Szombaton két mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó Európa-bajnokság pótselejtezője: Ukrajna 2-0-ra legyőzte Szlovéniát, míg Svédország 2-1-re Dániát az első találkozókon.
Az MLSZ közleményben jelezte, hogy a párizsi merényletek miatt szigorúbb biztonsági intézkedések lesznek érvényben a magyar-norvég labdarúgó Európa-bajnoki pótselejtezős párharc vasárnapi, budapesti visszavágóján.
A magyar és a norvég szövetségi kapitány is kifejtette elképzeléseit a vasárnapi sorsdöntő összecsapás előtt. Bernd Strock nyilatkozata itt, míg a Per-Mathias Högmo értékelése itt olvasható.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
Hosszú Katinka a nyitónapi 800 gyors ezüstérme után 16-ból 16 egyéni számot húzott be a százhalombattai rövidpályás országos bajnokságon, akárcsak egy évvel ezelőtt. Cseh László viszont könyöksérülést szenvedett, de szerencsére nem súlyos a kazanyi világbajnok állapota.
Kiss László szövetségi kapitány előterjesztése alapján huszonhét magyar úszó utazhat Izraelbe a december 2-6. közötti netanyai rövidpályás Európa-bajnokságra (MTI)
Remek második félidei játékkal a Győri Audi ETO KC - Heidi Löke utolsó másodpercben lőtt góljával - 28-27-re legyőzte a vendég macedón Vardar Szkopjét a női kézilabda Bajnokok Ligája ötödik fordulójában (MTI).
A MOL-Pick Szeged hazai környezetben hét góllal 35-28-ra legyőzte a svéd Kristianstad csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati játéknapján (MTI).
A Dunaújváros házigazdaként 12 góllal 37-25-re legyőzte az olasz Conversanót a női kézilabda EHF Kupa harmadik fordulójának első mérkőzésén (MTI).
A legutóbbi négy futamhoz hasonlóan a Forma-1-es Brazil Nagydíjon is Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte meg az időmérő edzést, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről. A kvalifikáció elemzését itt olvashatjátok.
A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) meghatározatlan időre felfüggesztette az orosz sportági szövetség (VFLA) tagságát, ami  azt jelenti, hogy orosz atléták nem vehetnek részt nemzetközi versenyeken, így az olimpián sem. A kétszeres olimpiai bajnok, háromszoros világbajnok, világcsúcstartó Yelena Isinbayeva a döntést követően nyílt levelet írt.
Boczkó Gábor Tallinnban a férfi, míg Szász Emese Nancsingban a női párbajtőrözők világkupa-versenyén végzett az ötödik helyen (MTI).
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11