Jason Ferguson: "Közel a bundabotrány vége"
Publikálva 02/01/2023 - 20:57 GMT+1
Jason Ferguson, a WPBSA, azaz a snooker világszövetség elnöke beszélt arról, hogy a végkifejlethez közelítenek a vizsgálatok a fogadási botrány ügyében, és arról, hogy nem lesznek életre szóló eltiltások. A kínai versenyek jövőjéről is szó esett, erről igen optimistán nyilatkozott Ferguson, szerinte akár már a nyárban is lehet gondolkodni.
Jason Ferguson
Fotó: Getty Images
Nyolc kínai snookeres játékjogát függesztette fel a szövetség az utóbbi hónapokban. A legnagyobb név közülük Yan Bingtao, a Masters 2021-es bajnoka, aki így nem vehet részt a vasárnap rajtoló meghívásos tornán.
Ferguson elmondta, hogy a felfüggesztések akármeddig érvényben lehetnek, de azt is hozzátette, hogy a szövetség mindent megtesz annak érdekében, hogy a lehető leghamarabb pont kerüljön az ügy végére.
"Gyorsan halad az ügy, valójában már akkor is igen jól álltunk, amikor úgy döntöttem, hogy felfüggesztem egyesek játékjogát. Érdemes lesz figyelni a híreket, mert a lehető leggyorsabban haladunk előre.
A felfüggesztéseknek nincs időbeli határa, de korrketnek kell lennünk a játékosokkal és magával a snookerrel is. Éppen ezért nagyon igyekszünk, közel a bundabotrány vége.
Azért sietünk ennyire, mert rendkívül káros ez az ügy a snookerre nézvést, és nekünk meg kell mutatnunk a közvélemény számára, hogy foglalkozunk a dologgal, és gyorsan intézkedünk."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2022/12/12/3507314.jpg)
Yan Bingtao
Fotó: WorldSnooker
Ferguson természetesen nem beszélhetett a részletekről, de annyit elárult, hogy nem mindenki ellen azonosak a vádak.
"Ahogy arról korábban szó esett, bizonyos eredmények manipulálását vizsgáljuk. Ez azonban nem jelenti azt, hogy az összes felfüggesztett játékos bűnös az ügyben. Amint meglesz a független meghallgatások eredménye, nyilvánosságra fogjuk hozni."
Shaun Murphy a felfüggesztett büntetések hallatán igen szigorúan nyilatkozott, azt mondta, hogy mindenkit örökre el kell tiltani, akit bűnösnek találnak mérkőzések eladásában. Ferguson azonban nem ennyire radikális.
"Az életre szóló eltiltások valójában nem jogszerűek. Értem Shaun szenvedélyét, és valahol egyet is tudok vele érteni, hiszen én is voltam játékos, szerintem is nagyon fontos, hogy minden egyes lökésnek legyen tétje. Ugyanakkor a jogi tanácsadóink szerint az életre szóló eltiltások nem állnák meg a helyüket a bíróság előtt. Nem mindegy, hogy valaki rendszeresen bundázik, vagy csak egy gyerek, akit kényszerítenek arra, hogy eladjon egy meccset. Kell hogy legyenek fokozatok."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2022/12/14/3508138.jpg)
Trump mellett Shaun Murphy is megszólalt az ügyben
Fotó: Getty Images
Ferguson a felfüggesztett kínai játékosok mellett egy sokkal örömtelibb, ugyancsak Kínát érintő kérdésről is beszélt, nevezetesen arról, hogy hamarosan visszatérhetnek a naptárba a távol-keleti versenyek. 2019-ben rendeztek legutóbb profi versenyt Kínában, ahol korábban egy szezonban akár öt pontszerző is volt. Hiányoznak ezek a tornák, itt az idő, hogy ismét megrendezzék őket. Mindenképp jó hír, hogy Kína januárban enyhít az igen szigorú covid-szabályain.
"Úgy tudjuk, hogy márciusban lesznek kormányülések, melyek a nemzetközi sportrendezvényekről hivatottak dönteni. Egyelőre nem éljük bele magunkat a pozitív döntésbe, de terveket készítünk, és elkezdünk félretenni néhány időpontot a 2023/2024-es versenynaptárban. Ha minden jól megy, akkor már nyár végén elképzelhető, hogy lesz ismét verseny Kínában."
Forrás: metro.co.uk
Kapcsolódó témák
Hirdetés
Hirdetés