A harmadik helyen kiemelt Roger Federer két sima játszmában győzött a 2,5 millió dollár összdíjazású dubaji keménypályás férfi tenisztorna első fordulójában. Az ausztrál nyílt bajnokság győztese a világranglista 39. helyezettjét, a francia Benoit Paire-t győzte le hétfőn. Federer korábban hétszer nyerte meg a dubaji tornát, amelyet az előző idényben térdsérülése miatt kihagyott.
A múlt heti, budapesti tornán győztes Babos Tímea a 33.-ról feljött a 27. helyre a női teniszezők világranglistáján. A magyar játékos egyesben öt győzelmet aratott a múlt héten a BOK Csarnokban, s ez 280 ranglistaponttal, valamint 43 ezer dollár pénzdíjjal járt. Legjobb egyéni helyezése a 25. volt tavaly szeptemberben, ettől már csak két pozícióra van. A WTA rangsorát továbbra is Serena Williams vezeti, Gálfi Dalma pedig a 157. helyen áll.
A Premier League 26. fordulójának zárómérkőzésén a bajnoki címvédő Leicester City hazai pályán 3-1-re legyőzte a Liverpoolt. A hazai csapatnak Vardy szerezte meg a vezető találatot, majd a félidő hajrájában Drinkwater is betalált. A második játékrészben második találatát is megszerezte Vardy, a végeredményt pedig Coutinho állította be.
Sportok
Hurrá, költözünk!
29/03/2021 16:00
Jól halad a Telekom Veszprém izlandi kézilabdázója, Aron Pálmarsson felépülése. Az irányító hosszú ideje bajlódik ágyéksérüléssel, ami miatt régóta nem lépett pályára klubcsapatában, illetve az izlandi válogatottban. A veszprémiek honlapjának hétfői beszámolója szerint úgy tűnik, sikerült megtalálni a probléma forrását és annak kezelési módját. Ennek köszönhetően jelentősen javult Pálmarsson állapota, így a hét második felében ismét bekapcsolódhat a közös edzésmunkába.
A 2012-es londoni olimpia 200 méteres mellúszásának ezüstérmese, Michael Jamieson bejelentette a visszavonulását. A skót úszó, aki Gyurta Dániel mögött nyert ezüstöt öt éve, azóta nem igazán találta a formáját, és most úgy döntött, abbahagyja. A brit úszó lelki problémái mellett makacs vállsérüléssel is bajlódott, így a 2013-as világbajnokságon lemaradt az érmekről, a túlhajszoltság miatt a 2014-es Nemzetközösségi Játékokra való felkészülés közben újra kellett indítani a szívét. A versenyen aztán elindult, ott második lett honfitársa, Ross Murdoch mögött.
Mo Farah négyszeres olimpiai bajnok hosszútávfutó visszautasítja azokat a doppingvádakat, melyek a The Sunday Times című lapban megjelent cikk alapján merültek fel vele, illetve edzőpartnereivel szemben. A brit lap az orosz Fancy Bears nevű hekkercsoport által megszerzett információkat tette közzé, melyek szerint az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége (USADA) jelenleg is vizsgálatot folytat Farahék edzője, Alberto Salazar ellen. A gyanú szerint a kubai születésű szakember egy houstoni endokrinológussal szövetkezett és vényköteles gyógyszert adagoltak intravénásan versenyzők egy részének az engedélyezettnél nagyobb dózisban teljesítményfokozás céljából.
Tévedésből saját csapatuk buszát rongálták meg a Crystal Palace szurkolói, akik a rivális Middlesbrough járművében akartak kárt tenni a két csapat szombati mérkőzése előtt az angol labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójában. Sajtóbeszámolók szerint a buszt, amely a londoni klub otthona, a Selhurst Park közelében, egy hotel parkolójában állt, lefestették piros, fehér és kék festékkel, s a két oldalára, valamint a hátuljára azt a feliratot pingálták rá, hogy Crystal Palace FC.
A Volvo göteborgi központjában tartott sajtótájékoztató keretében hozta nyilvánosságra idei pilótafelállását a Polestar Cyan Racing, amely nem okozott meglepetést, a várakozásoknak megfelelő három versenyző, azaz Thed Björk, Nestor Girolami és Nick Catsburg lépett elő a színfalak mögül.
A hegyikerékpáros Benkó Barbara szakaszgyőzelme után harmadikként zárt összetettben a ciprusi Sunshine Cupon. A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a nemzetközi szervezet (UCI) kiemelt kategóriás, négynapos viadalán a 27 éves magyar versenyző a harmadik szakaszon diadalmaskodott. A viadal 28 fős mezőnyének élén a belga Githa Michiels zárt 1:40 perccel megelőzve Benkót. (MTI)
Az első kollektív F1-es tesztnapon megdőlt a tavalyi körrekord. Bár a köridőknek ilyenkor mindig kisebb a jelentősége, a tesztnapot Lewis Hamilton nyerte meg, aki 1:21.765-es időt repesztett. Jól teljesített a Ferrari is, Vettel lett a nap legszorgalmasabb pilótája a maga 128 körével. Összességében viszont a Mercedes volt a legmegbízhatóbb összesen 159 kört pakoltak bele a pilóták az új Mercedesbe. Biztató volt Massa alatt a Williams, de az első nap után a Haas-Ferrarinál sincs okuk a panaszra. A Red Bullt viszont technikai nehézségek hátráltatták, a motorproblémákkal küzdő McLaren pedig összesen 29 körre volt jó Alonsóval.
Sportok
A válogatott hozta a kötelezőt San Marino ellen, Valter dobogón végzett a katalán körön
29/03/2021 03:11