Márton Anna nyerte a női kardozók athéni világkupaversenyét. A világbajnoki bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes, 21 éves magyar vívó az elődöntőben és a döntőben is francia ellenfelet győzött le, és összességében nagyszerű vívással szerezte meg felnőtt pályafutása első vk-aranyérmét.
A Ferencváros az elődöntő szombati visszavágóján szenzációs zárónegyedbeli, illetve kapusa, Vogel Soma nagyszerű teljesítményének köszönhetően 6-4-re legyőzte a montenegrói Jadran Carine együttesét, ezzel 17-16-os összesítéssel bejutott a férfi vízilabda Eurokupa fináléjába. A többi magyar eredményről itt olvashattok.
A Hertha Ibisevic első félidőben szerzett találatával korán előnybe került a címvédő Bayern Münchennel szemben, a végén mégsem lehetettek teljesen elégedettek, ugyanis Lewandowski a 96. percben egyenlíteni tudott, és megmentett egy pontot csapatának.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
Bundesliga,21. forduló:Borussia Dortmund-VfL Wolfsburg 3-0 (1-0)Eintracht Frankfurt-Ingolstadt 0-2 (0-1)Hertha BSC-Bayern München 1-1 (1-0)Hoffenheim-Darmstadt 2-0 (0-0)FSV Mainz-Werder Bremen 0-2 (0-2)Hamburger SV-Freiburg 2-2 (1-1)
Kékesi Márton személyében először jutott a világbajnoki főfutamba és végzett a kvalifikáció legjobb 25 versenyzője között magyar síző, amióta az alpesi sí-vébéken kvalifikációt rendeznek. Így vasárnap két magyar sízőnek szurkolhatunk a műlesiklás fináléjában, St. Moritz-ban. Kékesi Márton mellett Samsal Dalibor lesz a másik résztvevő.
A MOL-Pick Szeged házigazdaként 23-21-re kikapott a Vardar Szkopje csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában, szombaton. A szegediek jövő vasárnap a címvédő lengyel Kielce otthonában folytatják BL-szereplésüket.
Egymás után harmadik világbajnoki címét nyerte műlesiklásban az amerikai Mikaela Shiffrin. A még mindig csak 21 éves versenyző (aki közben Szocsiban olimpiai bajnok is lett ebben a számban) már az első futam után is az élen állt, de amit a másodikban síelt, az egészen hihetetlen volt: 85 századdal verte a második legjobb második futamot síelő Sarka Strachovát, összesítésben pedig 1.64 (!) századmásodperccel győzte le a a második helyen záró, kombinációban világbajnok, hazai terepen versenyző Wendy Holdenert.
Sir Mohamed Farah, a britek négyszeres olimpiai bajnok hosszútávfutója szombaton Európa-csúcsot ért el 5000 méteren pályafutása utolsó fedettpályás versenyén. A Londonban és Rióban 5 és 10 ezer méteren duplázó atléta 13:09.16 perccel győzött, amivel 1.44 másodpercet javított saját rekordján. A 33 éves, szomáliai születésű Farah pénteken jelentette be, hogy jövőre már szabadtéri versenyeken sem indul, mert tervei szerint pályafutása hátralévő részében csak az utcai viadalokra összpontosít.
Az Atlético Madrid támadójának Kevin Gameirónak mindössze 4 percre és 45 másodpercre volt szüksége, hogy háromszor is betaláljon az egyébként jól játszó Sporting Gijón kapujába csapata szombat délutáni meccsén. A Matracosok 4-1-re nyertek az asztúriai kikötővárosban, így továbbra is őrzik negyedik helyüket és tapadnak a Sevillára.
A listavezető Real Madrid 2-0-ra nyert a vendég Espanyol ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának második szombati mérkőzésén. A három pont begyűjtésén túl jó hír a fővárosiak számára, hogy Gareth Bale a novemberi bokaműtétje után visszatért a pályára. A walesi szélső a 71. percben csereként állt be a meccs első gólját szerző Alvaro Morata helyére, majd a 84. percben maga is eredményes volt. (MTI)
Primera División, 23. forduló:Sevilla-Eibar 2-0 (1-0)korábban:Sporting Gijón-Atlético Madrid 1-4 (0-0)Real Madrid-Espanyol 2-0 (1-0)Deportivo La Coruna-Alavés 0-1 (0-0)pénteken játszották:Granada-Real Betis 4-1 (3-0)
A Lazio egygólos hátrányból fordítva nyert az Empoli vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában. A fővárosiak a 80. percben szerezték meg a győztes gólt.
Serie A, 25. forduló:Empoli-Lazio 1-2 (0-0)korábbi eredmények:Atalanta-Crotone 1-0 (0-0)Juventus-Palermo 4-1 (2-0)
A Szeged simán, hét góllal győzött a Vasas otthonában az E.ON férfi vízilabda ob I 13. fordulójából elhalasztott és szombaton pótolt mérkőzésen. Ezzel a találkozóval véget ért az alapszakasz, az már korábban biztos volt, hogy mindkét együttes a felsőházban folytathatja szereplését, ahol a B csoport első négy helyezettjével (Eger, Ferencváros, Miskolc, BVSC) játszanak majd úgy, hogy az eddig megszerzett pontjaikat magukkal viszik. (MTI)
Hajmási Éva arany-, Krajnyák Zsuzsa pedig ezüstérmet nyert tőrben szombaton a kerekesszékes vívók hagyományos egri világkupaversenyének második napján. Az A kategória döntőjébe a 16-os táblán mindketten magabiztos győzelmeket aratva jutottak be, ahol Hajmási - 15-10-re verte az ebben a fegyvernemben Rióban olimpiai bronzérmes, hátizomsérüléssel vívó ellenfelét. A pénteki nyitányon két arany és egy bronz jutott a magyaroknak. A kétszeres paralimpiai ezüstérmes Osváth Richárd imponáló vívással nyerte meg a tőrözők versenyét (A kategória), és ugyancsak kimagasló teljesítményt nyújtott a kardban Európa-bajnoki ezüstérmes Veres Amarilla, aki "gyengébbik" számában, párbajtőrben győzött (A). Ugyanitt harmadik lett Krajnyák Zsuzsa úgy, hogy az elődöntőben honfitársától kapott ki. (MTI)
Kazi Tamás 3:40.05 perces egyéni csúccsal győzött 1500 méteren a fedettpályás atlétikai országos bajnokság szombati napján. A BOK (volt Syma) csarnokban zajló ob-n Kazi 11 másodpercet vert rá a második helyen célba érkező Kiss Gergőre. Jó formáját jelzi, hogy most a kedden futott egyéni legjobbját javította tovább, a március 3. és 5. között sorra kerülő belgrádi fedettpályás Európa-bajnokság szintjét már korábban teljesítette. A sprinttávokon a férfiaknál Sipos János 6.71 másodperccel szintén egyéni csúcsot futott, míg Nguyen Anasztázia 7.42 másodperccel idei legjobbját érte el. (MTI)
A Debrecen 3-2-re győzött Brassóban, a DVTK pedig 6-0-ra kiütötte a Ferencvárost a jégkorong MOL Liga negyeddöntőjében szombaton. A címvédő diósgyőriek ezzel összesítésben 2-1-re szépítettek, míg a hajdúságiak kiegyenlítették az állást. A Brassó és a Debrecen párharcában azért rendezték még csak a második találkozót, mert a két csapat első, keddi mérkőzésének eredményét törölték. Az eredetileg kiküldött szlovák bírók nem érkeztek meg a helyszínre, így semleges helyett magyar játékvezetők fújták a meccset, a Brassó pedig megóvta az eredményt - sikerrel. (MTI)
David Goffin két játszmában legyőzte Pierre-Hugues Herbert-t az 1,7 millió dollár (525 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztorna elődöntőjében. A negyedik kiemelt belga játékos ellenfele egy újabb francia, Jo-Wilfried Tsonga lesz a fináléban.
Eredmény,elődöntő:Goffin (belga, 3.)-Herbert (francia) 6:1, 6:3korábban:Tsonga (francia, 6.)-Berdych (cseh, 4.) 6:3, 6:4
(MTI)
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11