago Bulls-Atlanta Hawks 106-104Brooklyn Nets-Orlando Magic 121-111
A felemáskorláton aratott szombati győzelme után vasárnap gerendán is a legjobbnak bizonyult Kovács Zsófia a tornászok országos szerbajnokságán a budapesti Központi Tornacsarnokban. Az olimpikon versenyző volt az egyetlen a viadalon, aki duplázni tudott, a két nap alatt három szeren indult, és mindegyikben felállhatott a dobogóra: felemáskorláton és gerendán első, ugrásban második lett. A nők másik vasárnapi számában, talajon Böczögő Dorina győzött.
Sorozatban hatodszor nyerte meg a Celtic Glasgow a skót labdarúgó-bajnokságot. Az 1887-ben alapított klub vasárnap 5-0-ra győzött a Hearts vendégeként, így nyolc fordulóval a pontvadászat vége előtt már behozhatatlan – 25 pontos – előnyre tett szert a második Aberdeennel szemben. A Celtic fennállása 48. bajnoki címét gyűjtötte be, a rekordot továbbra is a városi rivális Rangers tartja 54 elsőséggel. Utóbbi egyesület 35 pontos hátránnyal a tabella harmadik helyén áll.
Lévai Zoltán aranyérmet nyert a szombathelyi U23-as birkózó Európa-bajnokság zárónapján. A hazai szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a BHSE 75 kilós kötöttfogású versenyzője román ellenfelét 4-1-re, litván riválisát 8-0-ra múlta felül, aztán egy grúz (5-1) és orosz birkózót (5-0) győzött le a döntőbe vezető úton. A fináléban a horvát Anton Kamenjasevic sem tudta megállítani, őt 7-2-re verte.
Négy gólt és döntetlent hozott az Arsenal és a Manchester City londoni rangadója az angol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az Arsenal góljait Theo Walcott és Shkodran Mustafi szerezte, a Cityből pedig Leroy Sané és Sergio Agüero volt eredményes. A vendégek kétszer is vezettek, de a fővárosi együttes mindkétszer egyenlíteni tudott. Az egy-egy ponttal a Manchester City a harmadikról visszacsúszott a negyedik helyre, az Arsenal pedig maradt a hatodik. Mindkét csapat három forduló óta nyeretlen.
A listavezető Real Madrid háromgólos győzelmet aratott a vendég Alavés felett a spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának második vasárnapi mérkőzésén. A Real Madrid góljait Karim Benzema, Isco és Nacho szerezte. A királyi gárda hat bajnoki találkozó óta veretlen és sorozatban negyedszer gyűjtötte be a három pontot.
A MOL-Pick Szeged házigazdaként 33-24-re legyőzte a dán Bjerringbro-Silkeborg csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének vasárnapi visszavágóján, így kettős győzelemmel továbbjutott. A szegediek a negyeddöntőben a francia Paris Saint-Germain együttesével találkoznak, a párharc első meccse a csongrádi megyeszékhelyen, a visszavágó pedig Párizsban lesz.
A francia Montpellier csapata lesz a Telekom Veszprém ellenfele a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A BL egyenes kieséses szakaszába a csoportkör alsóházából érkezett együttes kettős győzelemmel búcsúztatta a címvédő lengyel Vive Tauron Kielce csapatát a nyolcaddöntőben. A negyeddöntő első mérkőzését Veszprémben, a visszavágót pedig a francia városban játsszák majd.
A kardozó Pusztai Liza aranyérmes lett a vívók plovdivi kadet vívó-világbajnokságán. A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a 16 éves versenyző könnyedén menetelt a négyes fináléig, sorrendben hongkongi, német, olasz és dél-koreai ellenfelet győzött le úgy, hogy 11 tusnál egyszer sem kapott többet. A legjobb négy között és a fináléban még magabiztosabb volt, ugyanis előbb az amerikai Tartakovskyt 15-3-ra, majd az orosz Kljucsnyikovát 15-7-re verte.
A Körmend legyőzte a vendég ZTE-t vasárnap a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházi mérkőzésén. További részletek itt.
NBI/A. csoport, Középszakasz 1. forduló, Felsőház, eredmények:
Szolnoki Olaj KK
– Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 92-84 (24-27, 14-16, 30-15, 24-26)Egis Körmend – Zalakerámia ZTE KK 86-81 (26-23, 28-13, 13-27, 19-18)
A Sopron fennállása során hetedszer hódította el vasárnap a női kosárlabda Magyar Kupát, mivel a pécsi döntőben 94-64-re legyőzte a Ceglédet.
Eredmény, Killik László Magyar Kupa: döntő:Uniqa Sopron-VBW CEKK Cegléd 94-64 (27-25, 17-15, 28-10, 22-14)legjobb dobók: Johnson 31, Turner 21, George 14, illetve Skoric 22, Bujdosó 17korábban: a 3. helyért:CMB Cargo UNI Győr - PEAC-Pécs 71-66 (22-15, 11-18, 15-20, 23-13) (MTI)
A címvédő Békéscsaba a papírformának megfelelően három játszmában legyőzte a vendég Jászberényt a női röplabda NB I elődöntőjének első, vasárnapi felvonásán. A párharc az egyik fél harmadik sikeréig tart.
Eredmény: elődöntő, 1. mérkőzés:Linamar-Békéscsaba - Jászberényi RK 3-0 (21, 21, 18) (MTI)
A címvédő Herczig Norbert, Bacigál Igor kettős nyerte vasárnap a Miskolc-ralit, az országos bajnokság idei szezonjának nyitófutamát. A Skoda Fabia R5-tel versenyző páros mögött a Turán Frigyes, Farnadi Ágnes duó végzett a második, míg a Vincze Ferenc, Bazsó Attila kettős a harmadik helyen. Az ob április végén, az Ózd-ralival folytatódik.
Miskolc-rali, végeredmény (169,6 km, 14 gyorsasági szakasz):1. Herczig Norbert, Bacigál Igor (Skoda Fabia R5) 1:26:50.9 óra2. Turán Frigyes, Farnadi Ágnes (Ford Fiesta R5) 20.6 másodperc hátrány3. Vincze Ferenc, Bazsó Attila (Skoda Fabia R5) 22.9 mp h. (MTI)
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11