Dario Cologna nyert, Kónya Ádám 89.lett 15 kilométeren

Frissítve 16/02/2018 - 11:53 GMT+1

Sorozatban harmadszor diadalmaskodott a svájci sífutó.

dario cologna

Sorozatban harmadszor Dario Cologna nyerte a férfi sífutók 15 kilométeres versenyét, melyet a phjongcshangi téli olimpia pénteki napján szabadstílusban rendeztek. Az egyetlen magyar induló, Kónya Ádám 89. lett a 119 fős mezőnyben.
A negyedszer ötkarikás bajnok svájci sportoló Vancouverben ugyanígy szabadban, míg négy éve Szocsiban klasszikus stílusban diadalmaskodott. Cologna ezúttal a 15 plusz 15 kilométeres számban győztes norvég Simen Hegstad Krügernél közel 20, míg az orosz Gyenyisz Szpicovnál több mint 20 másodperccel bizonyult gyorsabbnak.
Cologna a háromkörös, egyenkénti indítású viadal kétharmadáig folyamatosan növelte előnyét a szikrázó napsütésben, így az utolsó 5 kilométeren 25 másodperces előnnyel gazdálkodhatott Krügerrel szemben. A skandináv rivális a hátralévő távon valamelyest közelebb férkőzött az éllovashoz, de sikerét egyáltalán nem veszélyeztette.

Mit der schnellsten Zeit über die 15 km: Dario Cologna

Fotó: SID

Szintén hatalmasat hajrázott a mindössze 21 éves Szpicov, aki elképesztő utolsó körével egészen a harmadik helyig jött fel megelőzve a Phjongcshangban 15 plusz 15 kilométeren ezüstérmes Martin Johnsrud Sundbyt.
Kónya Ádám több mint öt és fél perces hátránnyal végzett a 89. helyen.