Révész Bulcsú bronzérmes az U21-es világbajnokságon

Buzás Gábor

Frissítve 27/08/2022 - 20:59 GMT+2

Remekül szerepelt legjobb snookeresünk, Révész Bulcsú a bukaresti IBSF utánpótlás világbajnokságon. Bulcsú még mindig csak 15 éves, így mindhárom korosztálynak szánt tornán - U16, U18 és U21 - elindulhatott, és sikereket sikerekre halmozott. A legfontosabb verseny persze az U21-es volt, ahol végül a harmadik helyen zárt.

Révész Bulcsú (fotó: Révész Mónika)

Fotó: Other Agency

Révész Bulcsú az U16-os tornán rendkívül simán hozta a csoportmérkőzéseit, mindössze egy frame-et bukott négy meccsén.
Az egyenes kieséses szakaszban nem vesztett frame-et a döntőig - ez összesen három meccset és tíz megnyert frame-et jelent. A fináléban a torna legerősebb játékosával, a walesi Liam Daviesszel került szembe, és végül 4-2-re kikapott tőle.
Bulcsú egy százassal (113, az U16-os torna legnagyobb breakje) és további hét 50 feletti breakkel zárta a legifjabbak versenyét.
A magyar fiú még simábban hozta a csoportmeccseit az U18-as mezőnyben, mindhárom alkalommal 3-0-ra győzött. A 16 között viszont 3-2-re kikapott, mégpedig az iráni Shahin Sabzitól, aki Nagy Eriket is búcsúztatta a 32-es táblán. Bulcsú a korai kiesés ellenére az U18-asok legtöbb félszázasát produkálta, szám szerint hatot. A döntőt végül Liam Davies és a lengyel Antoni Kowalski játszotta, 4-3-ra győzött a walesi.
Az U21-es mezőnyben négy kiemelkedő játékos volt, és mind a négyen be is jutottak az elődöntőbe. A 20 éves Florian Nüssle tűnt a legesélyesebbnek, elsősorban kora és rutinja miatt. Csakhogy ő 5-2-re kikapott az elődöntőben Liam Daviestől, aki ezzel mindhárom döntőbe bejutott Bukarestben.
Bulcsú ellenfele a négy között Kowalski volt, akitől három éve a tyumeni U16-os világbajnokság döntőjében kikapott. Bulcsú idáig ismét remekelt, egyetlen bukott frame-mel hozta a csoportkörét, majd 3-2-es, 4-2-es és 4-0-s sikerekkel, egyre jobb játékkal menetelt az elődöntőig.
Ott viszont ismét kikapott a lengyeltől, alighanem elfáradt a torna végére, és így a harmadik helyen zárt.
A három tornán tehát két érmet szerzett, csak a mindhárom versenyt megnyerő Davies volt eredményesebb, mint Bulcsú. A mi fiunk összesen 22 félszázas breaket gyártott, ebből kettő volt százas, és további hét 70 feletti, ráadásul a legkomolyabb, az U21-es versenyen hat olyan breaket lökött, ami legalább 70-es volt, és ez igencsak szép teljesítmény a 22 megnyert frame során.
Mint korábban Bulcsú elmondta az Eurosport stúdiójában, minél hamarabb szeretne profi lenni, ami bizony nem könnyű feladat, de egyértelmű, hogy jó úton jár.