Mark Selby és Mark Allen is jól kezdett a Welsh Open első fordulójában, de végül mindkét sztár búcsúzott az utolsó Home Nations-állomástól

Hétfőn elkezdődött a Welsh Open, a Home Nations-sorozat utolsó, negyedik állomása. 16 mérkőzést játszottak le a nyitónapon, és három top 16 játékos máris búcsúzott a versenytől. Mark Selby volt az első, aki annak ellenére kapott ki, hogy két százas breakkel 3-1-re vezetett. Mark Allen is jól kezdett, de David Grace csodás teljesítménnyel fordított ellene.

Higgins-varázslat a Players Championship döntőjében: parádés pirosak egymás után

Videó forrása: Eurosport

A címvédő Mark Selby első (és utolsó) ellenfele a világranglista 81. helyén álló Jiang Jun volt, aki az előző Home Nations-állomáson, a Scottish Openen negyeddöntőbe jutott, többek között Barry Hawkins és David Gilbert legyőzése után. A húszéves kínai játékos a harmadik profi szezonját futja, ez volt az első kiemelkedő szereplése.
Selby ezzel szemben nyert már három versenyt a szezonban, a pontszerző Egyesült Királyság Bajnoksága mellett a meghívásos Champion of Champions és a Championship League elnevezésű tornákon is ő lett a bajnok. Egyértelműen a szezon egyik legjobb játékosa a négyszeres világbajnok, és jól is kezdett: egy 123-as és egy 137-es breakkel 3-1-re elhúzott. Jiang azonban nem adta meg magát, illetve a volt világelső játéka is visszaesett, és ennek az lett az eredménye, hogy egy maratoni csata végén a kínai játékos örülhetett. Ezt mondta utána:
Nagyon gyorsan 3-1-es hátrányba kerültem. Abban a pillanatban őszintén szólva nem gondoltam arra, hogy vissza tudok jönni a meccsbe, de nem is adtam fel. Amikor elkezdődött a döntő frame, már elhittem, hogy van esélyem. Egyre jobban éreztem a nyomást, hevesen vert a szívem. Tényleg éreztem, hogy nagyon gyorsan dobog. Talán azért, mert Mark Selby volt az ellenfél. Gyerekkorom óta néztem a játékát, bálványként tekintettem rá. Fiatalon még közös fényképeket is készítettem vele. Soha nem képzeltem volna, hogy egyszer felveszem vele a versenyt, pláne hogy le is győzöm.
Jiang tehát továbbjutott és Yuan Sijun lesz a következő ellenfele. Hat kínai játékos lépett asztalhoz hétfőn, és négyen tovább is jutottak, az említetteken kívül Wu Yize és Pang Junxu is hozta a maga mérkőzését. Kiesett viszont a top 16-os Si Jiahui, aki Robbie Williamstől kapott ki 4-2-re.
És este búcsúzott még egy top 16-os játékos. Mark Allen jól kezdett, 2-1-re vezetett, de a meccs közepén volt egy érthetetlen rontása, és onnantól fogva nem tudott sokat hozzátenni a mérkőzéshez.
David Grace, az Egyesült Királyság Bajnoksága egykori elődöntőse, jelenlegi világranglista 96. helyezett kimondottan jól játszott ellene az utolsó három frame-ben. Kiemelkedik a negyedik frame-ben lökött 59-es breakje, melyet egyéb belökhető színesen hiányában a kékkel és a barnával oldott meg. Grace következő ellenfele Dylan Emery lesz, aki a 2024-es Scottish Open bajnokát, Lei Peifant búcsúztatta.
Allen kiesésével nyílttá és könnyen számolhatóvá vált a BetVictor 150.000 fontos bónuszának kérdése. A Home Nations-sorozat legjobban szereplő játékosa viszi el ezt a szép summát, ami másfélszer annyi pénz, mint amennyi az egyes tornák megnyeréséért jár.
Allen megnyerte az English Opent és elődöntőt játszott a másik két állomáson, amivel 142.000 fontot kasszírozott. A másik két torna győztese, Chris Wakelin, illetve Jack Lisowski a fő üldözői, nekik döntőbe kell jutniuk ahhoz, hogy megelőzzék Allent. Illetve csak az egyikük juthat el odáig, hiszen azonos ágra kerültek. Zhou Yuelong és Chang Bingyu számára is van még esély a bónuszra, de csakis akkor, ha valamelyikük megnyeri a Welsh Opent.
Akárhogy is nézzük, még mindig Allen a bónusz legnagyobb favoritja, hiába esett ki.
Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés