Novak Djokovic nyerte az Ausztrál Open döntőjét, miután három szettben, 7:5, 6:2, 6:2-re legyőzte Daniil Medvedevet. A világelső lényegesen stabilabban teniszezett a sokat rontó és fejben is széteső orosznál, ráadásul a fontos labdamenetek többségét is ő nyerte. Karrierje során kilencedik alkalommal lett az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokság győztese, összességében pedig 18 GS-trófeánál tart.
Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Hertha BSC hazai pályán 3-0-ra kikapott a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzigtől a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnapi játéknapján.
A Manchester City 1-0-ra nyert az Arsenal otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának vasárnapi játéknapján. A városi rivális Manchester United pedig az esélyeknek megfelelően 3-1-re legyőzte a vendég Newcastle Unitedet.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
Lionel Messi a La Ligában 73. alkalommal lőhetett tizenegyest, ezzel Cristiano Ronaldót  megelőzve ebben a tekintetben is az örökrangsor élére ugrott. A Barcelona 1-1-es döntetlent játszott a vendég Cádizzal.
Szinte teljes norvég sikert hozott a szlovéniai Pokljukában rendezett sílövő-világbajnokság zárószáma, a férfiak tömegrajtos versenye, amelyet Sturla Holm Laegreid nyert meg, a második helyet pedig Johannes Dale szerezte meg, míg a nőknél az osztrák Lisa Theresa Hauser nyert.
Az osztrák Adrian Pertl nyerte az első futamot a Cortina d'Ampezzóban rendezett alpesisí-vb férfi műlesikló számában. Végül a norvég férfi sízők 1997 után tudtak újra világbajnokságot nyerni műlesiklásban, de nem az elmúlt években közel 20 versenyt megnyerő Kristoffersen révén, hanem az erre a szezonra nagyot előrelépő Sebastian Foss-Solevaagnak köszönhetően, aki egyszeres világkupa-győztesként lett világbajnok.
Az Ivan Dodig, Filip Polášek kettős nyerte az Ausztrál Open férfi páros döntőjét vasárnap.
Vasárnap este szívrohamban elhunyt Zlatan "Zlatko" Saračević jugoszláv, majd horvát válogatott kézilabdázó, aki a kétezres évek elején a Fotex Veszprém meghatározó játékosa volt.
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11