A válogatott szünet után folytatódtak a labdarúgó-bajnokságok. A Premier League-ben pályára lépett a Manchester City, az Arsenal és a Chelsea is. A City otthon 4-1-re verte a Tottenham együttesét Agüero mesternégyesének köszönhetően, míg az Arsenalnak csak egy döntetlenre futotta a Hull City ellen, és azt is csak a 91. percben tudta kiharcolni Welbeck találatának hála. A Chelsea csapatában kisebb sérülése miatt nem lépett pályára Diego Costa, azonban ez sem jelentett problémát a kékeknek, akik idegenben győzték le a Crystal Palace-t. A forduló vélhetően legnagyobb arányú győzelmét a Southampton szerezte, ugyanis hazai pályán 8-0-ra verték a Sunderlandet.
A Bundesligában a Bayern München továbbra is menetel, most éppen hat gólt sikerült berámolniuk a Werder Bremen kapujába, miközben egyet sem kaptak. A Dortmund meglepetésre vereséget szenvedett idegenben a Köln ellen (2-1), míg a Bayer Leverkusen háromgólos előny birtokában kiengedett, és leikszelt a Stuttgarttal szintén idegenben (3-3). A nap utolsó mérkőzésén Roberto Di Matteónak sikerült győzelemmel debütálnia a Schalke kispadján, hiszen csapata 2-0-ra legyőzte a  Hertha Berlin együttesét.
A spanyol bajnokságban a mai napon nem született meglepetés. A Real Madrid idegenben 5-0-ra győzött a Levante ellen – Cristiano Ronaldo két gólt vállalt – míg a Barcelona otthon 3-0-ra verte az Eibart, így 8 forduló után még nem kaptak gólt (22 rugótt gól, 0 kapott).
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
A Serie A-ban a két nagy, a Roma és a Juventus játszott a mai napon. Míg a Roma hazai pályán simán nyert a Chievo ellen (3-0), addig a Juventusnak idegenben meggyűlt a baja a Sassuolóval, és csak egy 1-1-es döntetlent tudtak elérni, így az előnyük 1 pontra csökkent a Romával szemben.
A magyar bajnokságban öt mérkőzést rendeztek a mai napon. Az öt mérkőzésen mindössze négy gól születetett és nem volt olyan találkozó, amelyen mindkét csapat gólt szerzett volna.
Eredmények:
Lombard Pápa – DVTK 0-0
Nyíregyháza – Puskás Akadémia 0-1
Budapest Honvéd – Paks 0-0
Kecskemét – MTK 0-1
FTC –Pécs 2-0
Megtartották a női tenisz-vb sorsolását. A szingapúri WTA Döntő két csoportjának beosztásai: Serena Williams, Simona Halep, Genie Bouchard, Ana Ivanovic – piros csoport; Maria Sharapova, Petra Kvitova, Agnieszka Radwanska, Caroline Wozniacki – fehér csoport.
A Moszkvában zajló ATP 250-es torna holnapi döntőjébe Bautista-Agut és Marin Cilic jutott. Előbbi két játszmában búcsúztatta Gulbist, utóbbi háromban Kukushkint. A másik két 250-es tornán  szintén az elődöntőket rendezték meg a mai napon. Stockholmban Dimitrov és Berdych fogja vívni egymással a döntőt, míg Bécsben Ferrer-Murray finálét rendeznek vasárnap. Murray két szettben verte Troickit, míg Ferrer döntő játszma tie-breakben a német Kohlschreibert.
A hölgyeknél ma már döntőt is rendeztek, méghozzá Luxemburgban, ahol a mindössze 20 éves Annika Beck tudott győzedelmeskedni. Beck két játszmában győzte le a cseh Zahlavova-Strycovát, ezzel megszerezve élete első WTA-trófeáját. Moszkvában még csak az elődöntőket játszották, amelyeken román és orosz siker született. Begu három szettben verte Safarovát, míg Pavlyuchenkova kettőben Siniakovát.
Az este folyamán pályára léptek csapataink a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Mindkét együttes sikerrel vette az akadályokat, a Szeged tíz góllal verte otthon a svájci Kadetten csapatát, míg a Veszprém idegenben három góllal a szlovén Celjét.
A nap további híreit itt megtaláljátok.
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11