Népszerű sportok
Még több sport
Összes megjelenítése

Norvégia először olimpiai bajnok

Eurosport
Eurosport

Frissítve 20/02/2018 - 11:24 GMT+1

Norvégia hozta a papírformát, és győzött a síugrók csapatversenyén.

Daniel André Tande

Fotó: Scanpix

Meglehetősen izgalmas versenyre volt kilátás, ám végül simán, 22,8 pontos előnnyel Norvégia lett az olimpiai bajnok a csapatversenyben. A norvég gárda ezzel sporttörténelmet írt, hiszen az olimpiák történetében először végzett az első helyen a csapatversenyben. Az ezüstérem komoly csatában ugyan, de végül Németországé lett, míg a bronzérem a lengyel csapat nyakába kerülhet majd a holnapi éremátadó ceremónián, akik szintén történelmet írtak, hiszen Lengyelország olimpián csapatversenyen még soha sem állt a dobogón.
Az első ugrók után a norvégok álltak a legjobban Daniel Andre Tande 136 méteres ugrásának köszönhetően, aki a magasabb szélkompenzációnak köszönhetően előzte meg a németek ugyanekkorát ugró első ugróját, Karl Geigert (136 m). A vezető páros és a lengyelek közé ekkor még Stefan Kraft 133,5 méteres ugrása révén befértek az osztrákok, míg a fehér-vörösök Maciej Kot 129,5 méteres ugrásával a 4. helyen kezdtek, mögöttük pedig Szlovénia (Damjan 126,5 m) és Japán (Takeuchi 124 m) következett az 5-6. helyen.
picture

Daniel André Tande

Fotó: Scanpix

A második csoportban a 133 méternél landoló Andreas Stjernen ugrásával ismét a norvégok voltak a legerősebbek, így immár 12,9 pontra növelték előnyüket az élen a németek előtt, akiknél Stephan Leyhe 128 métert ugrott. A lengyelek eközben Stefan Hula 130 méteres kísérletével feljöttek a 3. helyre, Manuel Fettner ugyanakkor mindössze 122,5 métert ugrott, így a jó kezdés ellenére az osztrákok inkább tűnt úgy, hogy a 4. helyért küzdhetnek, mint az érmekért. Mögöttük a szlovén Anze Semenic (125 m) és a japán Daiki Ito (126 m) két elég hasonló ugrást mutatott be, így nem változott a sorrend az 5 és 6. helyen.
picture

Andreas Stjernen

Fotó: Scanpix

A harmadik körben Johann Andre Forfang egy 132,5 méteres ugrással továbbra is az élen tartotta a norvégokat, mögöttük viszont a lengyelek megérkeztek a németek nyakára, miután Dawid Kubacki 138,5 méteres repülésére Richard Freitag csak egy 134,5 méteres ugrással tudott válaszolni, noha Werner Schuster együttese 2 tizeddel azért így is megőrizte a 2. helyet. A sorrend hátrébb sem változott, Schlierenzauer 127,5 méterrel tartotta az osztrákok 4. helyét a 129,5 métert ugró Tilen Bartol révén kicsit feljebb zárkózó szlovénok és a továbbra is 6. japánok (Kasai 124 m) előtt.
picture

Olympia 2018: Andreas Wellinger, Olympiasieger auf der Normalschanze + Johann André Forfang, Robert Johansson

Fotó: Eurosport

Az első sorozat végére, ha lehet még szorosabbá vált a csata az élen, Robert Johansson 137,5 méteres ugrásával ugyanis maradtak a norvégok az élen, de Andreas Wellinger 140, valamint Kamil Stoch 139 méteres repülésével a németek és a lengyelek is megközelítették őket, aminek eredményeként a verseny felénél az északiak 2 ponttal vezettek a németek és 5 egységgel a lengyelek előtt. A vezető hármas mögött már több, mint 40 ponttal leszakadva Michae Hayböck 133,5 méteres ugrásával Ausztria következett a 4. helyen, talán mondanunk sem kell, továbbra is a szlovénokkal a nyomukban, ahol Peter Prevc negyedik emberként 134,5 métert ugrott, míg Ryoyu Kobayashi 132,5 méteres kísérletével a japánok foglalták el a 6. helyet. A 7. pozícióban az oroszok a 8. helyen pedig a finnek várhatták a második sorozatot, az amerikaiaknál viszont hiába ugrott Kevin Bickner utolsó emberként 131 métert, csak a 9. helyen álltak, ezzel számukra befejeződött a verseny az első kör végén, akárcsak a 10-12. helyen végző cseh, olasz és koreai négyesnek.
picture

Robert Johansson

Fotó: Scanpix

Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Kapcsolódó témák
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés