Hármas norvég siker 15 kilométeren

Publikálva 03/03/2021 - 16:11 GMT+1

Hármas norvég diadallal zárult a férfi sífutók szabadstílusú 15 kilométeres versenye a németországi Oberstdorfban zajló északisí-világbajnokságon.

A leggyorsabbnak Hans Christer Holund bizonyult, aki lassabb kezdés után a táv második felében tudott olyan tempót futni, hogy végül 20 másodperccel verte a kétszeres olimpiai bajnok Simen Hegstad Krügert és 35-tel az egyszer első Harald Östberg Amundsent. Holund pályafutása második vb-aranyát gyűjtötte be, mivel két éve 50 kilométeren győzött.
A versenyszám egyik nagy esélyese, a vegyesstílusú 15+15 kilométeren győztes orosz Alexander Bolshunov erősen kezdett, több résztávnál is élen állt a táv harmadáig, még 10 kilométernél is második volt Holund mögött, de a végére elkészült az erejével, így negyedik lett több mint negyven másodperc hátránnyal.
A négy magyar versenyző - Kónya Ádám, Lágler Kristóf, Gyallai Soma és Büki Ádám - nem jutott tovább a múlt szerdai selejtezőből.
Sífutás, férfi szabadstílusú 15 km1.Hans Christer Holund (Norvégia) 23:09.8 perc2. Simen Hegstad Krüger (Norvégia) 20.2 mp hátrány3. Harald Östberg Amundsen (Norvégia) 35.6 mp h.