Kopasz Bálint világbajnok K-1 500 méteren, három magyar érem a pénteki döntőkben

Frissítve 25/08/2023 - 18:54 GMT+2

A magyar versenyzők három érmet, egy-egy aranyat, ezüstöt és bronzot, valamint a férfi kajaknégyes révén további négy párizsi kvótát gyűjtöttek a pénteki döntőkben a duisburgi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon.

Kopasz Bálint

A Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Kuli István, Tótka Sándor összeállítású férfi kvartettnek egy európai riválisát kellett megelőznie az 500 méteres fináléban ahhoz, hogy négy indulási jogot gyűjtsön Magyarországnak ebben a szakágban, és ez nem is okozott gondot a számára: a németek mögött másodikként ért célba.
A Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Rendessy Eszter, Hadvina Dóra összeállítású női kajaknégyes már azzal megszerezte a kvótát, hogy bejutott a döntőbe 500 méteren, ott azonban nem tudott beleszólni az érmes helyek sorsába és hetedik lett.
Ami a nem olimpiai számokat illeti: Kopasz Bálint magabiztos versenyzéssel megnyerte a kajak egyesek 500 méteres döntőjét, a címvédőként indul Kiss Blanka, Lucz Anna kajakpáros pedig ezúttal bronzérmet szerzett 200 méteren.
A pénteki para döntőkben Kiss Péter Pál megvédte címét KL1 200 méteren, ezzel kvótát szerzett az országnak a jövő évi paralimpiára.